Instant Pot - тема 2 - мнения, рецепти и съвети

  • 80 455
  • 879
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3 100
В Амазон има различни запичащи капаци, например тези:
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08LGRDT3T/ref=ox_sc_saved … UXJ4C44&psc=1
https://www.amazon.de/-/en/Programmable-Improved-Environmentally … 2C175&sr=8-33

Аз пък много съжалявам, че не си взех 7 литровия Инстант пот. Реалната вместимост на 5-литровия е 4 литра. За супа 4 литра може и да са много, но за някои ястия с повече месо, картофи или други по-едри продукти никак не са много. Ние сме 4 човека и като готвя ми се иска да направя поне 8 порции, за да има за 2 хранения, но някои ястия не се събират. Например яхния пиле с картофи - ако предвидя по едно бутче и 1-2 картофа на порция, няма как да се съберат 8 бутчета и 1,5 - 2 кг картофи в 5-литровия Инстант пот.

# 751
  • Мнения: 14
В Амазон има различни запичащи капаци, например тези:
https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08LGRDT3T/ref=ox_sc_saved … UXJ4C44&psc=1
https://www.amazon.de/-/en/Programmable-Improved-Environmentally … 2C175&sr=8-33

Аз пък много съжалявам, че не си взех 7 литровия Инстант пот. Реалната вместимост на 5-литровия е 4 литра. За супа 4 литра може и да са много, но за някои ястия с повече месо, картофи или други по-едри продукти никак не са много. Ние сме 4 човека и като готвя ми се иска да направя поне 8 порции, за да има за 2 хранения, но някои ястия не се събират. Например яхния пиле с картофи - ако предвидя по едно бутче и 1-2 картофа на порция, няма как да се съберат 8 бутчета и 1,5 - 2 кг картофи в 5-литровия Инстант пот.

Благодаря много за линковете.
И някакси се чувствам по-добре след мнението ти за моя казан. Днес правих едно телешко със зеленчуци и много картофи отгоре, но пак ми се струва, че имаше място и едното дете да напъхам. Относно многото бутчета - при моя опит с пиле с ориз, мъжът ми беше взел 5 големи бутчета, които да, ок, добре се подредиха, но при запичането след това с air fryer-а, само горните имаха златиста коричка. Нямам идея дали не бях поразбъркала добре ориза да е измежду тях и е пречел, но това беше резултата при мен. Но аз не съм добра домакиня и не знам никакви трикове или правила на готвене…

# 752
  • Мнения: 590
Здравейте, искам да си купя air frier. По четене в нета се ориентирах към
https://instantpot.bg/produkt/instant-vortex/

Правилно ли съм се насочила? Има ли нещо, което изпускам, някоя тънкост, за която да следя? Нямам много място на плота, кой размер препоръчвате? 2 възрастни и 2 малки деца. Колко го намалят по промоции и струва ли си да ги чакам, чак по черен петък ли ще са следващите?
Благодаря.

# 753
  • Мнения: 2 833
Най ползваният ми уред е ,имам не този който е разделен на две кошници ,а другия 5,7 л мисля се водеше.Купих го на черен петък зимата за 200лв ,но от тогава цените на всичко скочиха .Събира много продукти за 4 членно семейство е напълно достатъчен.Като големина е горе долу колкото мултикукъра 5 литровия на инстант пот.Искам да кажа ,че е шумен,и се усеща миризма като готви.Аз го разнасям на терасата да не ми бучи на главата.Но ми е незаменим,аз откакто съм го купила другите уреди ги поизоставих.

# 754
  • Мнения: 1 693
И аз го гледам. Разколебават ме коментарите за миризма на пластмаса. Също ако пуснат Кауфланд или Лидл ще ги мисля и техните. Има добри оферти за втора ръка или разопаковани. Ще видя с какво ще рискувам накрая.

# 755
  • Мнения: 590
Сериозно ли е шумен и мирише? Едната от причините да искам изобщо е желанието ми да не вмирисва всичко, както в нормалната фурна...почти ме отказвате Simple Smile свекърва ми прави риба във фраер и ниииищо не се усеща, от там започнах да искам. Тя не е доволна от нейния по други причини.


И аз четох, че в началото мирише на пластмаса, но след няколко пускания на "празно" изчезва. Ще го мисля.

# 756
  • Мнения: 4 144
Здравейте! Нахълтвам в темата с въпрос. В процес на избор съм, колебая се между Дуо Крисп и Про Крисп. От сайта им в Бг с колко години гаранция са? Дали има по-евтин доставчик?

