Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 9

  • 38 713
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 691
Ще си позволя да се намеря, макар да не съм специалист. За другата нямам мнение, но Embrace  дават от 3кг нагоре или за новородено, така че да, според мен можеш да я ползваш.
А може ли да ме ориентирате къде дават слинг под наем за деца до 3м?

# 466
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Слинготека, Вълшебен Възел, Слингомания, в общи линии всяка библиотека предлага тази опция.

Embrace е направен от плат подобен на еластичните им слигове ( за това и периодът му на ползване е ограничен). Според мен е ок за бебе над месец.
Twist не съм виждала на живо.

# 467
  • Мнения: 425
Благодаря! От Сгушени препоръчват Embrace да се използва след 1 месец, докато Twista и Caboo от новородено.

А има ли начин да се кърми в тези раници/ слингове?

Последна редакция: ср, 24 юни 2020, 22:36 от Morska.Sirena89

# 468
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Момичета, здравейте!
Признавам си, че не съм чела темата, но спешно трябва да купя слинг, защото малката като е будна постоянно ми е в ръцете. Много съм боса в материята, но харесах това - https://mamazone.bg/mei-tai
Струва ми се лесно за слагане от начинаещ, като мен. Бебето е на 2 месеца. Ще ви помоля за коментар. Ако е хубав и подходящ веднага го поръчвам.

# 469
  • Мнения: 2 453
За мен лично този тип е Носилката на носилките. Много се надявам да е удобна и на теб. Не виждам каква е плътността на плата, но аз бих го поръчала, цената е много добра.
Подходящо е за възрастта на бебето.

# 470
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Много благодаря за бързия отговор!
В описанието пише това:
Качеството на слинга съответства на европейския стандарт CEN/TR 16512
Състав: 100% памук, слингов плат.

# 471
  • Мнения: 2 453
Да, да, но различните платове имат различна плътност. Предполагам, че е тънък, защото пише, че е подходящ за лятото, а пък е стандартен за носимоспособност.
Аз съм пристрастна, признавам си Simple Smile Ще ви върши чудесна работа, стига да е удобен на носещия. Хубавото на тези е, че и таткото лесно може да го ползва, без много да се налага да наглася.

# 472
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Още веднъж много благодаря! 🙂
Ще взема да го поръчам и дано на госпожицата й хареса в него, че без ръце останах да я разнасям.

# 473
  • Мнения: 1 033
Здравейте момичета,
Имаме този слинг - Omnia baby пише, че може да се ползва и за новородено, педиатърката каза, че докато стане на 2 месеца не може. Тя обаче доста неща забранява та затова реших да се допитам до вас Simple Smile

# 474
  • София
  • Мнения: 8 637
Здравите бебета могат да се носят и от новородени. Важното е да е поставено правилно. За носене бих говорила с консултант, педиатрите са невежи в тази материя и след като не са наясно е напълно нормално да си връзват гащите със забрани.

# 475
  • Мнения: 6
Здравейте, моето бебенце е още на два месеца и взех слинг с който да го нося но не се чувства добре в него. Пробвах Тула Експлор на една приятелка и той веднага се успокои и заспа в нея. Виждам че всички пишат че не е препоръчително преди 4 месеца, но той се роди доста голям и вече е 59см. Дали трябва да се съобразя с възрастта или със самтиметрите на бебето при избора на носилка?

# 476
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Зависи от много фактори.
Телосложение, тонус на мускилите и т.н.
Важно е да може вече да си държи главата само.
Пуснете снимки тук или в някоя група как връзвате слингът и как е облечено бебето, когато е в него. Може да се нуждае от минимални корекции, за да стане по-комфортно и за двама ви.

# 477
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Слинготека, Вълшебен Възел, Слингомания, в общи линии всяка библиотека предлага тази опция.

Embrace е направен от плат подобен на еластичните им слигове ( за това и периодът му на ползване е ограничен). Според мен е ок за бебе над месец.
Twist не съм виждала на живо.

Малко ъпдейт за Manduca Twist.
Днес имах възможност да го разгледам в Слинготека, страхотен е!
За бебе около месец ще е идеално. Платът е слингов, не разтеглив. Много хитро се регулира.
Определено ако трябва да избирам между Embrace и Twist, ще заложа на Twist.

# 478
  • Мнения: 209
Момичета, харесах си ergobaby omni 360.В Олх има няколко предложения за около 150лв, като пише, че са с етикети. На едната обява уж е подарено, но не ползвано, на другата нищо не е упоменато. Притиснявам се, обаче дали са оригинални. Това е марка, която изключително много се фалшифицира. Знаете ли как да разпознаят оригинал само по снимките? А, забравих да спомена, че нямат гаранции, което също ме навежда към мисълта, че са реплики.
Също, знаете ли от къде другаде мога да взема раница на по-достъпна цена. Трудно бих отделила 350, 400лв за нова..

# 479
  • Мнения: 56
Момичета, харесах си ergobaby omni 360.В Олх има няколко предложения за около 150лв, като пише, че са с етикети. На едната обява уж е подарено, но не ползвано, на другата нищо не е упоменато. Притиснявам се, обаче дали са оригинални. Това е марка, която изключително много се фалшифицира. Знаете ли как да разпознаят оригинал само по снимките? А, забравих да спомена, че нямат гаранции, което също ме навежда към мисълта, че са реплики.
Също, знаете ли от къде другаде мога да взема раница на по-достъпна цена. Трудно бих отделила 350, 400лв за нова..
Всички закопчалки на оригинала са брандирани, предполагам че на реплика няма да положат толкова усилия. Но не съм виждала реплика, така че не съм 100% сигурна. В БГ намаление на тези раници правят Сгушени и Рая тойс до към 20% и излиза около 280 лв., но си иска следене.

Общи условия

Активация на акаунт