Instant Pot - тема 2 - мнения, рецепти и съвети

  • 80 930
  • 879
  •   1
Отговори
# 570
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Здравейте,
След четене в няколко теми, попаднах на този уред: https://instantpot.bg/produkt/duo-evo-plus/
Може ли някой, който го има, да сподели дали отговаря на изискванията ми за подобен уред, а именно:

1. Купата за готвене да е възможно от най-безопасен материал (без тефлон и подобни)
2. Да има вариант да сготвиш нещо бързо (и да има херметическо затваряне)
3. Да има отложено готвене, т.е да мога да сложа продукти на обяд примерно и да задам яденето да е готово в 19.30 например.
4. Ще се ползва основно за ястия, т.е искам максимален набор програми за варени/печени ястия. Не е нужно да пържи, имам си фрайер, който ползвам редовно. Не е нужно и да прави кексове, за тях имам чудесна фурна, която пече супер (има си таймер, мятам и забравям). Идеята ми е да си улесня готвенето, защото работата е много натоварена, често имам буквално 15мин да метна нещо да се готви и да го забравя, също искам вечер при прибиране да има готово ядене.
Благодаря предварително!

# 571
  • Мнения: 1 698
1. Купата е стоманена.
2. Херметик е.
3. Има отложен старт.
4. С варените се справя перфектно, печени не прави.

Ако търсите по-бюджетен вариант, и Дуо-то  ще Ви свърши чудесна работа за нещата, които Ви интересуват.

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 19:39 от Бг-леля

# 572
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Много благодаря!
Честно казано нямам ограничение в бюджета, по-скоро искам да взема най-доброто, но пък и не ми става ясно каква е разликата между двете. Какво има в повече плюс варианта? ако е нещо, което ми е излишно, може да мина и на другия.

# 573
  • Мнения: 3 137
NBM, имай предвид, че за ястия с месо не се препоръчва стартът на уреда да се отлага за повече от 1ч. - в указанието на уреда го пише. Особено през лятото е доста опасно месото да стои с часове на топло. Ако основната ти идея е да подготвиш продуктите сутрин, а да имаш ястие за вечерта, по-скоро трябва да мислиш за някакъв слоукук. Инстант пот има и такава функция, но няма подробни указания за нея и никога не съм я ползвала - не мога да отделям часове за експерименти, за кое ястие, колко часа ще са нужни. А и не всички ястия са подходящи за слоукук.

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 17:17 от GG_BG

# 574
  • Berlin
  • Мнения: 11 247
Ами те моделите нямат кой знае какви огроооомни разлики, освен този новия със запичащия капак, просто имат различни предварително настроени програми на готвене. Аз имам Дуо (май повечето сме с този модел, че преди време друг просто нямаше в Европа). Ползвам само една програма за всичко, което готвя - pressure cook и това е.😃 Когато аз избирах модел, бяха харесала Дуо плюс, че имаше опция за стерилизиране, ама не знам дали бих я ползвала сега. Така че погледни какви програми има и прецени. На въпросите е отговорено и аз споделям същото.

# 575
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Благодаря, сега обърнах внимание на програмите. То излиза, че по-евтиният има повече програми за манджи, но няма сувид и торти/кейкове, което и без това не ми трябва. Сега изпаднах в чудене има ли смисъл да взимам плюса в такъв случай.

# 576
  • Мнения: 1 996
И аз като abs, ползвам единствено програмата готвене под налягане, нищо друго; ако не дай Боже се развали пак ще си купя обикновен с нормална големина, а не по-голям, за двама ни е напълно достатъчен, но дори и по-голямо семейство да бяхме пак мисля, че стига, у нас се яде макс два пъти едно и също ядене.

# 577
  • Мнения: 1 445
Многото програми не са непременно плюс. Накрая пак ще ползваш главно “под налягане” функция Blush

# 578
  • Мнения: 1 698
Аз ползвам само Прешър кук и програмата за ориз, защото много ми харесва как става и не го мисля. И да нямаш някоя програма, винаги може да се намери с какви параметри е и да си я настроиш с плюс и минус.

Колкото да отложения старт. По-добре да си подготвя продуктите и да ги оставя в хладилника, отколкото да ми седят във вода няколко часа в жегите. Предварителната подготовка на яденето отнема максимум десетина минути и то ако задушаваш нещо, иначе слагаш и нагласяш времето.

# 579
  • here and now
  • Мнения: 4 207
Подкрепям горните мнения.

Ако заредиш уреда и го включиш да готви, след това той минава в режим да поддържа храната топла. Предполагам от обяд до вечеря няма да ѝ има нещо. Варианта месото да е сурово и да се готви с отложен старт ми се струва по-опасен, както вече писаха.

Моя уред е като на другите момичета, не съм усетила да ми липсва нещо, не съм и гледала по-новите модели, понеже този ме удволерворява напълно.

# 580
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Много благодаря за всички отзиви. Последен въпрос - може ли да бъде поставен на стъклокерамичен котлон и там да работи или има някакъв риск за котлона (нямам предвид на включен котлон, разбира се, просто дали отдолу има нещо, което при работа и някакви вибрации може да нарани котлоните)?

# 581
  • Мнения: 1 996
Моят е на такова място и за съжаление вече разтопен отдолу Joy Без да забележа с тяло бях завъртяла копчето на котлона и чак като почна да пуши се усетих. Поне беше навреме, преди да стигне до кабелите и платката, само дъното е с дупка сега.
На котлоните им няма нищо.

# 582
  • София
  • Мнения: 546
Моят IP също поставям върху плота и нямам проблеми. Но моят плот е индукционен и няма вариант да се включи или работи без метален съд отгоре.
Няма никакви вибрации докато работи уредът, крачетата са пластмасови, няма какво да нарани стъклокерамиката.

# 583
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
И моят е върху керамичен плот, но за всеки случай стои върху една кръгла дъска с неговия диаметър.

# 584
  • Мнения: 5 597
А аз си го изнасям на терасата понякога,много удобен уред.
И също ползвам най-често програмата за ориз,даже в момента варя червено цвекло на нея. Най-ползвания уред ( Инстант пот Дуо)

Общи условия

Активация на акаунт