Приятелство

  • 21 795
  • 263
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 808
Дама от морето,
Отваряш път към една друга тема за приятелски отношения със съседи, които по стечение на обстоятелствата, вече са на другия полюс-безразличие. 😒 Много ми е мъчно, признавам си, подтиска ме фактът, че се разминаване студено и дори не се поздравяваме.. 😒 Готова съм на компромис, готова съм да забравя, за да върнем поне малко уважение помежду си... 😒 Но.. Знам, че това няма как да се случи... 😒 Вие имате ли подобен опит?
Ние се разминаваме със здравей и здрасти, а бяхме непрекъснато заедно. И не е въпросът в няколкото квадрата, а в това, че сега пак трябва да се вика геодезист, да се плаща за нов ПУП и да се оправят куп документи. Не можем да преместим оградата, защото съседът построи навес, а вече знаеше, че са навлезли у нас. Но чашата преля когато отидохме на почивка през лятото, поръчах на съседката да наглежда къщата, а мъжът и махнал оградата и влязъл да си маже навеса откъм нас. Буквално е чакал да заминем. А мъжът ми категорично му беше казал, че не е съгласен да го строи там. Сега ние ще сме лошите ако искаме да се събори навеса или да ни се плати мястото и да се плати и за документите. Съседите от другата страна - същата работа - 60-70 см в нашия двор и пак навес, и се оправдават, че не знаели законите, а живеят в България от 20 години. Това с имотите е ужас, ама как аз нямам да давам на никого, а все от мен са взели?!

# 226
  • Мнения: 8
Дама от морето,
Отваряш път към една друга тема за приятелски отношения със съседи, които по стечение на обстоятелствата, вече са на другия полюс-безразличие. 😒 Много ми е мъчно, признавам си, подтиска ме фактът, че се разминаване студено и дори не се поздравяваме.. 😒 Готова съм на компромис, готова съм да забравя, за да върнем поне малко уважение помежду си... 😒 Но.. Знам, че това няма как да се случи... 😒 Вие имате ли подобен опит?
Ние се разминаваме със здравей и здрасти, а бяхме непрекъснато заедно. И не е въпросът в няколкото квадрата, а в това, че сега пак трябва да се вика геодезист, да се плаща за нов ПУП и да се оправят куп документи. Не можем да преместим оградата, защото съседът построи навес, а вече знаеше, че са навлезли у нас. Но чашата преля когато отидохме на почивка през лятото, поръчах на съседката да наглежда къщата, а мъжът и махнал оградата и влязъл да си маже навеса откъм нас. Буквално е чакал да заминем. А мъжът ми категорично му беше казал, че не е съгласен да го строи там. Сега ние ще сме лошите ако искаме да се събори навеса или да ни се плати мястото и да се плати и за документите. Съседите от другата страна - същата работа - 60-70 см в нашия двор и пак навес, и се оправдават, че не знаели законите, а живеят в България от 20 години. Това с имотите е ужас, ама как аз нямам да давам на никого, а все от мен са взели?!
Ох, напълно те разбирам и тази ситуация ми е толкова позната, че... 😒 Обикновено така става, че този, който е в нарушение на правилата/законите, те обвинява и се озлобявя/без да преувеличавам/, че още- тения си отстоява правата!!!Нашата история е почти същата като твоята. 😒 В резултат едно приятелство се превърна във вражда.. 😒 Тежи ми заради несправедливостта и въпреки това съм готова на компромиси в името на добрия тон и поне прилично разбирателство.. Но.. Срещам пълно игнориране и.. омраза.. Не пресилвам, самата истина е..А толкова излишно е цялото нап ежение, с което си вгорчаваме живота, защо се получава така, не разбирам?!?!

# 227
  • Мнения: 1 118
Вашите са съседи са повече за предаването “Съдебен спор” отколкото за тази тема GrinningJoy Това в кръга на шегата Wink

Последна редакция: вт, 12 яну 2021, 06:44 от SSll

# 228
  • Мнения: 397
Имах една колежка от старата ми работа. Сближихме се бързо, работихме, излизахме, че и даже напуснахме работата заедно. Споделяхме си всичко, пишехме си всеки ден.
Не обърнах внимание, че в началото ми правеше подмятания от рода на "Черна очна линия не ти ходи и не те харесвам". Аз си се харесвам.
Обаче подмятания та зачестиха. "Много си хубава, ама това червило не ти ходи. Яка рокля, ама е много къса. Приятелят ми е над нашето ниво и е чест да излизаме с него. Много пари харчиш"
Един ден просто ми писна и спрях да й пиша, вдигам и отговарям. Но бяха минали вече почти 2 години и ми стана тъпо, че приключиха отношенията ни.

# 229
  • Мнения: 4 706
И аз не разбирам тези подмятания... правили са ми ги, а даже после съм виждала да си купят същото.
И винаги щом съм спирала контакт с такива хора ми е ставало по-добре! А това винаги са жени... винаги те правят подобни тъпи подмятания.

