Психотерапевт или ? Изгубих контрола отново!!

  • 2 568
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте, ей тъй да си споделя мъката и да попитам за съвет тук. На 31 години съм и яко задълбах дъното като се давя в собствената си помия. Накратко преди 10 години получих травма на рамото и шията оттам след много медикаменти ми изписаха Ривотрил. Да, травмата мина макар че си останаха разни леки дегеративни изменения. Добре, но с времето и некомпетентни доктори и лиспа на информация се пристрастих към Ривотрила! Годините минаваха, но всичко вървеше на зле! Един от най скъпите ми хора се разболя и аз и цялото ми семейство се грижехме за него 4г. като накрая почина и това ни се отрази ужасно. След което срещнах любовта на живота си, поне така си мислех, че най накрая и на моята улица е изгряло слънце. Уви след две години токсична връзка се разделихме и го понесох мн зле. След което поработих като тираджия поради липса на финанси, но стресът там бе ужасен и се отказах не ми понесе. За мое нещастие още си стоях на Ривотрила и влезнах в толеранс хапчето не действаше вече  и трябваше да го откажа със зверски наркомански мъки, е успях  макар че още имам странични ефекти от използването му. Едва събрах парченцата от себе си и се постабилизирах психически, но точно преди три месеца се ударих жестоко в старото място и след ЯМР ми откриха протрузии и шипове, имам и шум в едното ухо и куп други симптоми. Изпаднах отново в дупката от която изпълзявах две години. Сега имам куп вегетативни симптоми и невъзможност да работя,шофирам и т.н. та дори да се движа повече от някой друг час. След хиляди медицински изследвания и ЯмР всички доктори казват че ми няма нищо и да ида на психиатър.
Да ама не веднъж им ядох попарата! Въпреки всичко отидох и разказах всичко на професионалист и заключението му бе  нов медикамент или най добре да не пия нищо силно защото видя че неможе вече да ме натряска с обикновеното което нейн колега направи преди години!
Писна ми да съм в това състояние и незнам към кого да се обърна! Ходих веднъж на психотерапевт тои ми вика за хапове си и ми изреди куп глупости дето нямат общо с мен. До гуша ми дойде да ме тормозят разни паник атаки и най вече сковани мускули и редица психосоматични гадории! Отчаял съм и съм на ръба и на депресия. Спорта ме вадеше от всичко това но сега като съм с тия травми немога да спортувам и това ме убива още повече. А когато от паниката ми се сковат и травмираните места ми иде да се гръмна от болка. Опитах всички леки успокоителни и нищо не помага! Колкото до Антидепресанти пил съм и имах още един милион гадории смениха ми няколко вида и все същото. Знам че ако пия Диазепам или Ривотрил всичко ще спре ама после какво пак всичко отново или доживот наркоман. Не виждам изход и се чудя пак ли да търся психотерапевт или? В омагьосан кръг съм и няма излизане! Винаги съм се справял сам със всичко и бях найстина силен човек психически,но и най силните имат точка на пречупване! Найстина незнам как да си помогна, всеки съвет ще е от полза Благодаря на тези които са отделили време да прочетат!

Последна редакция: чт, 15 авг 2019, 17:40 от Donchev12

# 1
  • SF
  • Мнения: 21 093
Аз съм пила ривотрил, защото имах световъртеж. Изписа ми го лекар след преглед. Делях хапчето на 4, но го пих дълго време. Не знам дали това ми излекува световъртежа. Не съм се пристрастила. Остатъците от медикамента изхвърлих наскоро, защото им беше изтекъл срокът.

# 2
  • Мнения: 46 488
Какво стана с щитовидната, помня, че ТСХ беше много високо? Спазвате ли лечението? До каква стойност докарахте хормона?
Б12 мериха ли ви? При нисни нива причинява такива болки.

Само лекар може да прецени дали има и друго, но описаните неща са типични за високо ТСХ и ниско Б12.

