Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 838
  • 742
  •   2
Отговори
# 315
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 801
polin_a, за петна от кетчуп по бели тениски пробвай със сместа, която беше споделена тук: 1 лъжица веро, 1 лъжица кислородна вода, 1 лъжица сода за хляб. При мен върши страхотна работа.

# 316
  • Мнения: 9 776
.... .Другият ми въпрос е как да почистя радиатора на парното?

Дано не ти се стори тъп въпросът ми, но от какво да го почистиш? Ако е светъл и няма някакво по-специално замърсяване можеш просто с влажен парцал, магическа гъба или нещо подобно да го минеш.
Дидка, записвам си пропорциите, благодаря!

# 317
  • Мнения: X
Знам, че много е коментирано, даже и аз съм давала акъл, но да попитам: Ще ми се налага през тази учебна година да пера МНОГО и МНОГО изцапани бели тениски. Само за първата седмица в училище имам две, омазани със сос от сандвич. Трябва ми нещо ефикасно и бързо действащо за петната. Сега двете са накиснати с Тест гел, защото си го уважавам, но с него от раз петната няма да изчезнат, а след няколко пранета. С Ариел /с накисване/ се справях преди години, но пак изисква известно време, а и в момента ползвам друг за бяло. Ще отида в магазин да питам, но не искам да вземам препарати за проба, а нещо изпробвано.
Писах преди няколко страници. ММ окапа бяла тениска с пресен сок от цвекло. Изпра се с препарат за петна "Чисто", но една жена в магазина ми каза, че изчиства всякакви петна на децата си с този препарат Спот.

# 318
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Някой назад питаше за миризливките - не смеех да пиша, докато не изпробвам!
ММ напръска цялата тераса с Айкън (2 седмици никой не излизаше след това) - умряха проклетийте и сега вече не припарват!
Държа да отбележа, обаче, че Айкън е силна отрова!

# 319
  • Мнения: 867
С две ръце за айкъна. Живеех като студентка в панелен апартамент във Варна пълен с хлебарки. Ейй вечер направо си правиха пиршество. Напръскахме точно един път с айкъна вечерта в коридора банята и кухнята. На сутринта ооооо боже, килими от умрели хлебарки. Няккъв ужас беше. Събирахме цели лопатки. И две години след това хлебарка не видяхме докато бях там. Пръска се само в ъглите по земята. На деугият ден проветрихме и това беше.

# 320
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз искам препоръка за прах за бяло, също за училищните тениски. Не за петна, а просто за поддържане на бялото, точно защото след няколко изпирания започва да сивее. никога не съм купувала прах за бяло, сега ще започна заради тъпите тениски и блузи, които кой е решил да са бели не знам, явно е масово.

# 321
  • Мнения: 2 596
Както едно време с белите ризки 😁 Соц ми е бялото за униформа, независимо фланелки ли са, ризи ли са. В някои отношения няма да излезем от онези години.

# 322
  • Мнения: 39 287
Преди време си спомням, че ризите на ММ ги мушках с бебешкия прах на сина.

# 323
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
На белите ризи на подмишниците ми остават жълти петна - вероятно от дезодорант. Знаете ли как да ги изпера или да ги изхвърлям?

# 324
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 801
Аз искам препоръка за прах за бяло, също за училищните тениски. Не за петна, а просто за поддържане на бялото, точно защото след няколко изпирания започва да сивее. никога не съм купувала прах за бяло, сега ще започна заради тъпите тениски и блузи, които кой е решил да са бели не знам, явно е масово.

Този:
Но не на 30 градуса.

# 325
  • Мнения: 15 356
https://maxxcleanbg.com/dr-beckmann-protiv-petna-ot-pot-i-dezodorant-250-ml.html
С това съм махала петна от бели и цветни дрехи от пот и дезодоранти,от Билла го бях взела.

# 326
  • София
  • Мнения: 10 576
И с препарат за баня против варовик се махали петната под мишниците. Доста момичета го похвалиха този трик в темата за перилните.

# 327
  • Мнения: 2 596
И с препарат за баня против варовик се махали петната под мишниците. Доста момичета го похвалиха този трик в темата за перилните.

Как точно се ползва? Летните ми тениски са на 95% бели. Повечето от тях ползвам 1 сезон и хвърлям, точно заради жълтите петна на подмишниците.

# 328
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз по принцип пера на ръка с хладка вода... Нямам достатъчно бели дрехи за пералня, а тези тениски са общо три, така че ще ги пера всеки ден. На колко градуса трябва да се пере, аз никак не обичам да пера с гореща вода.

# 329
  • Мнения: 9 858
О на мен белите са ми проблемни, посивяват. Ама хвърляш и вземаш нови. Те са по 4-6 лв. Може препаратът времето и нервите ти да ти струват повече като удариш чертата.

Общи условия

Активация на акаунт