Всякакви въпроси относно пералнята - тема 6

  • 37 237
  • 747
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Здравейте! Пералнята ми горение WS947LN на месец и половина изписва грешка е06 в книжката пише грешка при нагряването на водата. Рестартирахме я, изкючвахме я от тока и пак я изписва, когато свърши програмата. Явно е нагревателя, защото се чува лек шум и прането е студено? Може ли нещо друго да направим ние или направо да викнем техник? Може ли някой да ми каже къде се намира нагревателя на този модел, защото е в мокро помощение и трябва да свалим бойлера и сушилнята за да я изкараме Sad

Вера,какво става с вашия проблем,решихте ли го?

# 661
  • Мнения: 17 985
https://m.emag.bg/peralnja-heinner-9-kg-1400-ob-min-klas-a-digit … ?ref=fav_pd-title    Чували ли сте тази марка? Много ми харесаха характеристиките, но ме притеснява марката. Другият ми вариант е Бош 24160 или подобен

# 662
  • Мнения: 4 769
Здравейте, пералнята ми поостаря, но работи без проблем. Напоследък обаче, не ми пере дрехите както трябва, петна по покриви и хавлии изобщо не изпира на 60 градуса, другото пране също не ми харесва как е изпрано. Въпросът ми е, каква може да е причината, дали е от това, че вече е доста остаряла? Иначе нагрява водата, като пипна люка е горещ.

# 663
  • Мнения: 2 133
Според мен в една стара пералня се натрупват наслагвания от котлен камък и препарати и в годините качеството на изпиране спада.

# 664
  • Мнения: 6 087
Извинявайте за тъпия въпрос, но когато сменяте уред, който е повреден къде го "изхвърляте"? Когато се развали непоправимо климатика и го сменихме техниците взеха с тях стария. Не знам каква им беше ползата, но ние поне нямахме грижа за изхвърлянето. Сега обаче не знаем какво да правим с развалената пералня. Утре ще дойде новата и ще трябва да й освободим място.

# 665
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Може да я оставите в пункт за изкупуване на желязо.Има и фирми,които идват и ги вземат от адрес.

# 666
  • Мнения: 10 057
Извинявайте за тъпия въпрос, но когато сменяте уред, който е повреден къде го "изхвърляте"? Когато се развали непоправимо климатика и го сменихме техниците взеха с тях стария. Не знам каква им беше ползата, но ние поне нямахме грижа за изхвърлянето. Сега обаче не знаем какво да правим с развалената пералня. Утре ще дойде новата и ще трябва да й освободим място.
Не ти е тъп въпроса.
Има фирми, които извозват стара техника.
Една от двете по-долу предлага талон от 7 лв. за пазаруване в Технополис. Имат си график по градове и
квартали. Условието е уредът да е на стълбище или достъпно място и уведомяват предварително кога се
очаква да минат.
https://nordholding.bg/deinosti/sbirane-izkupuvane-na-izlyazlo-o … oborudvane-iueeo/
http://makmetal.eu/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D1 … AYAiAAEgLLJ_D_BwE

# 667
  • Мнения: 4 048
Извинявайте за тъпия въпрос, но когато сменяте уред, който е повреден къде го "изхвърляте"? Когато се развали непоправимо климатика и го сменихме техниците взеха с тях стария. Не знам каква им беше ползата, но ние поне нямахме грижа за изхвърлянето. Сега обаче не знаем какво да правим с развалената пералня. Утре ще дойде новата и ще трябва да й освободим място.
За София
https://www.sofia.bg/waste

# 668
  • София
  • Мнения: 10 579
Момчетата, които ми донесоха новата пералня ми взеха старата.
Но аз изрично питах предварително.
От друг магазин ми отказаха.

# 669
  • Мнения: 6 087
Благодаря за отговорите!

Не сме от София.

Ще проверя утре на телефона и линковете, които ми дадохте как е организирана тази услуга с извозването на стари уреди в нашия град.

# 670
  • BG
  • Мнения: 892
Пред голяма дилема съм-получих старичка Indesit , която пере като змей , обаче центрофугата и е малко-800 оборота. И съответно това ще тормози сушилнята ми и ме е страх да не изгори, защото досега с предишната перях на 1000 оборота и за сушилнята е ок. Обаче пък не ми се хвърля Indesit-а. Как да го измисля?  Sad

# 671
  • Мнения: 492
Здравейте, пералнята ми поостаря, но работи без проблем. Напоследък обаче, не ми пере дрехите както трябва, петна по покриви и хавлии изобщо не изпира на 60 градуса, другото пране също не ми харесва как е изпрано. Въпросът ми е, каква може да е причината, дали е от това, че вече е доста остаряла? Иначе нагрява водата, като пипна люка е горещ.
Ако видя петна по покривки, хавлии и пр., слагам от препарата за петна на ДМ ,прахообразен , в зелена кофичка с дръжка.
Изпира всякакви петна, без да влияе на цветовете.

# 672
  • Мнения: 5 911
Пред голяма дилема съм-получих старичка Indesit , която пере като змей , обаче центрофугата и е малко-800 оборота. И съответно това ще тормози сушилнята ми и ме е страх да не изгори, защото досега с предишната перях на 1000 оборота и за сушилнята е ок. Обаче пък не ми се хвърля Indesit-а. Как да го измисля?  Sad

Има ли програма само центрофугиране? Опитай да пуснеш допълнително.

# 673
  • Мнения: 11 614
Пред голяма дилема съм-получих старичка Indesit , която пере като змей , обаче центрофугата и е малко-800 оборота. И съответно това ще тормози сушилнята ми и ме е страх да не изгори, защото досега с предишната перях на 1000 оборота и за сушилнята е ок. Обаче пък не ми се хвърля Indesit-а. Как да го измисля?  Sad
Единственото, което се сещам, е като извадиш дрехите да ги разделиш на две и всяка част да пуснеш по още веднъж на центрофуга.

# 674
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Пред голяма дилема съм-получих старичка Indesit , която пере като змей , обаче центрофугата и е малко-800 оборота. И съответно това ще тормози сушилнята ми и ме е страх да не изгори, защото досега с предишната перях на 1000 оборота и за сушилнята е ок. Обаче пък не ми се хвърля Indesit-а. Как да го измисля?  Sad

Извинявай,че ще ти го кажа по този начин,но скоро по-голяма глупост не бях чел ! Simple Smile

Няма какво да измисляш,переш си и си пускаш сушилнята съвсем спокойно.Единственото,което може да се "случи" е да се удължи малко цикъла на сушене.

Пералнята,която ползваме в момента (5 кг)  също е с 800 максимални оборота на центрофуга. Сушилнята(gorenje) си суши дрехите съвсем спокойно и безпроблемно за 1:30-1:45 часа. В упътването и пише, че мин. обороти на които трябва да сa центрофугирани дрехите е 800 об./мин,така че си ползвай съвсем спокойно уредите.

Общи условия

Активация на акаунт