С какво ви дразнят свекървите? – 113

  • 28 494
  • 774
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Е, Ива все пак написа, че е за поделяне на задълженията. Не е поискала благоверният да върши всичко у дома.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 006
Оф, като започнете с това висене в кухнята цял ден, човек ще каже, че петстепенно меню въртите. Страшен зор е да се метнат месо и зеленчуци в слоукукъра или да се мушне едно пиле с ориз/ картофи във фурната, или просто да се забърка една салата/таратор и омлет.
Абсолюто! То ще рече човек, че готвенето за ССФ е минимум 5 степенно с основно от сорта /по сложност/ на патица по пекински, а за десерта се изискват умения минимум като за турска баклава /където сам си приготвяш и разточваш корите, с дебелина по-тънки и от вестник/ Satisfied Голям зор да се метне нещо във фурната да се пече, в това време да се забърка нещо за детето, ако изобщо е минало периода на мляко/пюрета. Ама в парка и форума е по-инересно от нЕкви си слугински задължения Bowtie

# 47
  • Мнения: 1 134
Достатъчно неща върша из къщи, готвенето се върши вечер, мъжът ми се включва много често. Казах за през деня, че няма да се боря в жегите за тиквен медал домакиня на десетилетието. Денем само за бебето готвя. Предпочитам време с нея, в което да играе и забавлява с мен навън, а не да я метна на някоя баба, че да се трудя. Аз съм по майчинство в нас, нямам намерение и чуждо голямо дете да отглеждам 😜
Повечето пак грешно четете и разбирате.
И това, че имам дете, не значи, че не мога да ползвам форум или да имам свободно време Simple Smile. Остава ми и такова Simple Smile
Само Уиш схвана какво исках да кажа.
Моята свекърва затова според думи на сина й не излиза едно кафе даже да изпие с някоя съседка, защото сама се е поставила в положение всичко да върти в къщата. Това си е нейно решение и ме подразни, когато се опита да го налага в нашето семейство.  Смятам, че мъж на 30+ трябва да пипва нещо вкъщи и да участва активно в отглеждането на детето. То не е само мое, каква връзка ще изгради с него, ако само пъшка по дивана, че е бил на работа и е изморен?
Това е.

Последна редакция: пн, 12 авг 2019, 19:05 от Ива Кръстева

# 48
  • Мнения: 125
Пропускате факта, че Ива отговаря на реплика на свекърва си, която я напада. Естествено, че ще каже, че не е отгледана за слугиня, защото свекървата иска да я накара да слугува на мъжа си-нейния син да чисти, готви и тн.+  грижите за малко бебе по едновремешен тертип, за да е на сина й по-лесно!Бих се изразила доста по-грубо от Ива, ако свекървата ми се намеси в брака по този долен начин.

# 49
  • Мнения: 1 134
Пропускате факта, че Ива отговаря на реплика на свекърва си, която я напада. Естествено, че ще каже, че не е отгледана за слугиня, защото свекървата иска да я накара да слугува на мъжа си-нейния син да чисти, готви и тн.+  грижите за малко бебе по едновремешен тертип, за да е на сина й по-лесно!Бих се изразила доста по-грубо от Ива, ако свекървата ми се намеси в брака по този долен начин.

Добре че разбра мисълта ми. Явно нещо не съм се изразила, както биха искали тук.

# 50
  • София
  • Мнения: 12 006
Пропускате факта, че Ива отговаря на реплика на свекърва си, която я напада. Естествено, че ще каже, че не е отгледана за слугиня, защото свекървата иска да я накара да слугува на мъжа си-нейния син да чисти, готви и тн.+  грижите за малко бебе по едновремешен тертип, за да е на сина й по-лесно!Бих се изразила доста по-грубо от Ива, ако свекървата ми се намеси в брака по този долен начин.
Е, то и има доста по-интелигентни начини да финтираш подобно зъбене от страна на свека, ама ...... добре, че не е попаднала на свекърва, да й обясни пък, че не е родила мъж да слугува на принцеса  Joy
В крайна сметка не виждам защо разпределението на домашните задължения се объждат изобщо със свека? Това си е между мъжа и жената, свека няма повод да бъде намесвана, а ако сама се намеси, следва да й се обясни, че не е нейна работа, вместо да й се обяснява кой кога колко щял или нямало да готви и т.н.

# 51
  • София
  • Мнения: 28 559
Аз й казвам, че нашите не са ме отгледали да съм слугиня на някой мамин лигоч и тя седи и ми мига. В наше време смятам, че задълженията се поделят или който може- го прави. НЕма да се завра на печката и другите оръдия на труда по цял ден и то посред лято, че и за сметка на детето си.
Би трябвало да е така, да, но има толкова смотани мъжлета, че...

