Колко пари харчите на месец за храна

  • 84 770
  • 2 236
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 5 306
Този съвет с увеличаването на разходите, не се ли изтърка?
Мислите ли, че има човек, който не иска да ги увеличи?

Разходите ли? За приходите става въпрос.
И по темата, и аз не вярвам, че с 300 лева могат да се изхранят 2ма възрастни, без да ядат само буламачи.
Приходите, благодаря за корекцията, писала съм уморена.
Буламачи, неразнообразна храна, нещо с по-ниско качество, това яде голям процент от българския народ. И няма друг избор, освен да пести от храна.
Разбира се, извън форума.

# 316
  • Мнения: 5 994

Приходите, благодаря за корекцията, писала съм уморена.
Буламачи, неразнообразна храна, нещо с по-ниско качество, това яде голям процент от българския народ. И няма друг избор, освен да пести от храна.
Разбира се, извън форума.
Мога ли да помоля за разяснение какво е буламачи? Защото съм на мнение, че за всеки човек и семейство различни неща са в категория буламач.Лични наблюдения сред близките ми.

# 317
  • Мнения: 5 306
Буламачи е писала Соу, ползвах го готово. Явно е синоним на безвкусна храна, или евтина такава.

# 318
  • София
  • Мнения: 12 006
Записвам се и аз.... Нашето е малко по - сложно.... И двамата ядем много,като аз дори повече. Готвя,когато мога. Пазарувам веднъж на 7-10 дни. Следя промоции. И двамата си носим храна от вкъщи,не мога да кажа,че се глезим,не мога обаче да кажа и,че се лишаваме... Около 300 лв месечно отиват за храна. Седмично харча около 3 лв за себе си/ за сладко или безалкохолно на работа/,но не всяка седмица. Мъжът ми харчи повече навън 5-6 лв дневно. Чудя се как да намаля още този разход,за да остават пари за нещо друго...
Mного бих искала да разбера как става този фокус? Или е 300лв. на човек или яко пълните хладилника от село. Иначе дори да карате на боб, леща, ориз и кенвирши пак не ми се връзва. Няма как възрастен човек да закусва, обядва и вечеря за общо 5лв. на ден и то всеки ден.

# 319
  • София
  • Мнения: 38 472
Особено както са се вдигнали цените в момента. Две млека, един хляб, две краставици са 5 лв. Таратор и хляб. Хайде, и едно кревиршче. Гледам, че и те удариха 10 лв килото.

# 320
  • Мнения: 25 736
Буламачи е писала Соу, ползвах го готово. Явно е синоним на безвкусна храна, или евтина такава.
Синоним е на това което ядат 2ма яшни българи, за 300 лв месеяно без външна помощ към хладилника. Има ли в менюто месо, зеленуци, сирене, пресни плодове? От къде ги купувате? Нещо сметките не излизат, и други писаха...

# 321
  • Мнения: 24
Около 1000 лв пазарувам от Била, двама сме.

# 322
  • Мнения: 5 306
Хора, дано не се налага на никой да разбира!
Не обвинявайте някой в лъжа, само защото не сте от тая страна.
Ако имам бюджет от 300, то семейството ми ще се храни с този бюджет, ще се наложи да съм комбинативна и много готвеща, също така няма да се хвърля храна, нито да се купуват излишни неща.
Колко ще е качествено, не знам, но няма да сме гладни.

Към 900 - 1000 сигурно е и нашият разход за храна, като аз се храня в стол и не включвам разходите ми в сметката, мъжът ми яде навън за обяд, неговите също не броя. Да кажем, че това са още 300 лв на месец. Не закусваме често.
Детето закусва в училище, обядва и вечеря вкъщи, ние само вечеряме. Случва се да ядем навън, също така и да поръчаме нещо, но не е често.

# 323
  • Мнения: 205
Буламачи е писала Соу, ползвах го готово. Явно е синоним на безвкусна храна, или евтина такава.
Синоним е на това което ядат 2ма яшни българи, за 300 лв месеяно без външна помощ към хладилника. Има ли в менюто месо, зеленуци, сирене, пресни плодове? От къде ги купувате? Нещо сметките не излизат, и други писаха...

Няма фокуси или външна помощ,от село и т.н.,просто следя промоции и така пазарувам. Не всичко е прясно,има и замразени продукти,но всеки се простира според джоба си. Както вече казах готвя голямо количество храна,в големи съдове,2 манджи да речем,така че да има и вкъщи и за работа 2 пъти в седмицата. Това е. Правим си закуска тостер,намазани с нещо филии,или баница,кекс... Така че и закуската не липсва. Плодове също - според сезона и цента...

# 324
  • София
  • Мнения: 12 006
Много ми е интересно едно седмично меню за 70лв. влючващо закуска, обяд и вечеря за двама ?

ПП не се заяждам, наистина питам. идеите биха били полезни на много хора.

# 325
  • Мнения: 25 736
Много ми е интересно едно седмично меню за 70лв. влючващо закуска, обяд и вечеря за двама ?

ПП не се заяждам, наистина питам. идеите биха били полезни на много хора.
То и аз се чудя, как около 5лв на ден хранят 2ма човека, 3 пъти дневно... Rolling Eyes

# 326
  • София
  • Мнения: 38 472
Може би само за храна, без напитки. Със много стискане на зъби може да се изкара с 10 лв на ден.

# 327
  • Мнения: 205
Може би само за храна, без напитки. Със много стискане на зъби може да се изкара с 10 лв на ден.

Не е чак стискане на зъби... Даже според мен е доста разточително... На фона на това,че има хора,които гласуват,моето си е чисто разточителство,поне така си мисля аз. В същност,даже се учудвам,че на Вас Ви е невероятно,едва ли не граничи с измислица... Пак казвам,даже ми се струва,че много харчим за храна, защото си угаждаме... Sad

# 328
  • Мнения: 11 566
Жената пише, че дори й се вижда разточително. Представям си и какво разбира под " ящно" ядене- две филии хляб и две купи супа.

# 329
  • Мнения: 25 736
Жената пише, че дори й се вижда разточително. Представям си и какво разбира под " ящно" ядене- две филии хляб и две купи супа.
Евала, на който може да нахрани мъж със супа. hahaha Joy

Общи условия

Активация на акаунт