Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 842
  • 742
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 39 289
Купувай нови дрехи.

# 181
  • Мнения: 4 572
Според мен трябва да пуснеш и една празна пералня с препарат за дезинфекция на перални, на високи градуси, преди да переш отново.
И аз така мисля, бих изхвърлила такива дрехи без да ги разгледам - още щом ми замирише на мухъл.

# 182
  • Мнения: 10 210
Аз имам една ръкохватка, не мирише, но има точици от мухъл. Показаха ми в една от темите препарат, който е указан да почиства мухъл. Но още не съм пробвала да я почиствам, не знам дали действа.

# 183
  • Мнения: 10 783
Според мен трябва да пуснеш и една празна пералня с препарат за дезинфекция на перални, на високи градуси, преди да переш отново.
И аз така мисля, бих изхвърлила такива дрехи без да ги разгледам - още щом ми замирише на мухъл.
Цял куп дрехи ми мухлясаха под леглото. Всичко замина в боклука. Беше кошмарно на вид и миризма.

# 184
  • Мнения: 4 572
За мухъл съм ползвала Саво - изчезва за дълго, пръскам по веднъж годишно.

# 185
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
Ще ги изхвърля. Изобщо не трябваше да ги пера... И ще почистя пералнята. Благодаря за включванията🙂

# 186
  • Мнения: 10 210
За мухъл съм ползвала Саво - изчезва за дълго, пръскам по веднъж годишно.
Нямаш предвид текстил, нали?

# 187
  • Мнения: 4 572
Не, само твърди повърхности съм пръскала - таван, стена с боя, гръб на гардероб, стена с миещ латекс. Беше ми мухлясала стената на банята, защото бях залепила за нея гардероб. Махнах го от там, напръсках веднъж в стаята и гардероба и повече проблем не е имало. Банята пръскам веднъж годишно, защото няма отдушник и се появяват потъмнявания.

# 188
  • Мнения: 5 903
Според мен трябва да пуснеш и една празна пералня с препарат за дезинфекция на перални, на високи градуси, преди да переш отново.
И аз така мисля, бих изхвърлила такива дрехи без да ги разгледам - още щом ми замирише на мухъл.
Цял куп дрехи ми мухлясаха под леглото. Всичко замина в боклука. Беше кошмарно на вид и миризма.

За да не мухлясва, периодично повдигаме матрака и държим цял ден. Освен това ММ направи по 2 отвора на двете дълги страни с "коронка" и сложихме пластмасови решетчици/някога имаше такива на раклите на ъгловите легла.

# 189
  • Мнения: 10 210
Колко често държите матракът вдигнат за цял ден? Тези матраци чак пък толкова плътно ли прилепват, не се бях замислила, чак се притесних да не си докарам проблем и аз.

# 190
  • Мнения: 10 783
Честно казано нямаме навика да вдигаме матрака така да се проветрява. След случая с дрехите държах само кутии, разни учебници и други непотребни неща, които си стояха с години и не мухлясаха. Обаче въпросните дрехи мухлясаха за 1 лято, прибрах ги пролетта и есента направо се изумих - буквално бяха гъбясали.

# 191
  • Мнения: 28 432
За тоалетната чиния спокойно може да се ползва доместос  за дезинфекция! Чревните вируси умират от хлорни препарати! Държите 15 минути и изплакване! Същата работа върши и белината, няма вируси с толкова устойчива дори на хлор структура!
При мен раклата под леглото също мирише на мухъл, не знам как да се справя, мисля да я почистя със саво и да не слагам нищо вече там! Sad

# 192
  • Мнения: 10 210
За тоалетната чиния ползвам Доместос, да, но ми трябва нещо за седалката, забърсвам я преди всяко ползване и съм се спряла на спирт.

Тези мухлясали дрехи дали не са били прибрани влажни под матрака. Определено се стреснах, утре ще правя инспекция на моите, макар че често отварям, имам неща, които ползвам, не стои затворено с месеци. Принципно и книги могат да мухлясат.

# 193
  • Мнения: 5 903
Колко често държите матракът вдигнат за цял ден? Тези матраци чак пък толкова плътно ли прилепват, не се бях замислила, чак се притесних да не си докарам проблем и аз.

Когато се сетя-веднаж на месец-два. Зимата по-често. Плътно прилепва матракът. Но отворите определено вършат работа.

# 194
  • София
  • Мнения: 10 576
За тоалетната чиния ползвам Доместос, да, но ми трябва нещо за седалката, забърсвам я преди всяко ползване и съм се спряла на спирт.
Аз мия цялата баня с доместос. Вкл. седалка, огледало, казанчето за вода.

Общи условия

Активация на акаунт