Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 849
  • 742
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 28 435
Тези не съм ги виждала и чувала, вероятно вършат работа, но Первола не! Ще трябва да ги пробвам..

# 466
  • Мнения: X
Завиждам на тези от вас, които могат да бършат прах веднъж на седмица - две или един, два пъти в месеца. При мен, на третия ден след почистване на прах, ако решиш, можеш да си напишеш четливо името на мебелите, или на пианото, без проблем.
Проблемът е може би, че живеем на оживен булевард. В началото, когато сменихме дограмата, беше една идея по-добре, но сега трафикът е станал невъзможен. Иначе за всичко останало ви подкрепям.

# 467
  • Мнения: 28 435
И при нас има доста прах, на нисък етаж на оживен булевард съм! Бърша веднъж седмично, понякога и на по дълго,  защото мразя...! Улеснението ми е почти никакви джунджурии и украси по секцията и затворени кухненски шкафове...

# 468
  • София
  • Мнения: 1 871
Хвана ме срам да кажа аз как чистя 😂 прахосмукачка - на две седмици, след нея - парочистачка, под с препарат веднъж на два месеца, а прах може би заедно с препарата за под. Но нашият апартамент е в голяма градина, като парк, и това със сигурност има значение. Като живеех на друго място, всеки ден трябваше да пускам прахосмукачка, да мия подове и да бърша прах. А често часове след забърсването на прахта, пак трябваше да се бърше.

# 469
  • Мнения: 28 435
Олеле,  блазе ти!
Аз пускам робота през ден, а в неделя с голямата прахосмукачка! Пода мия веднъж седмично, пера почти всеки ден! Тоалетна, батерии и умивалници всяка събота и неделя.... Wink

# 470
  • Мнения: 9 776
Ай запрете се вече с това чистене, че шЪ ви докладват, ъхъм. Bowtie
Flowers Blossom

# 471
  • Мнения: 28 435
Ай запрете се вече с това чистене, че шЪ ви докладват, ъхъм. Bowtie
Flowers Blossom
Поли, ама то си е по темата, хитринки за оптимизиране на домашната работа!

# 472
  • Мнения: 9 776
Ай запрете се вече с това чистене, че шЪ ви докладват, ъхъм. Bowtie
Flowers Blossom
Поли, ама то си е по темата, хитринки за оптимизиране на домашната работа!

Знам аз, знам. Ама ти нали знаеш, че ни следят. Simple Smile

# 473
  • Мнения: 13 540
Няма да е зле, ако отваряйки темата прочета наистина полезни коментари.
Кой колко често чисти не е полезна информация за никой.

# 474
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Доскоро не знаех как по-бързо да измия гъби (печурки).
Приятелка ми каза да ги сложа в плик, да налея вода и една лъжица сол, разджурква се добре и готово. Страхотен трик!

# 475
  • Мнения: X
Аз ги мия по същия начин, но с брашно, стават белички и чисти.

# 476
  • Мнения: 28 435
Аз ги мия по същия начин, но с брашно, стават белички и чисти.
Да не би брашното да полепва по мръсотията и да се маскира ?

# 477
  • Мнения: X
Аз ги мия по същия начин, но с брашно, стават белички и чисти.
Да не би брашното да полепва по мръсотията и да се маскира ?
Не, брашното полепва по остатъците от компоста, в който се отглеждат гъбите и много бързо и лесно се отмива всичко, само с вода. За три минутки работа.

# 478
  • Мнения: 5 906
И аз така.

# 479
  • Мнения: 2 127
Аз пък ги беля гъбите🍄

Общи условия

Активация на акаунт