Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 9

  • 38 707
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Кой модел Ергобейби е раницата и колко е голямо бебето (като сантиметри)?
Първо проверете дали коланът е на една равнина отпред и отзад. Това е най-честата причина да ви боли кръста. Коланът трябва да е добре затегнат на ниво около пъпа ви. Когато се погледнете отстрани в огледалото, не трябва да е видимо по-ниско отпред.
Предполагам, че ще трябват и малко настройки на презрамките. Добре е да пуснете снимка тук или в някоя група.

Последна редакция: пт, 25 сеп 2020, 08:49 от kalei

# 616
  • Мнения: 2 288
Здравейте!
Имам желание да бебенося и си взех ергономична раница под наем, за да видя първо дали ще ми се случат нещата. Марката е Ergo baby. За съжаление никой не успя да ми обясни точно как се ползва, но уж самичка се справих вече на ентия път. Та, проблемът е там, че много ми се натоварва кръстът (дори от 30 минути) - цялата тежест на детето ми(3,5месеца) отива там. До колкото разбирам не би следвало да е така, явно някъде бъркам. Въпросът ми е, тъй като имате опит, проблемът в модела раница ли е, затова, че съм твърде слаба (43кг), или просто аз не я слагам както трябва?
Ще съм благодарна, ако споделите мнение!
Свържете с библиотеката, която ви е отдала носилката пид наем. Обяснете на консултантката какви проблеми имате, тя би трябвало да ви обърне внимание и обясни къде бъркате. Към всеки наем имате вклчен поне 15 мин фит чек.
Според мен сте доста слабичка и Ергото не е оптимално. Определено някъде бъркате, свържете се с нея и й обяснете, чадт от наема е.
Тя не ви ли попита какви са вашите размери?

# 617
  • Мнения: 1 691
Важен е цялостият тонус на мускилите. Бебето държи ли си главата само?
Да, държи я.
Днес бяхме на ортопед при д-р Фурлакис. Той даде зелена светлина от 2 месеца и половина да я нося. След ехографа ми обясни, че развитието на костите й отговаряло на четиримесечно бебе. Нещо там в тазобедрената става имало, което се образувало когато бебето направи 4м,ама не мога да ви го обясня.
Вашето мнение какво е? Дали да започваме да се бебеносим с раничката, че нямам търпение вече.

Последна редакция: пт, 25 сеп 2020, 20:04 от medissa

# 618
  • Мнения: 2 453
Общите препоръки са да изчакате.
Може да си наемете един ринг слинг и да носите бебето спокойно. Той е много лесен за слагане и няма да тежи все още.

# 619
  • Мнения: 2 288
Важен е цялостият тонус на мускилите. Бебето държи ли си главата само?
Да, държи я.
Днес бяхме на ортопед при д-р Фурлакис. Той даде зелена светлина от 2 месеца и половина да я нося. След ехографа ми обясни, че развитието на костите й отговаряло на четиримесечно бебе. Нещо там в тазобедрената става имало, което се образувало когато бебето направи 4м,ама не мога да ви го обясня.
Вашето мнение какво е? Дали да започваме да се бебеносим с раничката, че нямам търпение вече.
Общият тонус е на 4 месечно бебе, държи си стабилно главата без да я изпуска поне 10мин, обръща се от корем по гръб, така ли?
За бебе на 2м най-добрият вариант е слинг, но алтернативата хибридна носилка и регулируем мей тай са също много подходящи за възрастта 🌞

# 620
  • Мнения: 1
Здравейте,
имам бебенце на 2+++ месеца / 6100кг - 62см /. Искам да взема раница и да се бебеносим. Аз съм 170см и 70кг,леко едричка,ако има значение 😀
Доста изчетох и съвсем се обърках. На първо четене се спрях на isara the one. Доколкото разбирам Lennyupgrade и Boba X също са подходящи. Искам да се спра на 1 или 2 модела,които да изпробвам. Мооже би една с по-твърд и една с по-мек колан.
Като цяло търся нещо по бюджетно,може и втора ръка. Да ме посъветвате нещо....

