Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 809
  • 742
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 218
Банята я изчистих, но днес имам друга случка. Много нелепо се получи, имам ууред за готвенете на тефал. Нещо като мултикукър. И го ползвам за 2ри път, щях да захранвам дъщеря ми с тиквичка на пара. Вътре има тефлонова купа и отгоре се слага пластмасова решетка. Та не знам какво съм натиснала на някоя силна програма и се е стопила пластмасовата решетка и е полепнала по тази тефлонова купа. Как да я почистя без да нараня покритието? Предложения?

# 226
  • Мнения: X
Нека изстине добре, даже може да пуснеш ледени кубчета вътре да се втвърди пластмасата добре и би трябвало сама да се отлепи.

# 227
  • Мнения: X
Перфектният начин за сваляне на фуги е кислол. Майка ми с него беше успяла да докара чак теч на едновремешна лята мивка в кухнята. Кислолът беше изял фугите. Внимавайте с него.

# 228
  • Мнения: 28 391
Банята я изчистих, но днес имам друга случка. Много нелепо се получи, имам ууред за готвенете на тефал. Нещо като мултикукър. И го ползвам за 2ри път, щях да захранвам дъщеря ми с тиквичка на пара. Вътре има тефлонова купа и отгоре се слага пластмасова решетка. Та не знам какво съм натиснала на някоя силна програма и се е стопила пластмасовата решетка и е полепнала по тази тефлонова купа. Как да я почистя без да нараня покритието? Предложения?
По добре купи нова купа, тази трудно ще се изчисти!

# 229
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
Момичета, помагайте. Правихме пържоли на грил тигана и няколко часа вече продължава да мирише, а измих всички съдове, почистих печката и плота, но продължава да мирише. Докато готвих, запалих чаена свещ уж да поеме, но нищо. Сложих на 3 места купички с вода и сода бикарбонат, но няма резултат. Отворих навсякъде да стане течение, пак нищо. Сложих на котлона вода с една лъжица канела да заври, пак нищо Joy Изчерпаха ми се идеите.

# 230
  • Мнения: 1 925
Ами освен да оставите отворено цяла вечер.. и аз го имам този проблем, като запържвам лук.

# 231
  • Мнения: 39 232
Купички с оцет постави в стаята. Може да запалиш ароматна пръчка.
Содата знам, че се слага без да е разтворена във вода.

# 232
  • Мнения: 11 574
Момичета, помагайте. Правихме пържоли на грил тигана и няколко часа вече продължава да мирише, а измих всички съдове, почистих печката и плота, но продължава да мирише. Докато готвих, запалих чаена свещ уж да поеме, но нищо. Сложих на 3 места купички с вода и сода бикарбонат, но няма резултат. Отворих навсякъде да стане течение, пак нищо. Сложих на котлона вода с една лъжица канела да заври, пак нищо Joy Изчерпаха ми се идеите.
Да не би да миришат филтрите на абсорбатора? Моите винаги ги мия след като съм приготвяла риба, например.

# 233
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
Не знам дали е от филтрите, но трудно се отмирисва като готвя, дали пържено или на фурна, без значение. Но като готвя пържена свинско мирише по 2 дни, много е неприятно. Подозирам, че и диванът вече е поел от миризмата на готвено. Абе като цяло кухненски бокс и хол в едно помещение без врата не е ок, но масово вече новото строителство е така.

# 234
  • Мнения: X
Малко глупав въпрос, но абсорбаторът към комин ли е вързан или е само с филтър?

# 235
  • Мнения: 10 201
Не трябва да е така при добър абсорбатор. При мен дори и по време на готвене не мирише, ако той е включен на максимална степен. Може би трябва да се направи консултация със специалист, защо да го търпиш да ти вмирисва всичко.

# 236
  • Мнения: 4 206
Малко глупав въпрос, но абсорбаторът към комин ли е вързан или е само с филтър?
Има ги и двата варианта.
Без да е в комин е с някакви касети с актовен въглен, ако не ме лъже паметта.
Тези касети са доста скъпички и се подменят на определен период.

# 237
  • Мнения: X
Малко глупав въпрос, но абсорбаторът към комин ли е вързан или е само с филтър?
Има ги и двата варианта.
Без да е в комин е с някакви касети с актовен въглен, ако не ме лъже паметта.
Тези касети са доста скъпички и се подменят на определен период.
Въпросът ми беше към signora_tina. Защото може, ако е вързан към комин, то той да е запушен от някой от съседите от по-висок етаж и да не върши работа, а може да се налага и по-честа подмяна на филтрите, които са с активен въглен, ако разчита на такъв.

# 238
  • Мнения: 4 499
Да не би да са поели филтрите и вече да не действат? Миризмите се поемат и от пердета, дори и от стените. Не знам на какво точно се дължи, но в някои апартаменти мирише много и по дълго време. Още помня едно пържене на кюфтета в първата ми квартира, чак гъбата в банята миришеше, а беше отворен прозореца на кухнята.

При мен се появиха хлебарки от два дни и се чудя какво да правя. Уж ще чистят и пръскат общите части, но не могат още да съберат пари. У дома мисля да сложа лентички, но ако знаете и нещо естествено и безвредно като за кухнята? Не мога да пръскам и да слагам силни препарати, защото съм бременна. А гледам, че професионалните фирми препоръчват две пръскания, за да има ефект.

# 239
  • Мнения: 10 201
Фронтлайн за голямо куче. После 2 дни не се мие, но е безвредно, няма и миризма.

При професионалните пръскания и едно пръскане е много ефективно, за общите части е незаменимо, но ако ще пръскаш в жилището, ще ти мирише, а и цяла седмица искат да не се ползва банята, което си е проблем. Поне тази фирма, която идва в нашата кооперация.

Общи условия

Активация на акаунт