Instant Pot - тема 2 - мнения, рецепти и съвети

  • 80 921
  • 879
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 16 871
High pressure от настройките.

# 481
  • Мнения: 1 445
Е сега сте ми паднали още нещо да питам Simple Smile Навсякъде по кулинарни сайтове твърдят,че за да се свари цяло пиле трябват поне 10 минути на HP. Само при мен ли пилето не само се сварява,ами и се разварява, за 3 минути HP и изчакване само да с емахне налягането?

# 482
  • Мнения: 507
И аз да питам нещо, свързано с варене на пилета. Колко вода слагате обикновено?

# 483
  • Мнения: 1 445
И аз да питам нещо, свързано с варене на пилета. Колко вода слагате обикновено?

Ако искам да свваря пилето и после да му ползвам месото за различни манджи, сипвам вода до макс. По този начин си правя и бульон.

# 484
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Е сега сте ми паднали още нещо да питам Simple Smile Навсякъде по кулинарни сайтове твърдят,че за да се свари цяло пиле трябват поне 10 минути на HP. Само при мен ли пилето не само се сварява,ами и се разварява, за 3 минути HP и изчакване само да с емахне налягането?

Ох, написах километричен, подробен отговор и взе, че се изтри. След малко ще отговоря подробно, редактирайки поста.

Няма точно време и когато налягането се оставя да падне само 5-6 и даже 10 минути не са от значение. И на 1 мин максимално налягане пилето ми е сготвено, защото докато налягането се вдига то се готви и докато падне на около 100° пак се готви. Реално то преседява поне 30-40 мин на температура над 100° - 15 мин докато се вдига налягането, от които поне 5 е в гореща вода и под налягане, 3 мин под налягане и 30 мин докато налягането падне.

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 13:33 от Nevena Virolan

# 485
  • Мнения: 1 445
Невена,благодаря! Аз имам същите наблюдения,затова се чудя като видя 20 минути за сваряване на пиле. Че то ще е съвсем разпаднало се....

# 486
  • Мнения: 87
Невена,благодаря! Аз имам същите наблюдения,затова се чудя като видя 20 минути за сваряване на пиле. Че то ще е съвсем разпаднало се....

Това 10 мин, което сте видели, вероятно се отнася за цяло пиле, което се вари на решетката (за печене след това, например). При този метод се слага само една чаша вода отдолу, която завира за минути. Цяло пиле не може да стане супер бързо тогава. Даже за 10 мин може и да не е добре сварено ако е големичко. Трябва доста повече. Общото правило е 6 мин за един паунд (454гр) пиле.
Иначе във вода потопено става бързо, особено ако е бройлер. Домашно за 10 мин може и да не се разпада.

# 487
  • Мнения: 29
Ако някой ползва този новия ИП airfryer, дали е правил мусака, че ми е много интересно как би се получила такава манджа в уреда ? Теоритично би трябвало да може да се приготви, щом има функция за печене.

# 488
  • Мнения: 87
Ако някой ползва този новия ИП airfryer, дали е правил мусака, че ми е много интересно как би се получила такава манджа в уреда ? Теоритично би трябвало да може да се приготви, щом има функция за печене.
Няма разлика, само че запичането е директно в уреда. Правите си мусаката като варите под налягане. Ако има много вода остатъчна, може да пуснете на Бейк за малко да поизври (на Соте има опасност да загори), после правите заливката и на Бройл допичате. Това е.
Проблемът е, че ако правите заливката директно в пота и имате доста мусака, става малко заливка (малка площ) и високи парчета в сравнение ако се прави в тава, където е по-разлято (на по-голяма площ по-ниски парчета така да се каже).

# 489
  • Мнения: 3 361
Малко помощ може ли как да сваля уплътнението от херметическия капак?

# 490
  • София
  • Мнения: 6 210
Това би трябвало да помогне:

# 491
  • Мнения: 16 871
Някоя от вас да е правила такова ястие - instant pot chicken tortilla soup? Намерих рецепта, но ми се иска някой от първа ръка да сподели.

# 492
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 745
Здравейте, момичета! Наскоро вниманието ми бе привлечено от инстант пот-а, като тези дни се зарибих сериозно и четох темите тук. До едно време всичко беше ясно, после малко се обърках. Щеше да е добре да се бях сетила по-рано и евентуално да го взема сега на черния петък, но карай!
Имам няколко въпроса, за да си изясня нещата. 😁
1. Уредът може ли да замести котлон и донякъде фурна? Имам котлон, но не и фурна и дали бих могла да приготвя пиле с картофи да речем, или мусака в ИП?
2. Видях, че обема му е в литри и има най-различни. Засега сме двама души, по-малък ли да взема или да си направя сметката за по-голям, за да е удобен за в бъдеще?
3. Доколкото разбрах идва с една купа/приставка и е добре да се вземе поне още една и допълнителни силиконови уплътнения. На първо време тази купа върши ли работа и колко събира?

# 493
  • Мнения: 2 204
Скрит текст:
1. Уредът може ли да замести котлон и донякъде фурна? Имам котлон, но не и фурна и дали бих могла да приготвя пиле с картофи да речем, или мусака в ИП?
2. Видях, че обема му е в литри и има най-различни. Засега сме двама души, по-малък ли да взема или да си направя сметката за по-голям, за да е удобен за в бъдеще?
3. Доколкото разбрах идва с една купа/приставка и е добре да се вземе поне още една и допълнителни силиконови уплътнения. На първо време тази купа върши ли работа и колко събира?
1. Ако нямаш фурна и нямаш много място за такава, моделът със запичащ капак може да ти свърши работа, но едва ли да я замести напълно. Може да се пекат изброените неща, площта ще е по-малка, някои неща ще се наложи да се разбъркват или обръщат, но ако не си много взискателна, ще свърши работа.
2. В по-голям обем може да се сготви и по-малко. Едва ли 8 литра ще заема много повече място от 5 литра. Двама сте, но сигурно ще имате и гости, а може и да се размножите.
3. Ако искаш да готвиш неща, едно след друго, удобно е да имаш втора купа, за да не прехвърляш/миеш веднага. Допълнителни уплътнения може да вземеш предварително, ако искаш да ги сменяш за конкретни неща (сладко, солено и т.н.). Ако не ти пречи, че евентуално се задържа някаква миризма, уплътненията може да се купят едва, когато се наложи да се сменят (това може да е скоро, но може да е и доста напред във времето).

# 494
  • Light of Zartha
  • Мнения: 1 745
Огромно благодаря за подробният отговор! Да, нямам фурна, и място за печка нямам та затова ми се стори готин вариант. Не се бях замислила за гости, но ти много правилно го отбеляза. Не ме бърка ако се наложи да обръщам нещо или разбърквам, също не съм и взискателна. Разглеждам го като решение за бърза и вкусна домашно сготвена вечеря за двама.

Общи условия

Активация на акаунт