# 621
  • Мнения: 1 691
Мога ли от някъде да си купя пластамовата закопчалка за раницата Tula. Днес забелязах, че мъжката част от закопчалката на колана на кръста е счупена.

# 622
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Закопчалките на Тула (както и на всички марки за раници), са сертифицирани и тествани за издръжливост. Съотвено, закопчалка от кварталната кинкалерия няма да свърши работа. Раницата в гаранция ли е ? Ако да, може да направите рекламация.
Проверете дали магазинът, от който е закупена не може да ви съдейства с поръчката на нова катарама ( в случай, че раницата вече не е в гаранция). Иначе може да си поръчате директно от европейския сайт на Тула.

# 623
  • Мнения: 1 691
Разбира се, че търся оригинална, не каква да е. Купувана е от ebay, преди месец, така че май няма как да претендирам за гаранция.
А иначе babytula.com ли е европейския сайт?

# 624
  • Мнения: 2 288
Здравейте,
имам бебенце на 2+++ месеца / 6100кг - 62см /. Искам да взема раница и да се бебеносим. Аз съм 170см и 70кг,леко едричка,ако има значение 😀
Доста изчетох и съвсем се обърках. На първо четене се спрях на isara the one. Доколкото разбирам Lennyupgrade и Boba X също са подходящи. Искам да се спра на 1 или 2 модела,които да изпробвам. Мооже би една с по-твърд и една с по-мек колан.
Като цяло търся нещо по бюджетно,може и втора ръка. Да ме посъветвате нещо....
Привет, ако искате от сега да носите ви съветвам да вземете хибридна носилка Неко или Лени, с тях спокойно можете да се носите до около 2г.
След 3+м и 64см на бебето може да пробвате Кавка Мултиейдж , Лени Ъпгрейд (мек колан, с които носите ди тодлър) Неко, Тула (твърд колан), вие сте висока и по-скоро Тула ФТГ няма да ви е удобна.
Исара Дъ Уан е много добър вариант, но е с много тесни презрамки и е вероятно да се впиват, също се носи до тодлър с уширители и е слингова.
Боба Х не е с твърд колан, доста е мек, както на Исара. Тя е канвасена, по-бюджетна е и има уширители, както на Исарата.

# 625
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Разбира се, че търся оригинална, не каква да е. Купувана е от ebay, преди месец, така че май няма как да претендирам за гаранция.
А иначе babytula.com ли е европейския сайт?

От първия ви коментар не стана много ясно каква катарама търсите, за това държах да поясня ( най-вече за по-късно четящите с подобен проблем).
ето направо линк към катарамите

# 626
  • Мнения: 7 776
Широчината на презрамките и усещането е индивидуално. Аз не харесвам и не са ми удобни широките като на Лени, на Исарата са ми ок.

Най-добре да ги тествате и да прецените за себе си.

# 627
  • Мнения: 1 691
Разбира се, че търся оригинална, не каква да е. Купувана е от ebay, преди месец, така че май няма как да претендирам за гаранция.
А иначе babytula.com ли е европейския сайт?

От първия ви коментар не стана много ясно каква катарама търсите, за това държах да поясня ( най-вече за по-късно четящите с подобен проблем).
ето направо линк към катарамите
Благодаря. А дали е удачно да купя да имам и резервни според вас? До сега раницата е пробвана само веднъж без бебе и счупването е или от тогава, или просто е била дефектна.

# 628
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Няколко раници Тула са ми минали през ръцете. Едната е на 6 години (все още я имам и ползвам)  и никога не съм имала проблеми с катарамите. За това бих казала, че е по-скоро изключение счупването и по мое мнение няма да се случи отново.

# 629
  • Мнения: 4 030
Ортопедa Фурлaкиc и нa мен ми препоръчa дa ноcя бебето c Cangaroo   I care и Chipolino lily. Хич не ca ортопедични и cпециaлно зa товa не бих му cе доверилa.

Момичетa, имaм бебе нa 11 меcецa и рaницa Kinderkraft milo. Нa гръбчето вcе още му е точнa, но нa крaчетaтa, вече изкaчaт и не ги придържa до коленaтa. Много вредно ли е aко продължaвaм дa cи  я ползвaм?

Общи условия

Активация на акаунт