Какво можем да правим на балкона в собствения си дом?

  • 5 620
  • 206
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 29 324
catforpet , виждам, че четеш и отговаряш на други. аз те попитах какво за теб е съобразяване? Какво не трябва да правят хората и какво им е разрешено в собствените им домове?

Ако от 100 човека 95 са на различно от твоето мнение, не можеш ли да помислиш по въпроса, че има голяма вероятност да не си права?

Като гледам голяма част от опонентите тук са компетентни в много теми, които се дискутират в платформата бг-мама и имат хиляди публикации - разбирачи по различни теми, на такива им викат Пенкелери. Та по повод на 'мнозинството" - той и Галилео Галилей е бил принуден през 1633г. от Светата инквизиция да се откаже публично от своето убеждение, че Земята се върти около Слънцето, а не обратното, но се е оказал прав. "И все пак тя се върти!"

Само дето отново не отговори на въпросите?

Явно имаш голямо его да се сравняваш с Галилей. Твоите проблеми са почти със същата значимост като въртенето на земята....дори равнозначни мога да кажа.

# 61
  • Мнения: 729
Без да си правя труда да чета цялата тема,категорично ще изразя възмущението си от варварския акт на печене на скумрия на скара,на балкон, залепен до моя...адски димове и пушеци на талази  нахлуваха и в хола и в спалнята,в една посока са,воня на печена тиня...

# 62
  • Мнения: 5 639
Печенето на скумрия на скара в блок е за разстрел.

# 63
  • Мнения: 729
Сещам се също, че тези неща със скарите, отдавна са урегулирани в цивилизованите страни, смътно си спомням, че ако въобще е позволено, то ще е в определен график, за който строго се следи, или пък си имат общо място около блока или в комплекса, където и само където можете да си изпечете скарата....ама има да ги гоним тия цивилизации,и то в мнооого аспекти и отношения...

# 64
  • София
  • Мнения: 10 579
А за печенето на чушки да кажете нещо?

# 65
  • Мнения: 8 578
И на двете ни тераси се пуши, а на едната има скара и се ползва 3 - 4 пъти в месеца за пържоли, шишчета, зеленчуци. Естествено замирисва, но проветряваме и след 1 - 2 часа не се усеща нищо. Съседи досега не са се оплаквали.
Моят съвет към авторката е да поговори със съседите спокойно за скарата, ако се разберете - добре, ако ли не... Не знам към кого може да се обърнете. Всеки ден ли пекат нещо?
Не разбрах за цигарите обаче. Ако не пушат у тях и не пушат на терасите си, къде да пушат? На балкона все пак е отворено пространство. У вас ли влиза дима? Или се притеснявате за прането?

# 66
  • Мнения: 1 206
Есме, авторката на пушачите "алтернатива няма да им дава" ( цитирам я) и:
Скрит текст:
Съгласно Решение от 2011 г. на Върховния административен съд на Република България:
„Околната среда без тютюнев дим е естественото състояние на околната среда. Този факт не се нуждае от доказване. Тютюнопушенето не е субективно право, нито е защитен от закона интерес. Това е вредоносна практика, както за упражняващия я, така и за околните. Ето защо ограничаването в каквато и да било степен на тютюнопушенето не може да се приеме като мярка накърняваща права или засягаща правна или лична сфера на гражданите. Напротив – възможността да се пуши на обществени места, дори при ограничени условия, поставя под заплаха здравето както на пушещия, така и на околните /пребиваващи или работещи в тях/ и нарушава основното и неотменимо конституционно право на гражданите на здравословна и безопасна среда на живот. В този контекст именно предоставянето на възможност за упражняване на тази вредоносна практика на обществени места може да се разглежда като нарушаване на субективни права, гарантирани от Основния закон и като дискриминационна практика по отношение желаещите да живеят, работят и ползват обществени места без тютюнев дим, както и може да бъде основание за търсене отговорност за вреди.“
Трябва да се ДЕНОРМАЛИЗИРА тютюнопушенето. Много хора страдат от съседи пушачи на балкони, в тоалетни и бани, но си търпят защото вярват че пушачът има право да ги трови всеки ден с вторичния тютюнев дим, който произвежда и който е пълен седна камара канцерогенни вещества, но това НЕ Е ТАКА. Хората не са информирани за правото си по конституция на чиста и здравословна околна среда особено в собственото си жилище,".... продължава тя.

# 67
  • София
  • Мнения: 10 579
Освен, че ѝ влиза цигареният дим в дома, се наслоява в дрехи и мебели, излъчва третичен дим, който трови нея и семейството ѝ вече дълги години.
Ама явно са опандизили пушачите и подхвана другите дразнители.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 990
Когато живееш в блок, няма как постоянно да имаш претенции към околните. Има общоприети правила - да не се шуми между 14 и 16ч., след 22ч., съботно-неделно, но очакването да е тихо като в санаториум или да не се пуши/готви/ходи по пода е нереалистично.
И аз не харесвам миризмата на риба, на зеле, на некъпан в асансьора, дразни ме съседа отгоре, че за 15 години не се научи да свири на китара, но продължава да си дрънка, но не правя забележка. След като съм решила да живея в блок, съм наясно и с негативите.

