Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 863
  • 742
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
При мен се появиха хлебарки от два дни и се чудя какво да правя. Уж ще чистят и пръскат общите части, но не могат още да съберат пари. У дома мисля да сложа лентички, но ако знаете и нещо естествено и безвредно като за кухнята? Не мога да пръскам и да слагам силни препарати, защото съм бременна. А гледам, че професионалните фирми препоръчват две пръскания, за да има ефект.
Купи си от зоомагазин една ампула Фронтлайн за голямо куче. Около 22-25 лв е, ето такава
http://www.zoozona.net/bg/catalog/cid/410/id/2111.html
Изсипи я в шише с пулверизатор и напръскай хубаво на по-недостъпните места, а това, което ти остане като количество, изсипи в кофа с вода и измий подовете навсякъде, където е възможно. Напръскай и при шахтите, където са ви тръбите с водомерите, около канали и тръби на мивката в кухнята, където влизат в стената (в канализацията). Абсолютно безвредно е за животните, все пак те се третират против паразити с този Фронтлайн. Гаранция - без хлебарки поне няколко години.

# 241
  • Мнения: 4 559
Благодаря за съвета! Ще опръскам хубаво даже общия коридор и терасата, дано се махнат и гадните миризливки.

# 242
  • Мнения: 11 597
Да, става с Фронтлайн, обаче след около 6 месеца пак пробват да се върнат гадините.

# 243
  • Мнения: 4 208
Малко глупав въпрос, но абсорбаторът към комин ли е вързан или е само с филтър?
Има ги и двата варианта.
Без да е в комин е с някакви касети с актовен въглен, ако не ме лъже паметта.
Тези касети са доста скъпички и се подменят на определен период.
Въпросът ми беше към signora_tina. Защото може, ако е вързан към комин, то той да е запушен от някой от съседите от по-висок етаж и да не върши работа, а може да се налага и по-честа подмяна на филтрите, които са с активен въглен, ако разчита на такъв.
Извинете ме, не съм дочела/се събудила явно.

# 244
  • София
  • Мнения: 9 532
Подкрепям за Фронтлайн. При нас се налага повторно третиране 6 до 12 месеца по-късно, но важното е, че има добър резултат. Вкъщи сме с дете и котка и на тях нищо им няма. Не бях пробвала да измия подовете с него, но е добра идея. Настина няма миризма. Случвало се е докато опитвам да пръскам зад мебелите да пръсна върху стената - латекс. Притесних се първия път, че ще остане петно, но си изсъхна и няма петна.
С Фронтлайн може да се гонят и мравки.
За жалост не действа на миризливките, които продължават да нахълтват през прозореца най-нахално дори в деня на пръскането (а пръскам и около прозорците). Ако някой ма идея за справяне с тях, моля да сподели. На всички прозорци имаме комарници, но този на кухнята се скъса и сега не можем да купим нов. Точно през него влизат.

# 245
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Подкрепям за Фронтлайн. При нас се налага повторно третиране 6 до 12 месеца по-късно, но важното е, че има добър резултат. Вкъщи сме с дете и котка и на тях нищо им няма. Не бях пробвала да измия подовете с него, но е добра идея. Настина няма миризма. Случвало се е докато опитвам да пръскам зад мебелите да пръсна върху стената - латекс. Притесних се първия път, че ще остане петно, но си изсъхна и няма петна.
С Фронтлайн може да се гонят и мравки.
За жалост не действа на миризливките, които продължават да нахълтват през прозореца най-нахално дори в деня на пръскането (а пръскам и около прозорците). Ако някой ма идея за справяне с тях, моля да сподели. На всички прозорци имаме комарници, но този на кухнята се скъса и сега не можем да купим нов. Точно през него влизат.
Сменете само мрежата на комарника - у  дома са ми най-обикновени. Отварят се като проворец, но навън. Мрежата е захваната с едни лентички, които приличат на изкъхнал силикон. С това мрежата се закача в едни улеи. И може да я подмените само нея..

# 246
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802

При мен се появиха хлебарки от два дни и се чудя какво да правя. Уж ще чистят и пръскат общите части, но не могат още да съберат пари. У дома мисля да сложа лентички, но ако знаете и нещо естествено и безвредно като за кухнята? Не мога да пръскам и да слагам силни препарати, защото съм бременна. А гледам, че професионалните фирми препоръчват две пръскания, за да има ефект.

Това ще ти реши проблема:

# 247
  • Мнения: 4 576
За абсорбатора: може от мазнини да му е запушена решетката и да не може да дърпа.

За хлебарките: Фронтлайн за голямо куче и нямам мравки и никакви хлебарки от 10 години и не съм третирала повторно Simple Smile

# 248
  • Мнения: 28 440
Да и аз съм много доволна от Хлебомора, изчезнаха за кратко време!
Ако се появат пак ще пробвам Фронтлайн!

# 249
  • Мнения: 10 056
С примамката Хлебомор изчезват до две седмици, като действието на препарата продължава година.
През това време, ако се появи някоя, то тя се се привлича от Хлебомора.
За орди от хлебарки може в началото да се пръска с нещо по-агресивно, но за последваща превенция
препоръчително е да се продължи с Хлебомор.

# 250
  • Благоевград
  • Мнения: 2 860
Благодаря на всички за идеите!
Нашият абсорбатор е вече на 3 години, марка "Беко", но беше доста евтин, мисля около 150 лв. Обособихме терасата на кухненски бокс и тръбата излиза директно навън. Най-външната част на абсорбатора се откача, пластмасата плюс вътре в нея има ситна решетка и я чистим редовно, но вътре има вентилатор, който ако е поел, няма как да се разглоби и да се почисти. Днес се усеща по-малко, но цяла вечер е отворено и спахме на течение, плюс купичките със сода и оцет. Като цяло е за смяна, защото е слаб и не отговаря изобщо на параметрите на помещението, в което е сложен, защото с хола са едно цяло, няма врата или нещо за разделяне. Още година трябва да потърпим, зашото имаме други планове, а в момента финансово не можем да си позволим нов абсорбатор.

# 251
  • Вече на село
  • Мнения: 569
За неприятни миризми пробвайте да стопите захар върху алуминиево фолио, докато започне леко да пуши. Поне на първо време.

# 252
  • Мнения: 5 907
Нашият аспиратор също е изведен навън. В нова кооперация сме, но явно строителят не е изпълнил въздуховода. Та аз съм с впечатление, че не е така ефективен, както ако беше включен във въздуховод, при което той би теглил въздуха. Да не говорим, че сега научавам, т. е. помирисвам какво готвят съседите и затварям прозорците докато свършат.

# 253
  • plovdiv
  • Мнения: 519
Моля,дайте идея с какво да изчистя много мръсна автотапицерия.Каране на автомивка в момента е невъзможно,а нямам никакъв спрей за дамаски?Просто е спешно.

# 254
  • Мнения: X
Моля,дайте идея с какво да изчистя много мръсна автотапицерия.Каране на автомивка в момента е невъзможно,а нямам никакъв спрей за дамаски?Просто е спешно.
Еми опитай с магия! Rolling Eyes Двете възможни неща не са ти възможни, аз трето не знам.

Общи условия

Активация на акаунт