# 3
  • Мнения: 229
Всичко е нормално по изледвания! Щитовидната ми е окей ТСХ 2,15 изследвах и Б12 които е 340ml.  Изобщо всичко засега по изследвания е наред а аз съм като ходещ труп. Напрежение, стрес които в вследствие на това че за пореден път се пречуках вече изпитвам ужас от травми и болести и симптоми които изпитвам всекидневно. Изсипват ми се паник атаки от нищото. Изхарчил съм хиляди левове и нищо здрав си а аз съм смазан. Единствено като спя съм ок ако успея да спя де. Психиатрите ми предлагат да друсам а вече сам нямам сили да се боря с всичко това. Имам шум в едното ухо пример давам които ме влудява отивам на УНГ " ами здрави са ви ушите господине" изписва ми се гинко и неуробекс които всъщност си пия и дотам. Всичко казват е на стресова основа е добре тва и аз си го знам и признавам и решението психиатър и друсане! Минах по тоя път стана стократно по зле. А друго решения няма сякаш само един невролог ми каза стискаш зъби и караш напред. Е то хубаво ама аз вече от преумора и стрес имам чувството че ще колабирам някъде. Казвам си майната му на всичко, но всъщност тези симптоми като мускулни сковавания по няколко пъти на ден, тревожност и шумове в ухото и изтръпванния по тялото и какво ли още не ме влудяват нямам един нормален ден и вече и психиката ми се скапа тотално. Игнорирах ги, правих се че всичко е окей напук на всичко, приех ги примирих се и т.н. и пак нищо. Но не всичко си в тук и си продължава с отварянето на очите ми сутринта. 

Последна редакция: чт, 15 авг 2019, 18:01 от Donchev12

# 4
  • Мнения: 46 488
...изследвах и Б12 които е 340ml...
Ниско е. Според съвременните изследвания сте в графа "умерен дефицит", при който има такива болки и неразположения. Трябва да е над 450, за да се чувствате добре.

# 5
  • Мнения: 229
Да видях другата тема току що, но дали е от това незнам. Просто ми звучи фантастично пия си б12 и се опрявям. Аз се считам за неспасяем случай просто. Най много ме тормозят всъщност мускулите защото като се скова нищо не помага опитах масажи движение и кво ли не ставам като статуя в зависимост коя част се е сковала.

# 6
  • Мнения: 46 488
Ами то това скапва психически. Живях в непрестанна болка няколко години. Комплексно се оказва - Б12, щитовидната и матрака на спалнята. Но определено Б12 ме вдигна на крака.

За ТСХ-то нали знаеш, че не се спират хапчетата, без значение дали си достигнал 2? Цял живот се пие, като се регулира дозата спрямо резултатите, иначе пак скача.

# 7
  • Мнения: 229
Купих матрак за 1000лв. Пия си еутирокс и си потдържам терапията. Отскоро приемам Б12. А вашите симптоми какви бяха?

# 8
  • Мнения: 46 488
Цента на матрака няма значение, въпросът е дали болките се засилват като сте на него и дали сутрин не сте по-зле.
Б12 чист ли го пиете или примерно под формата на Неуробекс?
Бях вечно уморена и всичко ме болеше. Имах и шум в дясното ухо, но той изчезна с Еутирокса, също сърцебиене, дори при леко физическо усилие сърцето ми направо откачаше.

# 9
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
Спорт!

# 10
  • Мнения: 47 963
Подкрепям за спорта! В началото група с рехабилитатор, щом си зле. После сам, или с група
Факт, който е с неоспорима полза за физическото и психическото ти състояние. И аз дълги години мислех, че това е глупост, но не е. Опитай.
Хаповете,в итамините и добавките не ги спирай, просто добави спорта

# 11
  • София
  • Мнения: 16 174
Б12, ако е на хапче за пиене, може да не се усвоява в червата и реално да не се абсорбира от тялото. Аз си купувам Б12 от 5000 мг подезичен.

# 12
  • Мнения: X
Доколкото виждам, травмата е в раменния пояс.
Тичане?
По възможност в природна среда - успокоява и тонизира, стимулира синтеза на ендорфини.
Поздравления за твърдото решение да не тръгваш по "лекия" път на успокоителните.

# 13
  • Мнения: 2 076
Б12, ако е на хапче за пиене, може да не се усвоява в червата и реално да не се абсорбира от тялото. Аз си купувам Б12 от 5000 мг подезичен.

+ 1   Може и назален спрей , бързо вдига нивото и се усвоява добре .

Препоръчвам и хомеопатия , прочети за капките на Д-р Бах , тук също има тема за тях .

# 14
  • Мнения: 1 302
А мислил ли си да се обърнеш към източната медицина?
Аз, макар и професионално да съм в сферата на психичното здраве,когато бях   със симптоми сходни на твоите, се спасих именно там.
 Преди това, разбира се , обикалях невролози, психиатри и ревматолози, които ми поставяха всякакви диагнози..
 
Мислех , че никога няма да се подобря..
Започнах да приемам хранителни добавки, регулирях си хранителния режи ( от близки хора зная , че тсх се повлиява чудесно с адекватен хранителен режим)
В крайна сметка няколко сеанса акопунктура и занимния с цигун, всичко си дойде на мястото.


Последна редакция: сб, 17 авг 2019, 23:38 от Serendipity*

Общи условия

Активация на акаунт