Двойни имена

  • 2 872
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Добър вечер, бъдещи мами. Искам да помоля за помощ за двойно име за нашето мъниче, първото име сме го измислили: Даниел, но второто трябва да е с буквата Х и не ми хрумва нищо освен: Даниел- Христо ... Ако може нови предложения, благодаря предварително!! ☺☺

# 1
  • София
  • Мнения: 3 001
Според мен не се връзват името Даниел с имената с Х, но ето какво ми хрумна
Даниел Хубан, Даниел Храсимир

# 2
  • Мнения: 3 025
Даниел- Христо изобщо не ми звучи добре като комбинация. Предлагам Даниел- Христофор или Даниел- Християн, но второто име ако е с друга буква, може би ще е по- добре. Няма много варианти с буква Х.

# 3
  • Мнения: 1 450
Даниел и Христо направо ми се виждат несъвместими имена. Аз лично не мога да измисля комбинация.
Препращам ти линк, може пък да ти хрумне нещо.
https://m.bg-mamma.com/index.php?topic=602936;all

# 4
  • Мнения: 2 063
Даниъл-Хари

# 5
  • София
  • Мнения: 1 113
А защо държите да има второ име? "Х" не е много благодатна буква, сякаш Хари ми звучи най-добре.

# 6
  • Мнения: 610
Даниел -Хавиер

# 7
  • Мнения: 8 603
Даниел - Хектор, Даниел - Хуго, Даниел - Хенрих

# 8
  • Мнения: 2 721
Защо трябва да са две? На роднини ли искате да угодите?
Едното с годините става напълно излишно.

# 9
  • Мнения: X
На мен Христо-Даниел/ Хрис-Даниел/ Христин-Даниел ми звучат по-добре.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 615
Освен Христо/Христия  или Христофор...друго не се сещам. Хенри и Хари.
Помислете добре дали е толкова важно да угодите на роднини Hands V

# 11
  • Мнения: 247
Нали се сещате, че един ден ще ича деца и ще даде бащино име?

# 12
  • Мнения: 8 603
една приятелка си кръсти близнаците, момченца, с двойни имена, първото от дядовците, второто от бабите. И с един удар угоди на всички.

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Помислете как ще се чувства един ден детето, кръстено със странно съчетани имена.Освен това е момче-ще стане баща,какво бащино име ще даде на децата си?

Даниел е хубаво име.
Христо,Християн също са хубави имена
Хари.
Обаче по отделно.

Хари Даниел ми изглежда по-благозвучно от Даниел Хари.
Но зависи и фамилията ви каква е.

# 14
  • Мнения: 574
Хрис-Даниел/ Христин-Даниел
Е, не Laughing

# 15
  • Мнения: 8 578
Даниел - Христо не ми звучи хубаво. Даниел - Християн е по - добре, но е доста дълго.
Каква е причината да търсите второ име и то с Х? Ако е кръщаване, дали не може да питате човека, на когото искате да кръстите, за второ име, което да върви с Даниел?

# 16
  • Мнения: 7
Здравей. Аз харесвам Даниел-Христофор, Даниел-Христомир и Даниел-Християн. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 029
Не искам да съм груба, но всички варианти ми звучат абсурдно.

# 18
  • Мнения: 2
Май найстина трябва да помислим дали да са две имена, за да угодим на роднини или да си остане само Даниел. Благодаря ви все пак за предложенията ☺☺

# 19
  • Мнения: 2 721
Оставете го Даниел. Хубаво име е и все пак родителите сте вие и трябва да почувствате името. Не се връзвайте на роднини и сърденките им. Тяхното време да раждат и кръщават деца отдавна е минало.
Моя приятелка кръсти детето си с ужасно старомодно и нелепо име. Ами свекърите и не ги поглеждат, просто са искали да стане на тяхното, за което тя ужасно съжалява.
Ако съм на твое място си избирам име, казвам го на всеослушание и който иска да се сърди , който иска да не ми говори..Нали вие с мъжа ти ще сте щастливи и доволни от избора си! 😊

# 20
  • Мнения: 8 603
е, да, но хората са различни. Някои искат да проучат общественото мнение и посла ще вземат решение. Пък понякога в тези писаници може да се появи името на бебето.

# 21
  • Мнения: 3 029
Е, аз го проучих. Почти всички изразиха мнение, че е често срещано, но аз въпреки това избрах името.😉

# 22
  • Мнения: 1 035
В кръга на шегата: Даниел Хубавия, Даниел Храбрий. 😁

# 23
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Даниел е прекрасно име.
Не ми допадат първото име да е съставено от 2, независимо от причината. Всички, които познавам с двойни имена използват само първото си. Когато вземат да попълват документи, никога не има стига мястото в бланката Simple Smile)))

# 24
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Моя приятелка кръсти детето си с двойно име.На двете баби.
И се получи така,че едната баба е сърдита,защото нейното име е второто.
Сега всяка баба се обръща към детето с нейното име.
При едната детето е Мими,а при другата Тея
В училище и на площадката всички се обръщат към детето с първото име.И детето също се представя с първото име..

Даниел звучи добре.
Християн също.
Обаче по отделно.

# 25
  • Мнения: 8 603
Моя приятелка кръсти детето си с двойно име.На двете баби.
И се получи така,че едната баба е сърдита,защото нейното име е второто.
Сега всяка баба се обръща към детето с нейното име.
При едната детето е Мими,а при другата Тея
От тази работа страдат само децата. Как да разбере една детска главичка защо тук е Мими,а там - Тея.

# 26
  • Мнения: 18 229
Даниел - Христин, Даниел - Ханс

# 27
  • София
  • Мнения: 565
Един ден синът ви ще стане баща и неговото дете примерно ще трябва да се казва Иван Даниел- Христов Петров. Ако е момиче още по-зле- Мария Даниел- Христова Петрова. Това са вариантите 100%, защото казусът сме го разглеждали покрай мъжа на моя близка. А и честно казано въпросният познат си ползва само едното име, повечето хора дори нямат представа, че има и второ. Така че изберете име, с което да не вкарвате детето си в някакви филми. И Даниел, и Христо са чудесен избор но поотделно. Детето е по важно от роднините, а и уважението към тях може да се показва по достатъчно начини дори и въобще да не кръстите сина си на тях

# 28
  • Мнения: 276
М*****а им на бабите! Изберете име, от което детето Ви няма да се срамува да произнесе като порасне! Отношенията с детето трябва да са Ви по-важни от тези с бабите и дядовците. А и това са отживелици, честно казано. Познавам доста хора, които не си кръщават децата на никой. Просто избират име, което им харесва и готово(сестра ми например). Други пък вземат само първата буква(аз например) и т. н.

# 29
  • Мнения: 624
Даниел - Хари Потър е първото, за което се сещам. 😁

# 30
  • Мнения: 3 025
Аз харесвам двойни имена, но да са подбрани добре звучащо. А в този случай по- добре се съобразете със собственото ви желание, отколкото с баби и дядовци. Те са си кръстили техните деца.

# 31
  • Мнения: 2 721
Даниел - Христин, Даниел - Ханс
Направо Папи Ханс🤣 .. - Кристиан Андерсен🤣🤣

# 32
  • Мнения: 2 063
Сетих се за Даниил Хармс

# 33
  • Мнения: 202
Дилън-Хростофор

# 34
  • Мнения: 1 450
Май вече взехме да пускаме имена на майтап. Има си хубави двойни имена, има и такива,  които колкото и да ги измисляме, ами то просто не върви....примерно Дилън-Христофор....ужас

# 35
  • Мнения: 202
Не е ужас,името за някои е красиво,за други не
...

# 36
  • Мнения: 18 229
Виктор Крум например наистина ми харесва. Попадение е. Как са го измислили... Simple Smile

# 37
  • Мнения: 624
Пак ХАри Потър 😀
Аз харесвам Филип Александър, но при положение,че няма презиме. Иначе става последния да затвори вратата. 😀

# 38
  • Мнения: 1 296
Добър вечер, бъдещи мами. Искам да помоля за помощ за двойно име за нашето мъниче, първото име сме го измислили: Даниел, но второто трябва да е с буквата Х и не ми хрумва нищо освен: Даниел- Христо ... Ако може нови предложения, благодаря предварително!! ☺☺
Хора разни - разни идеали, но това с двойните имена е леко странно поне в България. Особено пък име Даниел-Христо е под всякаква критика. Явно си така вманиачена да угодиш на двамата дядовци (примерно), че не ти пука дали следващите 30 години момчето ти ще се чувства зле като си каже името и го погледнат учудено или направо му се изсмеят. Или колко месеци ще изгуби в мислене дали да не си смени името като стане на 18г.

# 39
  • Мнения: 784
За мен всички двойни имена са ъпсурд. Каквато и да е причината да се стигне до там си има решение. Това дете след време ще е баща и ще стане последния да затвори вратата. Освен това тези двойни имена ми звучат и като раздвоение на личността. Ти Даниел ли си, или си Христо?

# 40
  • Мнения: 3 029
Като единствени двойни имена за момиче приемам тези, съдържащи Мария - Анна-Мария, Мария- Елена, Мария-Луиза.
За момче Иван-Асен ми е приемливо, но пак като краен вариант.
Като цяло не мисля, че двойните имена са приемливи в България.

# 41
  • Мнения: 1 296
Забравихте за Симеон-Хасан (Заксен-Кобург унд Гота).

# 42
  • Мнения: 8 603
Във някои страни имат и по 3-4 имена, как точно ги използват? И те ли реално само първото изполват?

# 43
  • Мнения: 202
Например:Мери Виктория Саманта Джейн.

# 44
  • Мнения: 2 721
Мога-Да се гръмна предлагам аз.🤯
Имам позната която след 5годишно познанство разбрах, че е с двойно име. И тя самата се чуди защо са я кръстили така като през всичките си 30 години се представя само с първото и много малко хора знаят , че има и второ. Абсолютна измишльотина ми е цялото това нещо, особено в България!
Какво ви правят, за да искате да им угодите на тези роднини?

# 45
  • Wonderland
  • Мнения: 740
Виктор Крум например наистина ми харесва. Попадение е. Как са го измислили... Simple Smile

Това са име и фамилия, просто Роулинг не е стигнала до там да се сети, че фамилните имена са по-различни тук, хаха Simple Smile

# 46
  • Мнения: 202
Филип-Христо

# 47
  • Мнения: 1 296
Ричард-Груйо

# 48
  • Мнения: 202
Мануел Виктор

Общи условия

Активация на акаунт