Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 819
  • 742
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 163
При мен се появиха хлебарки от два дни и се чудя какво да правя. Уж ще чистят и пръскат общите части, но не могат още да съберат пари. У дома мисля да сложа лентички, но ако знаете и нещо естествено и безвредно като за кухнята? Не мога да пръскам и да слагам силни препарати, защото съм бременна. А гледам, че професионалните фирми препоръчват две пръскания, за да има ефект.
Използвах при майката ми препоръчан от специализирана фирма препарат на BASF - Фендона. Действа срещу хлебарки, бълхи, дървеници и др., 3-4 лева е. Това беше преди 5 години, оттогава никаква хлебарка не се е появявала. Казаха, че е безвреден за малки деца и дом. любимци. Но щом си бременна трябва да провериш дали може да напръскаш с него.

# 256
  • Мнения: 4 564
Фендона е около 5 лв, но покрива 20 квадрата. Трябва да се съобрази квадратурата с количеството - на мен ми излиза колкото фронтлайна.

# 257
  • пак там
  • Мнения: 2 885
40 лв е фронтлайнът за голямо куче, тоест спреят от 100 мл. За две години си е ок, ми се струва (това е времето, за което пази вкъщи - панелка на 40 години). че даже ми и остана.

# 258
  • Мнения: 10 201
Леле, 40 лв. ли са го направили, аз го купих за 25. 🙄

# 259
  • Мнения: X
Явно има и на спрей, и той е 40 лв. Аз имах предвид ампулата за голямо куче, не спрей. Ампулата е концентрат.

# 260
  • Мнения: 1 715
Как се справяте със следите от сапун по плочките в банята?  Колкото и да търкам, все стои бяло.... 😣 плочките са релефни

# 261
  • Мнения: X
Ампула Фронтлайн е 24-26 лв. Аз използвам него. Спрея е с много по-ниска концентрация на активното вещество. Не си струва.

# 262
  • Мнения: 1 532
Как се справяте със следите от сапун по плочките в банята?  Колкото и да търкам, все стои бяло.... 😣 плочките са релефни
И моите плочки на пода са тъмни и релефни и стоят бели фугите,но според мен е от варовитата вода. Немога да ги почистя с никакъв препарат за варовик.С парочистачката също не се маха.
Скрит текст:

# 263
  • Мнения: 4 499
Купих една ампула фронтлайн за голямо куче, 28 лв беше, ама кварталният ветеринарен магазин е скъпичък. Нещо ми обясни да разтворя в 500 мл до 1 лв вода, аз го пуснах в пръскалото за прозорци на 500 мл и опръсках ключовите места. Никаква хлебарка вече не се вижда, не мирише, четох в листовката, че дори за бременни жени, кучета и кърмещи не е противопоказно. Даже ми остана в шишето, ще пръскам пак.

Оцет за сапуна?

# 264
  • Мнения: 1 715
Ще опитам с оцет. Пробвала съм с препарати,  обезмаслител, търкане... Нииищо!

Х.Т.  при мен не е по фугите,  а по целите плочки,  водата не би трябвало да е много варовита. В София живея.

# 265
  • Мнения: 1 532
И аз ще пробвам с оцет.Но с пулирапид-а съм пробвала ,не се маха това бялото.При мен са само фугите на пода, в цялата баня.

# 266
  • Мнения: 11 575
Сапунът е мазен и няма да се махне с оцет. Мазно срещу мазно! Сипи някой препарат за под/плочки в пръскалка и напръскай. Разтъркай с не много твърда четка или с грубата част на гъбата. Позичакай 5 мин, разтъркай пак и изплакни.

# 267
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ампула Фронтлайн е 24-26 лв. Аз използвам него. Спрея е с много по-ниска концентрация на активното вещество. Не си струва.

Хайде на бас!

# 268
  • софия
  • Мнения: 25 399
Сапунът е мазен и няма да се махне с оцет. Мазно срещу мазно! Сипи някой препарат за под/плочки в пръскалка и напръскай. Разтъркай с не много твърда четка или с грубата част на гъбата. Позичакай 5 мин, разтъркай пак и изплакни.
Оцетът е киселина. От ДМ купувам препарат с оцет, който чисти прекрасно банята.

# 269
  • Мнения: 5 900
В предишната ни баня плочките бяха кафеникави. Е,няма измиване. В настоящата държах да са сиви. Родих се. Не че не ги мия,но не им ставам роб. И другото,което правя е след баня да минавам плочките в зоната за къпане с нещо като чистачка за стъкла на автомобил-да не остава вода по тях и да се махне прясно напръсканото.Донесох си нещото от чужбина,защото го видях в един дом, но вероятно и тук има подобно-не съм търсила.

Общи условия

Активация на акаунт