Милано - 11

  • 42 074
  • 745
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 61
100 занаятчийски работилници в Милано ще бъдат отворени за посетителите на 29-ти и 30-ти ноември - за който е там по това време и име интерес.

# 121
  • In transit
  • Мнения: 11 776
Здравейте, другата седмица ще пътувам  до Милано , като нощувките са ми в Бергамо. Имам няколко въпроса, първият е лесно ли ще намеря мястото за съхранение на багаж на летището в Бергамо, прочетох на първата страница, че има такова място "На летището в Бергамо може да си оставиш багаж срещу лична карта и за 5 евро на ден. Намира се в офиса на Аутрострадале срещу самото летище, посока МОЛ-а." Може ли пеша от летището в Бергамо да стигнем до Мола?
Мисля, че лесно ще го намерите, по спомен имаше и някаква табела там. За МОЛ-а също има табели от летището и една пътека, пресича се улица със светофар и се минава през един подлез. Той е буквално на 100метра срещу летището.
Това е мястото за багаж: https://www.google.com/maps/@45.6654732,9.6972323,3a,58.4y,210.26h,88.34t/data=!3m6!1e1!3m4!1s8SY90IrrQmP6fSi21BTRgA!2e0!7i13312!8i6656 Над вратата (лявата) пише: Deposito Bagagli

Ето и нагледно, с червено е мястото за багаж, с зелено е пътя до МОЛ-а.

# 122
  • Мнения: 82
Много благодаря Mikkey

# 123
  • Milano
  • Мнения: 3 649
Различните видове билети със съответните цени и обяснения ги има на 1-ва стр. на български.
Единичен билет - 2 евро, многократно влизане в метрото в рамките на 90мин.

# 124
  • Мнения: 6 276
Здравейте. Някой ходи ли вече на изложбата GUGGENHEIM La collezione Thannhauser? Иска ми се да ида утре и се чудя да взимам ли билети онлайн. Никак не искам да чакам на опашка под дъжда, но пък купуването онлайн е обвързано с час на влизане... Confused
Та какаво е положението с опашките през уикенда, някой има ли конкретни наблюдения?

# 125
  • Milano
  • Мнения: 3 649
Бих купила онлайн. Уикенда обикновено е лудница.
Аз на изложбата на Караваджо си мислех, че като отида още преди да отворят и то в делничен ден няма да има хора...като започнаха да идват групи ученици...и си почаках доста.😄

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 23:43 от regina di cuori

# 126
  • Мнения: 61
regina di cuori, като каза кино - видях, че излиза „Пинокио" на кино от 19-ти декември в Италия Heart Eyes

# 127
  • Milano
  • Мнения: 3 649
Селватика, не си падам по филми, но ще трябва да се жертвам за Фроузен 2, защото съм обещала.😄😄😄
Иначе моя са концертите от 2018 и 2019, ще пеем.😄

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 22:44 от regina di cuori

# 128
  • Мнения: 6 276
Мерси, Реджи!
Купих. С този дъжд и студ, по-добре да не сме "у лево". Simple Smile))))

# 129
  • In transit
  • Мнения: 11 776
Каква е разликата между музея на Леонардо Да Винчи, който се намира до Галерия Виторио Емануеле и този на науката и технологиите? И кой е по-интересен от двата, ако може да се направи сравнение?

# 130
  • Мнения: 427
Здравейте, има ли транспорт от Милано до Бергамо рано сутринта, самолета е в 6.50? Отворени ли са по това време фрии шоповете? Благодаря!

# 131
  • Milano
  • Мнения: 3 649
Има транспорт, погледнете им разписанията!
Фрии шоп-а отваря в 5ч.

Мики, Музея на Науката и Технологията е най-хубавият музей в града, според мен.
Когато ходих аз имаше временна изложба на творби на Леонардо, сега я правят перманентна но още не е отворена.
Другият музей е само на негови произведения.

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 22:56 от regina di cuori

# 132
  • In transit
  • Мнения: 11 776
Реджи, благодаря ти. Питах защото пратих една приятелка в Музея на науката и технологиите, като не знаех, че има още един само с творби на Леонардо. И тя ми вика, "А, той музея беше на гърба на Дуомото". Rolling Eyes  И след това разбрах, че били два. Grinning

Реджи,
Скрит текст:
На радио Италия ТВ лайв концертите (които са в студиото им в Милано) само за фенове или специално поканени ли е? Имаш ли идея? Снощи гледах моите любимци и обещаха есента пак да пеят там. Да знам дали бих могла да се класирам евентуално. Blush

# 133
  • Milano
  • Мнения: 3 649
Mikkey,  можеш да се класираш.😄
Влизаш в сайта в раздела Radio Italia Live и избираш Diventa Protagonista. После избираш събитието на което искаш да присъстваш, напр. Николо' Фаби (в момента) и там има обяснения.
С две думи попълваш си данните (след като си се регистрирала) и два дни преди събитието ти пращат потвърждение на мейла ако си избрана.
Не са в Милано, а в Колоньо Монцезе - предградие от първия пръстен.

# 134
  • In transit
  • Мнения: 11 776
Реджи, благодаря. Значи 3-4 дни преди събитието трябва да съм на линия в Милано, ако вземат, че ме изберат. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт