Всякакви въпроси относно пералнята - тема 6

  • 36 921
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 13 172
Какви бяха кодовете за страната производител?
На миялната на вратата пише Германия, а на опаковката, че е дошла от Румъния...

# 721
  • Мнения: 1 713
Здравейте,  у дома ползваме уред 2 в 1 пералня и сушилня Индезит (имаме я от 4-5 години) . Сушилнята не използваме,  но перем поне 5 перални седмично. От известно време се боря с упорита лоша миризма.. Без успех!  Опитвах с празни перални с препарат, без препарат,  с оцет,  със сода,  с препарат срещу мухал и плесен,  с търкане с гъби... Нищо!  Някой имал ли е подобен проблем и успяхте ли да го преборите?  Аз се чувствам безсилна вече......

# 722
  • Мнения: 3 747
Справих се с Препарат на Хайтман май беше за перални.
Също е ключово да оставяте чекмеджето и люка отворени за известно време след пране да изсъхва пералнята, че иначе се насъбират миризми още повече.

# 723
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Моето LG свършва по-рано Simple Smile Когато пера на отложен старт, задавам краен час и винаги приключва с 15-25 мин по-рано. При нормално пране не съм обръщала внимание.

И аз съм с LG. На отложен старт свършва 20 мин по-рано, а при нормално пране не ми скъсява времето. Просто като залагам отложения старт винаги имам предвид тези 20 мин.

# 724
  • Мнения: 11 444
Здравейте,  у дома ползваме уред 2 в 1 пералня и сушилня Индезит (имаме я от 4-5 години) . Сушилнята не използваме,  но перем поне 5 перални седмично. От известно време се боря с упорита лоша миризма.. Без успех!  Опитвах с празни перални с препарат, без препарат,  с оцет,  със сода,  с препарат срещу мухал и плесен,  с търкане с гъби... Нищо!  Някой имал ли е подобен проблем и успяхте ли да го преборите?  Аз се чувствам безсилна вече......
https://hg-bulgaria.com/bg/product/magazin/55-1/187115772581151
https://hg-bulgaria.com/bg/product/magazin/55-1/5587115770192971

# 725
  • Мнения: 2 901
Здравейте,  у дома ползваме уред 2 в 1 пералня и сушилня Индезит (имаме я от 4-5 години) . Сушилнята не използваме,  но перем поне 5 перални седмично. От известно време се боря с упорита лоша миризма.. Без успех!  Опитвах с празни перални с препарат, без препарат,  с оцет,  със сода,  с препарат срещу мухал и плесен,  с търкане с гъби... Нищо!  Някой имал ли е подобен проблем и успяхте ли да го преборите?  Аз се чувствам безсилна вече......
При борбата с моята пералня ,която никой не знае какво и е идваха едни майстори и вече за втори път ми казват за най-добро почистване -белина Аче 3 ч.ч. /моята не мирише/ или половинка се пуска на най-високи градуси и най-дълга програма .Направих го и да ви кажа излязоха работи,които нито содата с оцет,нито хайтман,нито сано бяха вадили.

# 726
  • Мнения: 482
Бихте ли ми дали съвет каква пералня да си взема до към 700лв.?Гледам сега, че whirlpool са със 6 години пълна гаранция, което ми звучи много добре.
В никакъв случай Whirlpool ! По-добре още 50-100 лв и си вземете Бош на промоция.

# 727
  • Мнения: 700
Здравейте! Някой има ли пералня BOSCH WAN20060BY https://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/washing-mac … chines/WAN20060BY
Интересуват ме отзиви за нея и ако знаете дали е с капсулован казан? Казаха ми, че четвърта серия не била с капсулован казан, но от дума на дума, тоест непроверено.
С разглобяем казан е, ето тук може да се види:
https://www.bosch-home.com/ne/supportdetail/product/WAN20060BY/3 … ction-spareparts/
Доколкото знам, това важи за всички модели, започващи с WAN.
Благодаря много!

# 728
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 447
Здравейте от два дни имам LG пералня със сушилня. Опитвам се да я свържа с wi fi  но не ми се получава иска ми парола но като вкарам паролата на рутера ми из исва грешна парола и изобщо заслужава ли си усилията да я свързвам към приложението на LG smart thinq

# 729
  • Мнения: X
Защо не видиш заводската парола на пералнята в документите?

# 730
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 447
Защо не видиш заводската парола на пералнята в документите?
   благодаря ви ,изчетох цялата книжка и никъде не срещнах парола

# 731
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте от два дни имам LG пералня със сушилня. Опитвам се да я свържа с wi fi  но не ми се получава иска ми парола но като вкарам паролата на рутера ми из исва грешна парола и изобщо заслужава ли си усилията да я свързвам към приложението на LG smart thinq
Бъркаш си може би някъде паролата /големи, малки букви, цифри, знаци/. В книжката е описано подробно как да си свържеш уреда, погледни раздел Използване на приложението Smart ThinQ. Там са описани и възможни проблеми със свързване с рутера.

# 732
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Моята пералня е LG, но без сушилня. Свързах я с wi-fi чрез паролата за домашната мрежа без проблем. В момента на свързване пералнята трябва да е включена в електрическата мрежа от копчето.
От приложението не успях да я стартирам. На мен ми харесва, че след всяко пране ми изпраща съобщение, като приключи. Не е необходимо да я следя, за да извадя и простра прането. Освен това се виждат циклите, които остават до пускане на самопочистването. Има възможност за диагностика, но за сега не съм я пробвала.

# 733
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 447
Вела благодаря много опитах с паролата за домашната мрежа но не става ще говоря с LG

# 734
  • София
  • Мнения: 10 516
В Зора има промоция на доста слим перални, ако някой се интересува.
До 16.01 е промоцията.

Общи условия

Активация на акаунт