# 230
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 056
"Много си хубава, ама това червило не ти ходи. Яка рокля, ама е много къса. Приятелят ми е над нашето ниво и е чест да излизаме с него. Много пари харчиш"
Един ден просто ми писна и спрях да й пиша, вдигам и отговарям. Но бяха минали вече почти 2 години и ми стана тъпо, че приключиха отношенията ни.
Ама вярно ли е това дето тя казва? Wink Може момичето просто да си е откровено с тебе, нали сте приятелки. Няма да лицемерничи като те лъже че ти отива червилото или роклята ти е тамън и въобще. Това не е ли хубаво качество, да имаш честни приятели дето ти казват всеки път какво мислят, нищо че малко обидно става? Иначе в очите да те гледа и да те лъже, пък отвътре да ти се смее, по-добре ли е? Така общо питам Thinking

# 231
  • Мнения: 4 706
След като някой се е облякъл по определен начин и си е купил определено червило значи се харесва по този начин, нали така ? И няма нужда от непоискани "приятелски съвети", които имат съвсем друга цел от това да се разкрасиш или чувстваш добре. Всъщност това да имаш самочувствие(не надменност и навирен нос) разкрасява много повече от всякакво червило. Но когато някой се опитва да смаже самочувствието ти или да те злепостави дори пред други хора винаги се усеща в тона на "загрижения" им глас.
Ако човекът, който те критикува е майка ти или специалист консултант тогава може да се замислиш.

И аз не харесвам вечерния грим рано сутринта на колежката, но не ходя да й го казвам. Не харесвам и черен сутиен на бял потник, но някои мислят че е секси.
Жените са много много злобни понякога една към друга, не мъжете а по скоро жените не разбират другите жени.
А някои пък нарочно може да ти кажат нещо, че ти ходи ...  човек трябва сам да преценя и да знае как да отвърне на подобен род коментари.

# 232
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 056
Не става въпрос за колежка, за приятелка става дума, дето сте си близки. Ако те види с нещо, което не ти отива и ти каже директно, това защо да е лошо? Щом е приятелка от грижовност явно го прави, да не се излагаш.

# 233
  • Мнения: 4 706
Не става въпрос за колежка, за приятелка става дума, дето сте си близки. Ако те види с нещо, което не ти отива и ти каже директно, това защо да е лошо? Щом е приятелка от грижовност явно го прави, да не се излагаш.
Хахаха моля те, не ме разсмивай! Ти да видиш приятелска грижовност, че и да не се излагаш.
Няма да коментирам повече... казах моята гледна точка, както и че се усеща в гласа на човек, когато говори нещо от завист.
Няма как мъжете да казват, че еди кое си ти седи добре и да ти правят комплименти, А приятелката от грижовност иска да ти го спести.

За вкус и цвят няма нужда да спорим.

# 234
  • Мнения: 28 463
Не става въпрос за колежка, за приятелка става дума, дето сте си близки. Ако те види с нещо, което не ти отива и ти каже директно, това защо да е лошо? Щом е приятелка от грижовност явно го прави, да не се излагаш.
И кой ще прецени дали ти отива или не, тя ли, ми на нея може да не ѝ харесва, но аз да се намирам за прекрасна така...виж ако приятелката ми е моден дизайнер...еее тогава вече бих послушала съвета ѝ. Не слушам мнения на хора относно външния ми вид и дрехите, не се знае кой с каква цел го казва...аз сама решавам кое ми стои добре или не.

# 235
  • Мнения: 397
Работата е там, че е имало случай когато забелязах, че ме заглежда странно и се завъртях пред една витрина. Еми дънките ми бяха скъсани отзад на крачола и тя "услужливо" си премълча, само ме зяпаше. А като е за злобна забележчица не пропускаше. И аз съм на мнение, че имам глава на раменете и огледала в къщата, и мога да преценя кое червило, дреха и/или мъж ми отиват.
Отделно, че въпросната ми "приятелка" ми показваше компрометиращи снимки на други наши колежки или нейни познати с цел да ги осмее.

# 236
  • Мнения: 28 463
Работата е там, че е имало случай когато забелязах, че ме заглежда странно и се завъртях пред една витрина. Еми дънките ми бяха скъсани отзад на крачола и тя "услужливо" си премълча, само ме зяпаше. А като е за злобна забележчица не пропускаше. И аз съм на мнение, че имам глава на раменете и огледала в къщата, и мога да преценя кое червило, дреха и/или мъж ми отиват.
Отделно, че въпросната ми "приятелка" ми показваше компрометиращи снимки на други наши колежки или нейни познати с цел да ги осмее.
Ми защо се терзаеш, че сте се отдалечили....такива хора са просто спирка по пътя ти, подминаваш и забравяш...не я мисли , а си направи изводите!

# 237
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Работата е там, че е имало случай когато забелязах, че ме заглежда странно и се завъртях пред една витрина. Еми дънките ми бяха скъсани отзад на крачола и тя "услужливо" си премълча, само ме зяпаше. А като е за злобна забележчица не пропускаше. И аз съм на мнение, че имам глава на раменете и огледала в къщата, и мога да преценя кое червило, дреха и/или мъж ми отиват.
Отделно, че въпросната ми "приятелка" ми показваше компрометиращи снимки на други наши колежки или нейни познати с цел да ги осмее.
Баща ми казваше виж как се държи някои с другите така ще се държи и с теб и съм се убедила ,че е така

# 238
  • София
  • Мнения: 13 661
С близките ми приятелки сме откровени до болка. Ако не ми хареса нещо, казвам го. Последно една от тях ме видя с с нова рокля и каза, че не ми стои добре. Права беше. На нея и стоеше в пъти по-добре и и я подарих.
Тя е по-висока от мен.

# 239
  • Мнения: 28 463
С близките ми приятелки сме откровени до болка. Ако не ми хареса нещо, казвам го. Последно една от тях ме видя с с нова рокля и каза, че не ми стои добре. Права беше. На нея и стоеше в пъти по-добре и и я подарих.
Тя е по-висока от мен.
Това е относително....моята пирятелка харесва разширяващи се надолу шарени поли...и все ми вика много ти е добре, купи я, ми аз в токаво посмъртно няма да се облека, не тя целия свят да ми каже че ми е хуаво!

Общи условия

Активация на акаунт