Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 50

  • 39 592
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 348
Здравейте, бихте ли ми препоръчали лекар (за гр.софия), който да извършва не само преглед с колпоскоп, но и също така да използва двата разтвора (с йод и с оцетна киселина). До сега все я пропускат тази екстра на местата на които съм била, включително и на днешния преглед иии ми се иска да съм напълно сигурна, че всичко е изпипано както се казва Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 39
Здаравейте дами,получих си резултатите от цитонамазката и HPV и картината не е много добра,лекарката не ми обясни много и съм доста притеснена,след седмица ще ми прави колпоскопия ,но до тогава ....Възможно ли е да имам изменения при положение ,че вирусите са отрицателни,междувременно ми назначи антибиотик тъй като в микробиологичното изследване се изолира бактерия Коли!

Последна редакция: пт, 23 авг 2019, 16:39 от AnMary

# 47
  • София
  • Мнения: 2 030
Здравейте, моля за вашия съвет. Края на март се наложи да направя аборт в 14 г.с по медицински показания.
Три месеца след това, т.е края на май, правих микробиология /пише, че е отрицатилна да гъби, но липсват лактобацили и нормална влагалищна флора, предполагам, защото пих антибиотици/ и цитонамазка :
Скрит текст:
Миналата седмица бях на преглед при д-р Еленчев в Надежда, на които съм пациентка, понеже имам замразени ембриони и мислех да правя трансфер следващия цикъл и исках отново да пусна всичко + колпоскоп.
Доктора погледна предната цитономазка и каза, че е ОК, но щом държа ще направим нова.
В началото на прегледа каза, че шийката ми е перфектна, но като взе да гледа с колпоскопа, каза, че съм имала единични клетки. После ме пита кога планувам трансфер, казах след месец и той ми отговори, че това се обработвало с високочестотен електрически ток, но от процедурата трябвало да мине поне месец до трансфера, но близките 6-12 месеца нямало кой знае какво да се случи, а и можело организма да се самоизлекува. Ето това ми е писал:
Скрит текст:
Разбрахме се в зависимост от резултатите на новата микробиология и цитонамазка да отида да говорим.
Аз не се притесних особено, но после видях, че на рисунката е писал Папилома вирус? и нещо се шашнах, освен това моята лекарка като и казах отказа да ми прави трансфер и иска да изчакаме, понеже имала пациентка, която имала карцином месец след раждането.
Еленчев нищо не каза за биопсии и т.н, а и до колкото чета май не е ок да се гори шийката на не раждала, чудя се дали следващия цикъл да не отида при Димитров в Щерев или някъде другаде /ако препоръчате някой/ за нова колпоскопия  и да направя изследване за HPV в Геника, не мога да разбера до колко е сериозно положението.
 

# 48
  • Мнения: 553
Здравейте!
Има ли някоя от вас, на която мъжа й е давал проба за HPV тест? Как и къде?
Благодаря предварително!

# 49
  • София
  • Мнения: 17 708
В Геника приемат и мъжки материал (семенна течност).
После да споделиш, ако може, интересно е дали тестовете са надеждни при мъжете.

Kupu, аз мисля, че е прав. Щом сега няма почти нищо, според мен ще можеш да износиш бебе спокойно. Не пречи да отидеш на второ мнение.

# 50
  • Мнения: X
На мен ми казаха, че за ЧВП се взима натривка от главичката на пениса и се правят тестове и за мъже.

# 51
  • Мнения: 522
Момичета,
Бях днес на преглед..и докторката каза,че изследване на ДНК за папилон вирус си е загуба на средства! Обясни ми,че високорисковите щамове са много,а само за някои има тест....и дори да ми излезе отрицателен за рискови щамове,това ще е лъжливо успокоение....
Чакам резултат от цитонамазка и умирам от страх ....

# 52
  • София
  • Мнения: 17 708
Тя и цитонамазката не е решаваща Simple Smile
Важно е да се гледа на колпоскоп за изменения, пък ти може да си си и втора група. За мен е много неприятно, че повечето лекари всв още правят колпоскопия само при индикации от цитонамазка. Пропускат се пациентки сто процента.

# 53
  • Мнения: 1 238
И аз това се чудя. Моята лекарка, прави колпоскопия задължително и след това взима цитонамазка.

# 54
  • Мнения: 522
В петък отивам за 3-то мнение....и дано да съвпадне с нещо....защото ако в петък имам 3 мнения различни незнам....

# 55
  • Мнения: 19 271
А при теб кое налага ходенето на толкова мнения? Цитонамазката ти е втора група, колпоскопия без особености. Какво те притеснява?

# 56
  • Мнения: 522
А при теб кое налага ходенето на толкова мнения? Цитонамазката ти е втора група, колпоскопия без особености. Какво те притеснява?

Притесни ме положителния HPV и исках да направя ДНК тест за рискови щамове....и така и така ще правя - поне да взема второ мнение.... И сега се оказва ,че явно от първия преглед гинеколога и патолога не са в синхрон...

# 57
  • Мнения: 19 271
Изчакай и направи тест със следващата цитонамазка след поне три месеца. Лекар ми е казвал, че е добре да се вземе материал наведнъж, за да се намали възможността с цитонамазката да се остърже една част и следващото взимане за вирус да е от чиста зона.
Сега видях, че си ме питала за Чакалова. Четох, че патологът й завишава групите. Дали е така, не знам.
При мен тя препоръча горене, което е доста странно. Иначе е смятана за много добър специалист.

# 58
  • Мнения: 522
Изчакай и направи тест със следващата цитонамазка след поне три месеца. Лекар ми е казвал, че е добре да се вземе материал наведнъж, за да се намали възможността с цитонамазката да се остърже една част и следващото взимане за вирус да е от чиста зона.
Сега видях, че си ме питала за Чакалова. Четох, че патологът й завишава групите. Дали е така, не знам.
При мен тя препоръча горене, което е доста странно. Иначе е смятана за много добър специалист.
....и в крайна сметка как се развиха нещата при теб?

# 59

Общи условия

Активация на акаунт