# 69
  • Мнения: 8 578
Въпросните пушачи едва ли пушат постоянно на терасите си. Като усети дим, да затваря прозорците за малко и после пак да ги отваря. Както писах на нашите тераси се пуши с години, именно за да не ни се умирисва апартамента, и не сме забелязали да влиза дим в къщи и да ни се наслоява по мебелите, та затова ми е трудно да повярвам, че положението е толкова зле при авторката.
Според мен единствения начин да се спре тютюнопушенето е да се забрани продажбата на цигари.

# 70
  • Мнения: 142
Извинявайте ама в 23:30 и натам да ти влиза цигарен дим в спалнята и в детската докато спиш или пък сутрин в 06:30 смятам, че и за голяма част от пушачите би било гадно. Всеки човек има много повече право да си отвори прозореца особено в летните месеци и да спи в стая в която не миреше на цигари. А какво се получава - пушачите, за да не им миреше у тях излизат на балкона, за да мирише у съседите. Както в предни постове беше споделила една жена за съседи дето си взели куче, ама по цял ден и по цяла нощ го държат на терасата да лае на съседите, защо - защото, ако го оставят в апартамента ще направи някой зулум. А за затварянето на прозорци - ще назначим дежурни - нощна смяна - ще започнем от най-малката и така всяка нощ. Чудесно! Искали били да спят, ама на проветрено - гледай к'ви претенции само - абе я у лево, ама били деца още по - у лево. Ти знаеш ли кой стои срещу теб -ПУШАЧ У ДОМА СИ, ако не ти харесва ходи да спиш на пейките в градинката и ти и децата ти. Бравоооооо, многоооо цивилизовано дами и господа пушачи.

Последна редакция: ср, 14 авг 2019, 10:43 от catforpet

# 71
  • Мнения: 1 206
най-забавното е, че искащите толерантност обикновено са най-нетолерантни.
"не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш" (Волтер). Т е, както едните да имат чиста среда, така другите - да си пушат. Казвам го като пушач, който няма намерение да е такъв форевър и се надявам след това да не бъда досадна, мрънкаща леля.
Как да се спре пушенето - бавен и дълъг процес е, но започва в училище, със зомбиране на децата колко вредно е то; младите като спрат да купуват и като за тях това е грозно, проблема ще се реши.
Аз съм тази с кучето и съвсем не ми беше ироничен поста. Ама ще търпя, щото не виждам решение.

# 72
  • Мнения: 29 324
catforpet, и какво според теб е решението? Ще забраниш на хората да си ползват терасата? Да пушат и пекат на скара? Ако тях ги дразни някой твой навик, ще го промениш ли?

# 73
  • Мнения: 142
най-забавното е, че искащите толерантност обикновено са най-нетолерантни.
"не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш" (Волтер). Т е, както едните да имат чиста среда, така другите - да си пушат. Казвам го като пушач, който няма намерение да е такъв форевър и се надявам след това да не бъда досадна, мрънкаща леля.
Как да се спре пушенето - бавен и дълъг процес е, но започва в училище, със зомбиране на децата колко вредно е то; младите като спрат да купуват и като за тях това е грозно, проблема ще се реши.
Аз съм тази с кучето и съвсем не ми беше ироничен поста. Ама ще търпя, щото не виждам решение.

Още когато се нанасяхме в жилището изведохме точка за контакт на терасата за електрическо барбекю, който така и не монтирахме, след като разбрахме как ще опушваме съседите над нас. Монтирахме си в кухнята мощен аспиратор и сега правим скара на плоча под аспиратора. Много е лесно да кажа "Аз съм си у дома" или "Е--еее да не би всеки ден да правя скара?" Не смятам, че е правилно! Опитвам се да се съобразявам и да не преча на съседите си, за всичко онова което знам, че би им пречило, ако има нещо за което не знам и някой дойде и ми каже ще се съобразя също, защото смятам, че така е правилно. Ако бях пушач и някой ми сподели че димът ми му пречи, щях да си пуша под аспиратора, както и до днес правя скара.

# 74
  • Мнения: 142
Въпросните пушачи едва ли пушат постоянно на терасите си. Като усети дим, да затваря прозорците за малко и после пак да ги отваря. Както писах на нашите тераси се пуши с години, именно за да не ни се умирисва апартамента, и не сме забелязали да влиза дим в къщи и да ни се наслоява по мебелите, та затова ми е трудно да повярвам, че положението е толкова зле при авторката.
Според мен единствения начин да се спре тютюнопушенето е да се забрани продажбата на цигари.

Сутрин от 6:00, вечер даже и след 24:00 двама са, понякога стават трима. Ужасно гадно е!

Общи условия

Активация на акаунт