Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 847
  • 742
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 10 055
Много от лепенките са покрити с някакъв слой, който не пропуска, та не знам дали ще стане
само с накисване. Аз съм пробвала с парче плат напоено с олио, но яко съм търкала до падането им.
И май само това ще остане като вариант за хладилник, за да се предпази боята.

# 286
  • Мнения: 2 774
Изчистих го, пустия му хладилник. Яко се бях вкиснала, че и мивката в кухнята беше с яко запушване и все притичвах до банята. Благодаря на всички за подкрепата ❤️.
Децата имат тотална забрана - поне 6месеца никакви копирки, лепенки и стикери на хладилника 😂.

# 287
  • Мнения: 4 572
Poliy, и нашият хладилник е "облечен", само че с магнитчета най-различни. Лепенките ги слагаме в албумчета за снимки или тетрадки, за да може да ги показват на децата Wink

# 288
  • София
  • Мнения: 1 871
Как да премахна остатъци от тиксо върху вратичките на шкаф в кухнята? Стоят като широки мътни ленти, с обезмаслител последно пробвах и си стоят още.

# 289
  • Мнения: 4 548
Някой питаше за плочки с малки фугички - сега гледам едно предаване за реставрация на къщи в САЩ. За почистване на силно захабени плочки с много фуги пред камина използваха сода бикарбонат и кислородна вода. Не съм сигурна дали преведоха правилно, защото казаха водороден пероксид, но може в оригинал да е било перхидрол или нещо от сорта.

# 290
  • Мнения: 1 754
Аз питах. Благодаря ти. Ще опитам.

# 291
  • Мнения: 2 774
Марияна, върни назад и прочети моята сага с хладилника...ще стане и с тиксото.
Циф-а който ползвах е крем, няма надраскване от  него. Преди него  мазах обилно с олио (минимум 10мин престой на олиото), след това слагах циф върху парче стар памучен чорапогащник на детето, намазах обилно и след 5-6 мин  търках .... мноого търках. Циф-а беше за избелване на петната от лепенките.

# 292
  • Мнения: 4 548
Подариха ни един спрей на основата на натурални масла за премахване на лепенки. Много е ефикасен, махна дори лепило момент-фикс. Не мога да го намеря и да видя как се казва. Не знам дали се продава някъде в БГ, но знам, че е на основата на масло от портокал. Мирише съвсем портокалово и има само естествени съставки. Предполагам ефикасността му идва от комбинацията маслено-цитрусово, което някак разяжда без да вреди на повърхността.
Та, ако искате - пробвайте с портокалово масло.

# 293
  • Мнения: X
Всички обезмаслители са на основа на портокалово масло.

# 294
  • Мнения: 71
Как да премахна остатъци от тиксо върху вратичките на шкаф в кухнята?

С WD, пролетта изчистих остатъци от двойнозалепващо тиксо, престояло цяла зима, добре засъхнало, по цялата дограма на вратата за балкона!
WD-то ми е голям помощник!

Последна редакция: чт, 19 сеп 2019, 11:29 от Radsf

# 295
  • Мнения: 418
Здравейте на всички. Някой би ли споделил хитринка как да почиствам бели подметки на обувки. Не знам от какъв материал са, но са мекички като твърда гъба или нещо подобно. Много се цапат. Чистя с мокрите кърпички за почистване на Лидъл ама не се получава съвсем. Също така може би не е тук мястото, но ако не е проблем да попитам - как перете обувките от различни материи - кожа (естествена и изкуствена), велур и платнена материя. Пералнята ми е малко стара и няма програма за обувки. Велурените и едни от плат ги прах на ръка с четка, но при съхненето останаха неприятни следи. Благодаря предварително Simple Smile

# 296
  • Мнения: X
Не пера никакви други обувки, освен маратонки. Бели подметки почиствам с четка за зъби и препарат от типа на кремообразния Циф, след това избърсвам до чисто с гъба или микрофибърна кърпа.

# 297
  • софия
  • Мнения: 25 438
Бели подметки почиствам с паста за зъби и четка.

# 298
  • Варна
  • Мнения: 1 595
И аз така почиствам бели подметки: паста за зъби с четка. Също може и с   паста за зъби и магическа гъба, още по-добре става. Ако са маратонки или кецове после ги пера и в пералнята.

# 299
  • Мнения: 1 532
С мицеларна вода .

Общи условия

Активация на акаунт