И пак за любовницата и съпругата

  • 30 477
  • 943
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Мам, права си, но това е ако мъжът има топки и каже- виж, влюбен съм, макар, че тяхната влюбеност е съмнителна и минава през долните части, искам да се разделим. Колко мъже го правят ,когато имат афера.? Единици. С жената е същото. Аз лично постъпих честно с бившия ми мъж и се разведох. Бях влюбена, безразсъдна, и преди да ме хване , прецених, че това му дължа след 8 години, независимо как сме живели. Щеше да е в пъти по- лесно, но хората не постъпват така. Лъжат, мажат, изкарват подозиращия параноик и така. Жените сме по -склонни към честност, а и сме бели птици кат ни олепят пеперудите. Мъжът иска и жена и любовница, ама от двете най- обича майка си. Разбирам позицията и на потърпевшите, наистина. Не защото са ми изневерявали, а защото никой в този живот не е застрахован от нищо. Ако мъжът не се разведе в началото на връзката си, ако е влюбен, никога не го прави. Точно защото знае, че и любовницата стане ли му жена, ще му омръзне. Не знам каква е формулата, за себе си съм осъзнала, че освен на сина ми, на друг мъж повече никога няма да позволя да ме прави на маймуна. Отдавна съм си дала сметка за много неща, в никакъв случай не толерирам лъжата, в частност и изневярата, но когато е налице, за мен пътят е един единствен. Не трябва да има прощаващи жени, за да няма и изневеряващи. Нека мъжът да знае, че злоупотреби ли с доверието й, багажът буквално ще му е на улицата. Ама без тюхкания- горките дечица без баща, аз как ще се оправям сама, по добре да го изчакам да му мине. Айде нема нужда. Мъже колкото искаш, нервите обаче не се връщат.
За мен пък е приоритет децата да останат и с двамата си родители. И съм склонна на компромиси, за да запазя семейството. И жените знаем, че новият ще се превърне един ден в старият, така че няма смисъл.
Аз не искам да съм сама в живота, на празниците, на тържествата в училище, ами морето,  почивките в планината, ами как ще заспя сама без да го усещам до мен ? Ами децата ? Те ще страдат за него, ще реват, ще ме питат къде е, кога ще дойде ?
Ами ако трябва да плащам сметките сама ? Ми аз не мога....
Това е пълен ужас за мен. Абсурд.

Мъже много...абе..зарежи тая работа. За кеф всеки е навит, ама битието е нещо друго.

# 526
  • Мнения: 1 925
А замисляш ли се, как би се отразило на психиката и на бъдещето на тези деца, израстнали в такова семейство ? Голям праз, че живеят с мама и татко, след като има талива проблеми и болки между тях. Голям праз, че на семейните празници ще си с някой или ще заспиваш до този някой, който реално не проявява уважение към теб. Клише е ама "По - добре сама, от колкото зле придружена". Доста жалко ако теб те устройва такъв начин на живот.

# 527
  • Мнения: X
А замисляш ли се, как би се отразило на психиката и на бъдещето на тези деца, израстнали в такова семейство ? Голям праз, че живеят с мама и татко, след като има талива проблеми и болки между тях. Голям праз, че на семейните празници ще си с някой или ще заспиваш до този някой, който реално не проявява уважение към теб. Клише е ама "По - добре сама, от колкото зле придружена". Доста жалко ако теб те устройва такъв начин на живот.
Е, какво значи зле ? Тук не говорим за обиди, насилие, зависимости. Мисля, че става въпрос за изневяра. Защо да не му простя, ако той поиска прошка ? И защо да се разделяме, ако всичко останало си е наред ? Това имах предвид под компромис.

# 528
  • Мнения: 1 925
Е ок. За мен изневярата е предателство и определено това значи "зле". Ти щом си склонна да простиш и забравиш и всичко да си е по старому, няма какво да кажа повече.

# 529
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Joy

Дано мъжът ти те остави, а любовникът да не остави жена си. : )
Как я прокълна само хахахахахаххахаха
Направо цепите мрака Simple Smile

# 530
  • Мнения: X
Е ок. За мен изневярата е предателство и определено това значи "зле". Ти щом си склонна да простиш и забравиш и всичко да си е по старому, няма какво да кажа повече.
Виж, аз всъщност не знам. Това е хипотеза. Аз предполагам, че бих реагирала по-гореописаният начин, но не ми се е случвало до сега и не знам. Допускам, че в реалната ситуация и шокът, едва ли ще съм толкова хладнокръвна и спокойна, най-малкото.
Към момента много по-стряскащо и неприемливо ми звучи евентуална раздяла.

# 531
  • Мнения: X
А замисляш ли се, как би се отразило на психиката и на бъдещето на тези деца, израстнали в такова семейство ? Голям праз, че живеят с мама и татко, след като има талива проблеми и болки между тях. Голям праз, че на семейните празници ще си с някой или ще заспиваш до този някой, който реално не проявява уважение към теб. Клише е ама "По - добре сама, от колкото зле придружена". Доста жалко ако теб те устройва такъв начин на живот.
Е, какво значи зле ? Тук не говорим за обиди, насилие, зависимости. Мисля, че става въпрос за изневяра. Защо да не му простя, ако той поиска прошка ? И защо да се разделяме, ако всичко останало си е наред ? Това имах предвид под компромис.
Ако всичко е наред, обикновено не се стига до изневери и паралелни връзки.И как ще заспиш гушната в него, след като знаеш, че той идва от леглото на другата и допреди час е гушкал нея?

# 532
  • Мнения: X
А замисляш ли се, как би се отразило на психиката и на бъдещето на тези деца, израстнали в такова семейство ? Голям праз, че живеят с мама и татко, след като има талива проблеми и болки между тях. Голям праз, че на семейните празници ще си с някой или ще заспиваш до този някой, който реално не проявява уважение към теб. Клише е ама "По - добре сама, от колкото зле придружена". Доста жалко ако теб те устройва такъв начин на живот.
Е, какво значи зле ? Тук не говорим за обиди, насилие, зависимости. Мисля, че става въпрос за изневяра. Защо да не му простя, ако той поиска прошка ? И защо да се разделяме, ако всичко останало си е наред ? Това имах предвид под компромис.
Ако всичко е наред, обикновено не се стига до изневери и паралелни връзки.И как ще заспиш гушната в него, след като знаеш, че той идва от леглото на другата и допреди час е гушкал нея?
В началото със сигурност не, но ако успея да простя и най-вече ако успея да продължа да го обичам, може би след определен период на "лечение и възстановяване"...
Сложно нещо са човешките взаимоотношения.
Ние хората рано или късно всичко разваляме !
Ние сме единствените живи същества, които могат да превърнат любовта в омраза.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 23:56 от Анонимен

# 533
  • Мнения: 6 469
Нищо не е наред след една изневяра.

# 534
  • Мнения: X
Нищо не е наред след една изневяра.
То нищо не е наред и след един скандал, обида, ревност......недоверие

# 535
  • Мнения: 6 469
За мен, не са сравними тези неща помежду си.
Нищо не е наред след една изневяра.
То нищо не е наред и след един скандал, обида, ревност......недоверие

# 536
  • Мнения: X
За мен, не са сравними тези неща помежду си.
Нищо не е наред след една изневяра.
То нищо не е наред и след един скандал, обида, ревност......недоверие
Зависи....
За някои хора да изхарчиш голяма сума пари е непростимо. За други да ги подозират и проверяват постоянно е нетърпим тормоз.
Та зависи от човека

# 537
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Човек преди да се обвързва трябва да повиши своята емоционална интелигентност и да се научи да си е самодостатъчен. И да се стреми към духовно израстване преди да има деца.
Пълно е с незрели индивиди, които не знаят как да бъдат съпрузи и родители. И търсят у другите това, което им липсва. А самотата е едиствено състояние на духа.

# 538
  • Мнения: X
А за какво му е партньор на самодостатъчния човек?
Аз да си бях самодостатъчна, никога не бих се обвързала с никого.

# 539
  • Мнения: 3 186
А за какво му е партньор на самодостатъчния човек?
Аз да си бях самодостатъчна, никога не бих се обвързала с никого.

Самодостатъчен сигурно в емоционален план има предвид Сарания. Да не си needy, да не си отровен при връзките си с другите, да не искаш да контролираш човека и подобни, а не да нямаш нужда да даваш и да получаваш любов.

Общи условия

Активация на акаунт