САЩ връщат смъртното наказание

  • 5 050
  • 165
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • София
  • Мнения: 38 206
Може и да им е по-евтино да го убият. Но както казах, в Щатите такива дела рядко завършват с изпълнението на с п.

# 47
  • INFJ
  • Мнения: 9 132
Добре, whatever. Аз бих платила повече, за да знам, че такива изроди няма да се върнат сред нормалните хора, на свобода. Дайте да го направим и начален учител като излезе от затвора след 20-30 години.

# 48
  • София
  • Мнения: 9 416
На мен все ми се струва, че смъртта не е достатъчно наказание за такива изверги. По-добре да го тикнат до края на живота му в затвора при строг режим. Да му е гадно всеки ден. Той не е бил хуманен като е убивал жертвата си. Защо за него трябва да се отсъжда хуманна смърт?!? (Риторичен въпрос).

# 49
  • Мнения: 4 376
Затворническото здравеопазване не приключва с щатния фелдшер (resident physician). Една 40 годишна присъда е нормално да доведе до множество хоспитализации на остаряващия затворник - рак, сърце и подобни безумно скъпи за САЩ лечения, защото затворникът получава автоматично пълно здравно обслужване, често непосилно за обикновените американци.

Несправедливо според мен. Особено за тези, които излежават дълги присъди за сериозни престъпления.

Пандачина, защо си толкова сигурна, че ще съжаляват в затвора? Не са съжалявали като са извършили убийството, защо изведнъж ще развият чувство на вина и гузна съвест? Говоря за умишлените убийства, не за причиняване на смърт по невнимание.

# 50
  • INFJ
  • Мнения: 9 132
Колкото тигъра в джунглата ще съжали, че те е разкъсал и изял, толкова и един психопат ще съжали жертвата си. Такива емоционални процеси при тях няма.

# 51
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Колкото тигъра в джунглата ще съжали, че те е разкъсал и изял...
...толкова и ти съжаляваш като си поръчаш пържолка. Wink
Нещо се отплесна не където трябва. Тигърът трябва да нахрани себе си (и евентуално малките).

# 52
  • INFJ
  • Мнения: 9 132
zemonti, метафорите не са ти сила, знам. Да опростя - психопатите приличат повече на животни, отколкото на хора, емоционално. Съжаление и вина не могат да изпитват.

Последна редакция: пн, 19 авг 2019, 08:28 от Elunaria

# 53
  • София
  • Мнения: 38 206
Хайде да не обиждаме животните.
И да не се сравняваме с американците.
Там имат серийни убийци с по 10 деца.

# 54
  • София
  • Мнения: 9 416

Пандачина, защо си толкова сигурна, че ще съжаляват в затвора? Не са съжалявали като са извършили убийството, защо изведнъж ще развият чувство на вина и гузна съвест? Говоря за умишлените убийства, не за причиняване на смърт по невнимание.

Никъде  не съм писала, че ще съжалява. Аз също не мисля, че някога ще съжали. Писах, че искам да му бъде гадно всеки ден, а не живота му просто да приключи. Да живее под строг режим в затвора, който да му причинява неприятни изживявания всеки божи ден. Да остане затворен до края на дните си. Да няма право на обжалване.
А ако може да бъде осъден на мъчителна смърт, тогава съм съгласна за смъртното наказание. Но искам да се мъчи, а това законово няма да го регламентират. Убиват ги по хуманен начин гадовете, а те не са били хуманни когато са убивали жертвите си. Затова искам затвор до живот. За да им е гадно, защото със смъртната присъда всъщност ги освобождават от всякакви земни мъки.

# 55
  • Мнения: 5 425
Какво мислят американците по въпроса. Тези, които могат да мислят...
"И тъй като няма как да възпрем извършването на неговия първи престъпен акт, съществува само един сигурен способ да предотвратим проявата на повторно насилие. Този, към който прибягнахме.

Ако Дилинджър е съзнавал престъпния характер на своето деяние (което изглежда съмнително), то тогава той е знаел какво му се пише… и на мен ми се струва срамно, дето не беше осъден на това, което бе понесла мъничката Барбара Ан — на практика той въобще не изпита страдание.

Но да допуснем по-правдоподобния вариант — че той бе прекалено луд и не бе в състояние да осъзнае грешката си. Тогава какво?

Ние убиваме бесните кучета, нали?

Да бъдеш луд по този начин е вече опасно заболяване…

Не виждах спасителен изход за него. Имаше само две логични възможности. Според първата той не би могъл да бъде излекуван — в този случай най-добре е да е мъртъв, за негово добро и за безопаснотта на останалите. Или пък би могъл да бъде изцерен чрез психотерапия и да поумнее вследствие на многобройни сеанси. Мисля, че в този случай, ако той въобще успееше да се превъзпита, за да стане член на едно цивилизовано общество… дотолкова, че да вникне в постъпката си, извършена, докато е бил „болен“ — тогава какво друго му оставаше, освен самоубийството? Как би могъл да се примири с делото на своите ръце?

Ами ако предположим, че той избяга, преди да бъде излекуван окончателно и отново извърши същото злодеяние? Или ако му хрумне да потрети? Как да обясниш поведението му на съкрушените родители? С неговата амнезия ли?

Не успях да открия повече от един задоволителен отговор.
"

# 56
  • Мнения: 18 993
Колкото тигъра в джунглата ще съжали, че те е разкъсал и изял, толкова и един психопат ще съжали жертвата си. Такива емоционални процеси при тях няма.

ако е  'чист' психопат, да,
но има убийци и насилници, които съжаляват и се самонараняват/самоубиват след като извършат подобно престъпление

# 57
  • Мнения: X

И да не се сравняваме с американците.
Там имат серийни убийци с по 10 деца.

А в Русия серийни убийци на много деца, които са детски учители и имат семейства за пример.

# 58
  • Мнения: 54 056
Твърдо "за" смъртното наказание съм.
Но да бъде по същия начин, по който е била умъртвена жертвата.
А не хуманно, с куршум, или инжекция.

# 59
  • Мнения: X
А някой освен Каракачанов пита ли ви дали сте "За" или "Против"?

Общи условия

Активация на акаунт