П.П. Пак се сетих за един такъв, който викаше мама да му чисти, готви и гледа децата, когато жена му се разболеела.

# 52
  • София
  • Мнения: 24 839
Достатъчно неща върша из къщи, готвенето се върши вечер, мъжът ми се включва много често. Казах за през деня, че няма да се боря в жегите за тиквен медал домакиня на десетилетието. Денем само за бебето готвя. Предпочитам време с нея, в което да играе и забавлява с мен навън, а не да я метна на някоя баба, че да се трудя. Аз съм по майчинство в нас, нямам намерение и чуждо голямо дете да отглеждам 😜


Хи,хи! Ще каже човек, че кладеш огън на полето под палещото слънце, когато готвиш за "чуждото дете", а като готвиш за твоето е някакъв специален студен пламък в контролирана среда. Joy Че и на баби трябва да я метнеш, щото докато заколиш пилето, докато извадиш картофите от градината и водата от кладенеца, часове минават.....
После се чудите всички с тая нагласа, защо отношенията с "чуждото дете" постепенно почват да скърцат, докато се появите с тема "Той си намери любовница, какво да правя?"..

# 53
  • София
  • Мнения: 28 559
Ако това е причина за любовница, по-добре да си я намери по-рано.
Благодаря, но не, благодаря за такъв индивид от мъжки пол.

# 54
  • Мнения: 1 134
Афродита, свека се меси без да пита. Имаше период, в който за много кратко време два пъти ме кюретираха, та моят мъж реши да я праща вкъщи, за да ми помага с детето. Тогава ми обяснява прекалено дълго как не бива мъжът да се товари с нищо, че и с детето тоже...

Абсурт, едва ли в нашия случай ще си намери любовница да му готви 😀. Любовници се намират за други неща, имах колега с перфектна домакиня, но беше с млада и засукана любовница. Иначе се хвалеше как добре готви и глади тн...официалната жена.
Мъжът ми обича да готви- нека готви, няма сърдити. Не мисля да си променя мирогледа относно това какво да правя денем. Важно ми е времето с детето, той да си хваща любовница, от ситуацията нищо не губя, мен не ме е страх от тия велики любовници.

Последна редакция: пн, 12 авг 2019, 19:21 от Ива Кръстева

# 55
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Ако мъжа ми е с мен само заради това, че му готвя, изобщо няма да чакам да си намери любовница. Те и любовниците друго правят де, но лично ще му направя кастинг, че по-бързо да си намери, че да се разкара. И за багажа ще му помогна, да не каже, че съм лоша

# 56
  • София
  • Мнения: 24 839

Абсурт, едва ли в нашия случай ще си намери любовница да му готви 😀. Любовници се намират за други неща, имах колега с перфектна домакиня, но беше с млада и засукана любовница. Иначе се хвалеше как добре готви и глади тн...официалната жена.
Мъжът ми обича да готви- нека готви, няма сърдити. Не мисля да си променя мирогледа относно това какво да правя денем.

Права си, любовница се намира главно заради отношение, а настройката "не са ме отгледали да готвя на чуждото дете", точно отношение демонстрира.
Затова реагирам.  Peace

# 57
  • Мнения: 108
Оф, как пък заговориха за любовници само защото жената е казала, че няма да, слугува в домашните задължения. То бива злоба, бива чудо. Първо, задълженията вкъщи се определят между двамата партньори! Ако мъжлето не се е оплакал за нещо, не виждам никаква причина свекървата да дава непоискани и неприложими съвети. Как живеят двамата, как си поделят задачите си е тяхна, работа, защото са отделно семейство! Все едно снахата да дава наставление свекървата как да живее с мъжа си.
И само дс не ми се говори за огромния опит и тн. Когато нещо работи, няма нужда да се чупи от криви, чужди виждания.
А това с любовниците. Само мога да се изсмея.

# 58
  • Мнения: 1 134
Цялата работа дойде от това, че казах за неприложим съвет на свека за нашето семейство. Това за мене е остаряло разбиране само жената да се нагърби с всичко, щото мъжО работил цял ден, аз у нас само виря бедъри явно Sad
Е, виждам, че съветът на свека е приложим за някои жени, нека го прегърнат с широки обятия, не е за мен.
Относно изневерите- още не сме изяли цялата торба сол с мъжа ми, но минахме през големи проблеми и винаги сме се подкрепяли, няма намерение да разбие всичко за единия нагон....и готвене 😜

# 59
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Отношението зависело само от готвенето. Това е нещо ново Joy

Общи условия

Активация на акаунт