Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 654
  • 742
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 9 776
За мен по-добър за бяло от Ариел няма.
Двете тениски, които бях третирала с Тест гел, след два дни изпрах в пералнята с праха /прах, не течен/ и само на едната, понеже знам, едва се забелязва много леко петно, на другата няма нищо. Да ви кажа, изненадах се. Очаквах, че ще има все нещо останало за вторично изпиране. Е няма.

# 331
  • Мнения: 5 833
И с препарат за баня против варовик се махали петната под мишниците. Доста момичета го похвалиха този трик в темата за перилните.

Как точно се ползва? Летните ми тениски са на 95% бели. Повечето от тях ползвам 1 сезон и хвърлям, точно заради жълтите петна на подмишниците.

Прочети 1 стр. от темата за перилните препарати.

# 332
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Аз по принцип пера на ръка с хладка вода... Нямам достатъчно бели дрехи за пералня, а тези тениски са общо три, така че ще ги пера всеки ден. На колко градуса трябва да се пере, аз никак не обичам да пера с гореща вода.

Бяло пране пера на 60 градуса (с праха, който съм показала, може и Персил), обаче ако тези тениски не позволяват - на 40 градуса може, но на програма поне 2 часа.
Иначе няма как да ти е бяло прането. Бяло пране, изпрано с хладка вода, честно казано не си го представям (пък дори и с прах за пране).

# 333
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Е, може да ги кисна няколко часа. Но в пералня действително няма как да стане. Ще пробвам.

# 334
  • Мнения: 7 172
Нищо не пера на ръка. За бели тъкани използвам посочения горе от didka pitka, само че течната форма. Доволна съм.

# 335
  • София
  • Мнения: 10 514
И с препарат за баня против варовик се махали петната под мишниците. Доста момичета го похвалиха този трик в темата за перилните.

Как точно се ползва? Летните ми тениски са на 95% бели. Повечето от тях ползвам 1 сезон и хвърлям, точно заради жълтите петна на подмишниците.

С препарата се пръскат петната, натъркваш, престоява час и переш.

# 336
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Е, може да ги кисна няколко часа. Но в пералня действително няма как да стане. Ще пробвам.

Моята пералня е за 8 кг пране и пера и по 1-2 блузи. Твоята с какви кг е, че не може?

# 337
  • Мнения: 9 776
Е, може да ги кисна няколко часа. Но в пералня действително няма как да стане. Ще пробвам.

Моята пералня е за 8 кг пране и пера и по 1-2 блузи. Твоята с какви кг е, че не може?

Вероятно има в предвид, че не е оправдано да пуска пералня за две блузи.
Аз също трудно събирам бяло пране, но колкото и да е, пускам. Ако не се налага заради белите блузи на детето, може и през седмица, като се съберат повече. На ръка почти нищо не пера.

# 338
  • Мнения: 5 833
То имаше виц, да не го разказвам. Финалът е "Може, но не бива". Ако не се ползва пълния капацитет на пералнята, се хаби и вода и ток. Не може и точно да се дозира препарата.
Може и на ръка, но вече отвикнахме. Имам една тъмносиня тениска, прана е няколко пъти и продължава да пуска. Не ми се хвърля та затова я слагам в краен случай и обикновено я пера на ръка-с яд.

# 339
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Моята пералня е за 8 кг пране и пера и по 1-2 блузи. Твоята с какви кг е, че не може?
Вероятно има в предвид, че не е оправдано да пуска пералня за две блузи.
Абсолютно. Естествено, че пералнята може и празна да се върти, но ми звучи абсурдно да горя ток и да хабя вода всеки божи ден, за да въртя по една блуза. Аз съм свикнала да пера на ръка единични дрехи, не ми пречи. А доколкото съм чела из темата за перилните препарати специално за бяло е по-добре да е прах, отколкото течен препарат. Затова предпочитам прах.

# 340
  • Мнения: 4 495
О на мен белите са ми проблемни, посивяват. Ама хвърляш и вземаш нови. Те са по 4-6 лв. Може препаратът времето и нервите ти да ти струват повече като удариш чертата.
Румка, униформените тениски са по 20 лв и съм се заредила с Ариел на прах специално заради тях. Иначе тези по 3-4 лв няма какво да ги мисля.

# 341
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Simple Smile Месечинке, както си прецениш ти. Попита как да са бели дрехите ти, отговорих ти според моя опит.

# 342
  • Асеновград
  • Мнения: 1 354
Бялото пране и аз го пускам на 60 градуса, но понякога остават жълти петна, пера с персил, а за жената която каза че няма смисъл да пуска пералня за 1-2 бели блузи може да ги сложи с чаршафите и спалното бельо в пералнята пак на 60 градуса, ако използат по светли чаршафи разбира се! Досага не ми са се оцветявали белите дрехи въпреки че ги пера с бельо и чорапи на 60 дори и да са цветни, но знам кое пуска и кое не. А иначе само са бяло пране, лятото пералнята по един път на седмица е пълна с бяло, като започнеш от чорапите на мен и мм които са основно бели (имам някакъв неприязън към черни чорапи и не нося такива) тениските ми летните половината са бели и един- два чаршафа и калъфки ако се съберат пералнята е пълна! Simple Smile

# 343
  • Мнения: 7 172
Аз нищо не пера на 60 градуса, не виждам смисъл.

# 344
  • Мнения: X
Аз пък и сега събирам пералня с бяло, ние носим много бели неща и имаме бели кърпи, а те се перат често. И вчера едно цветна и една бяла имах. Не ги пера на 60 градуса, а на 40, но дълга програма. Нещо имаше за пожълтялото под мишници, ама лимонов сок ли беше... Като се сетя, ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт