С какво ви дразнят свекървите? – 113

  • 28 495
  • 774
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 246
Те ще го измамят това е ясно. За съжаление детето няма да получи нищо от него един ден.

# 16
  • Мнения: 5 120
Те ще го измамят това е ясно. За съжаление детето няма да получи нищо от него един ден.

Да са живи и здрави децата ни. Ще се оправят в живота сами и с баща помощ,колкото е по силите ни.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 395
Ти не шмугна ли едно радостно възклицание "по браво на него, значи може да си позволи вече издръжката?" да гледаш реакции?
На моите бабата се появява 1-2 пъти годишно. Тази година с прабабата ни причакваха пред блока 😂 жалко че не излязохме половин час по-рано, щяха да чакат до вечерта. Много ги било срам че издънката им не плаща детски от години. Говорили с баща му (дядо на децата, виждал ги е броени пъти) той да плаща 😆 да съм им дадяла сметката си. Аз все отговарям че синът им има сметката ми. А той през година при тези срещи седи в колата и ги чака. Шубе го е да припари около мен 😊
Така де дълго стана, по темата исках да кажа че онази всеки път носи торба с играчки от зрънчо, ядосвам се че се пълним с боклуци. И че един-два пъти годишно е много загрижена за тях и после пак забравя. Който е забравил да възпитава златното яйце... толкоз.

# 18
  • Мнения: 108
Много е грозно да разпитват децата тези баби за материалните неща на възрастните пък после и да плюят по родителите пред  тях. Е това не го понасям. Калпави подаръци, незаинтересованост, добре, но да настройваш внучето си в подлите си планове и приказки направо за мен си е подсъдно. Нямат никакво право.

# 19
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
За съжаление детето няма да получи нищо от него един ден.
Според "зависи си" от отношенията с бащата, това може и да е добрата ситуация.
Скрит текст:
Ако щеш ми вярвай, като го отрязах моя от живота си ми олекна, че няма да ме занимава родата му с имотите му, и един ден като опъне петите нищо повече няма да ме свързва с тази част от света (образно казано, не географски).

# 20
  • Мнения: X
Донесе на детето ми подложки за чаши с надпис Старопрамен в платнена торбичка 
Зло, кАжи честно, някое и друго кенче бира в добавка към подложките не донесе ли бабет? Подаръците ѝ наистина къртят.

# 21
  • Мнения: 6 962
Ох, ама поне е забавна. Grinning На твое място с детето бих си правила облози за следващия дар.

# 22
  • Мнения: 2 751
Благодаря, milenaka за темата Flowers Sunflower

Я, кажете сега, някоя от вас получавала ли е съвети за спокоен семеен живот от свекито си? Моята навремето ме втрещи като ми каза, че мъжете били шавливи по природа и не трябва да правя на въпрос, ако нещо моЙто мъж кривне встрани...Не се усетих да питам зетят й дали може да си шава и той Laughing

# 23
  • Наблизо
  • Мнения: 6 078
Моята никога не си позволява такива тъпи коментари.
Това им е за самоуспокоение,че не са само те минатите и е “нормално”.

# 24
  • София
  • Мнения: 28 559
Благодаря, milenaka за темата Flowers Sunflower

Я, кажете сега, някоя от вас получавала ли е съвети за спокоен семеен живот от свекито си? Моята навремето ме втрещи като ми каза, че мъжете били шавливи по природа и не трябва да правя на въпрос, ако нещо моЙто мъж кривне встрани...Не се усетих да питам зетят й дали може да си шава и той Laughing

При такъв съвет да се смееш ли, да плачеш ли...




# 25
  • Мнения: 1 134
За изневери не- против е много.
За домакинска работа е номер едно- няколко пъти ме е съветвала да не занимавам мъжа ми с нищо вкъщи, а детето ще го погледа той само ако има желание.
Тя си пати от това, защото свекърът ми е готован, щото това и онова не било мъжка работа.

# 26
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Благодаря, milenaka за темата Flowers Sunflower

Я, кажете сега, някоя от вас получавала ли е съвети за спокоен семеен живот от свекито си? Моята навремето ме втрещи като ми каза, че мъжете били шавливи по природа и не трябва да правя на въпрос, ако нещо моЙто мъж кривне встрани...Не се усетих да питам зетят й дали може да си шава и той Laughing
Трябваше да я питаш Joy И трябваше да ѝ кажеш, че не е до природа, а до манталитет, и сина ѝ ако е от шавливите е виновно възпитанието и нагласите които му е втълпила.
Може да ти стане чудно, но майка ми се опитваше да ми дава подобни наклони. Втрещи ме веднъж, като ми заяви, че не можело на служебния банкет да отида сама, трябвало да взема мъжа ми. Не, че някой я беше питал, случайно присъстваше като нещо се заговорихме с него и аз казах нещо от сорта "ама тогава съм на банкет". Само се изсмивах и никакви обяснения не ѝ давах, но като започна да интерпретира неправилно действия или думи на мъжа ми и да ми намила какво щяло да стане, ми прикипя и ѝ казах в прав текст, че се бърка където не ѝ е работа.
И своите и чуждите родители пробват някаква намеса, понякога чисто инстиктивно , "от добри чувства и да помогнат". Колкото по-рано се пресекат, толкова по-добре, че ако им стане навик е по-трудно

# 27
  • Мнения: 2 751
В моя случай само слушам и ми минава покрай ушите, че вляза ли в спор и ще чуя още стотина глупости. Веднъж опита да отбележи колко ми помага с къщната работа ММ, ама не да е доволна от него, ами един вид да взема от него прахосмукачката, че той свекърът такива работи не  е правил навремето. Абе мързелана съм аз....

# 28
  • Мнения: 1 134
А, познато 😀😀

# 29
  • Мнения: 7 690
Моята свекърва един-единствен път си позволи да ми даде съвет преди години, но никога няма да го забравя. Каза ми, че независимо през какво преминаваме с мъжа ми, трябва да запомним, че сме ние двамата срещу проблема, а не един срещу друг заради проблема.

Общи условия

Активация на акаунт