# 757
  • Мнения: 1 693
Какъв по-евтин доставчик? С 2 год. гаранция са. Видях реклама за промоция 11-14 юли. Може да си изберете нещо.

И в Германия, и в Англия цената на Про крисп е 600лв., колкото тук, а тук поне и с гаранцията е по-лесно.

Последна редакция: нд, 10 юли 2022, 19:47 от Бг-леля

# 758
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
В Технополис Дуо Крисп+Еърфрайер е намален на 430 лв до 14.07. Има и възможност за безлихвено изплащане на 6 вноски по около 70 лв. Вчера го купих, но е големият 8 литров. За Про Крисп нищо не мога да кажа. Него можете в БГ да си купите само от официалната страница, както и по-малките модели на Дуо Крисп.
Днес го пробвахме с пържени картофи и свински ребра. Пържените картофи станаха добре, но не ги подсуших и сложих около 850 гр. Станаха точно като пържени, но не се зачервиха за посоченото време от 24 мин, иначе бяха омекнали и с коричка. Ребрата ги пуснах на 20 мин и бяха препечени.
Утре предстои да готвя пилешко. Връщам се да чета идеи.

# 759
  • София
  • Мнения: 1 554
Нашият Инстан пот Вортекс последният модел, омирисва ужасно, абсурд да го използнам в кухнята. Ползвам го на терасата. На всичкото отгоре след петата упштреба ми светна датчик смяна на филтър. Много съм разочарован от уредът. Майка ви ползва на друга марка Файър в кухнятя, понамирисва, но е търпимо и въобще филтър досега те не е сменяла. Използва го ежедневно.

# 760
  • Мнения: 487
Здравейте! Нахълтвам в темата с въпрос. В процес на избор съм, колебая се между Дуо Крисп и Про Крисп. От сайта им в Бг с колко години гаранция са? Дали има по-евтин доставчик?

Аз също бях в чуденка, дали да не го поръчам от чужбина. Обаче се отказах, защото все гаранцията тук е 2г. имат си представителство тук.
Между двата модела почти няма разлика.
Дуото е по-голям 8л., но дъното му май не е равно, както и няма дръжки.
Аз взех Про Крисп, дъното е равно, има дръжки и супер лесно се вади. Понеже преди това имах друг кукър без дръжки и си беше зорно ваденето на горещия съд.
В момента вървят някакви промоции. Ако желаете и да ви кажа група за тази марка, там също жената, чиято е групата дава 10% намаление от цената, от време на време. Съобщава също и за промоциите.

# 761
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Дъното на Дуото не е равно, да. Не се забелязва на пръв поглед, но е леко вдлъбнато, гледано отвън.
Разликата също е в максималната Т в полза на Про, също дисплеят е различен. Иначе, като програми мисля са еднакви. Също покритието на вътрешния съд е различно. Дуо си е неръждаема стомана, а покритието на Про е черно, но мисля, че не е тефлон. Про няма къде да се види наживо.

# 762
  • Мнения: 4 144
Здравейте! Нахълтвам в темата с въпрос. В процес на избор съм, колебая се между Дуо Крисп и Про Крисп. От сайта им в Бг с колко години гаранция са? Дали има по-евтин доставчик?

Аз също бях в чуденка, дали да не го поръчам от чужбина. Обаче се отказах, защото все гаранцията тук е 2г. имат си представителство тук.
Между двата модела почти няма разлика.
Дуото е по-голям 8л., но дъното му май не е равно, както и няма дръжки.
Аз взех Про Крисп, дъното е равно, има дръжки и супер лесно се вади. Понеже преди това имах друг кукър без дръжки и си беше зорно ваденето на горещия съд.
В момента вървят някакви промоции. Ако желаете и да ви кажа група за тази марка, там също жената, чиято е групата дава 10% намаление от цената, от време на време. Съобщава също и за промоциите.
Да, ще ми бъде полезно да прочета още мнения в групата Simple Smile

# 763
  • Мнения: 487
blue.angel , вътрешния съд на Про също е неръждаема стомана. Може би те бърка, че е черен отвън.
BonniBonn, това е групата. https://www.facebook.com/groups/437999854139809

# 764
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 651
Може би да, не знам има ли някакво покритие или си е такава стоманата. Като няма как да се види наживо, можем само да гадаем.

Общи условия

Активация на акаунт