Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 авг. 2019, 13:42 ч.

Астрология и съдба

• 2 046
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
Всички тия тънкости се виждат, включително рангът, таванът и прочее (в предсказателната астрология, не в психологическата), т.е. да може да се види с астрологични методи в каква посока ще се развива и реализира съдбата на човека. Има неща, които астрологът спестява, други трябва да се кажат по деликатен начин.

Цитат
Защо иначе хората да си правят астрологична консултация? За да ти кажат, че имаш период, в който можеш да се омъжиш, но така и да не започнеш връзка и да се чудиш защо, когато всъщност не ти е заложен брак въобще примерно, какъв е смисълът?
Или да ти кажат период за деца, но в картата ти да е заложено въобще да нямаш свои и да трябва да минеш пред редица изпитания за това,накрая да осиновиш или да се откажеш. Тези неща не се ли виждат в картата?

Именно затова предварително се прави тематичен анализ, а не директно да минаваме към прогностика. Аз лично така и не разбрах защо повечето клиенти държат да получат прогноза без натален анализ. Единствено събитийният анализ ги интересува, а не какъв е потенциалът за развитие по принцип и докъде могат да стигнат. В 99% от запитванията се пита директно за "прогноза". Така се губи голяма част от ползите, които биха могли да извлекат от консултацията.

# 16
  • Sofia
Лично аз не съм разбирала какво точно е тематичен анализ, прогностика.. правили са ми консултация/прогноза и без ректификация, даже и синастрия без връзка.
Също са ми правили консултация с час изчислен от друг астролог. Говоря за платени анализи, а не някой доброволно да погледне картата ми. Това е друго.

# 17
Това, за което споделяте, всеки астролог го прави на своя отговорност, доколкото и докъдето я осъзнава.
Няма унифицирани правила за работа с клиента, всеки прави каквото си иска. У нас има широко поле за самодейност, няма утвърдени стандарти в астрологията. На мен като ми идват след такива, все ми се чудят защо правя задължителна проверка, защо работя по теми, защо има въпроси, с които не се ангажирам и препращам при друг астролог (медицинска астрология, болни деца).

# 18
  • София
Здравейте, отново! Има една тема, която ме вълнува от известно време, а именно каква енергия носим от предишни прераждания и отработваме в настоящото. Знам, че в четвърти дом дава информация за рода, но не съм наясно как (в този дом ли трябва да се разглежда/търси) може да се разбере дали и въобще възможно ли е, човек носи енергия от предишния си живот, която да му даде инерция до определена възраст и след изчерпване да се започне нов цикъл?

# 19
Четвърти дом най-общо носи информация за нашите корени, предците, бащиния дом, родината. В традиционната астрология той се свързва също така с края на живота. Да се съди само по неговия управител за миналото на натива и кармата на рода е недостатъчно и твърде повърхностно. За тази цел във ведическата астрология се разглеждат специфични производни карти, те дават такава информация. В западната астрология инструментариумът е по-ограничен и трябва да се използва повече въображение – тълкуват трите "водни" дома ("домовете на края" = преминаване от едно състояние в друго), разглежда се влиянието на ретроградните планети и тези, които са в съвпад с Лунните възли (ако има). За по-детайлен анализ на родовата структура има и т.нар. Геноскоп, но не съм чувала много астролози у нас да познават и използват тази техника.

# 20
  • София
Четвърти дом най-общо носи информация за нашите корени, предците, бащиния дом, родината. В традиционната астрология той се свързва също така с края на живота. Да се съди само по неговия управител за миналото на натива и кармата на рода е недостатъчно и твърде повърхностно. За тази цел във ведическата астрология се разглеждат специфични производни карти, те дават такава информация. В западната астрология инструментариумът е по-ограничен и трябва да се използва повече въображение – тълкуват трите "водни" дома ("домовете на края" = преминаване от едно състояние в друго), разглежда се влиянието на ретроградните планети и тези, които са в съвпад с Лунните възли (ако има). За по-детайлен анализ на родовата структура има и т.нар. Геноскоп, но не съм чувала много астролози у нас да познават и използват тази техника.

Благодаря, Sotis! Flowers Tulip Четох с интерес твои мнения, по отношение на ведическата астрология, и те породиха интерес в мен. Аз търся точно това, дълбокото. Много бавно навлизам в астрологията, защото ми е интересно, съвсем аматьорски и без претенции. Затова и се зарадвах на тази тема, за да науча повече. А иначе, ще се обърна към професионалист, който се занимава с ведическа астрология, за личен хороскоп.

# 21
Ведическата астрология и на мен ми отвори нови, по- дълбоки познания. Simple Smile
Разбира се, участието на Sotis беше за мен ключово. Благодаря! Flowers Tulip

# 22
Ако те интересува конкретно кармата на рода и влиянието на семейния егрегор, се прави анализ по Двадашамша. Не изолиран, а заедно с основния хороскоп. Там могат да се видят всички наследени програми и модели, също така да се проследят кармичните връзки в семейството, кои наши близки имат по-силно влияние върху нашата съдба. А за геноскоп не съм чувала някой да може да го прави, обикновено фантазират по възлите и ретроградните планети, оттам се вади "кармична" информация.

# 23
Здравейте, отново! Има една тема, която ме вълнува от известно време, а именно каква енергия носим от предишни прераждания и отработваме в настоящото. ........
А иначе, ще се обърна към професионалист, който се занимава с ведическа астрология, за личен хороскоп.

Kакво носим от миналото, може да търсим в 5дом. Домът на карма, в Раши карта е 10 дом. Ако имате точен час на раждане, направена ректификация, може да ползвате и производните карти Д9 И Д60. Д12 за родители, рода. Вижте разположението на Раху и Кету, Атмакарака и т.н. В нета има достатъчно материали по темата.
Доколкото знам, Сотис прави анализи и по ведическа.

# 24
За да може да се използва чак Д60 (варга от висок ранг), не вярвам някой западен астролог да може да направи достатъчно прецизна ректификация, там понякога и секунди са от значение. Ректификации, правени с методите на западна астрология, често са неефективни за целите на ведическия анализ, където се използват множество производни тематични карти.

Общи условия

Активация на акаунт