Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 781
  • 742
  •   1
Отговори
# 480
  • Асеновград
  • Мнения: 1 365
И аз мия гъбите с брашно, става бързо и лесно!

# 481
  • Мнения: X
Аз ги мия по същия начин, но с брашно, стават белички и чисти.
Да не би брашното да полепва по мръсотията и да се маскира ?
Ами не. Току що ги измих и вече са нарязани в тенджерата, няма мръсотия Rolling Eyes Освен това, не съм го измислила аз, прочетох го някъде, опитах и прецених, че работи.

# 482
  • Мнения: 9 776
Работи, да, и аз така ги мия, с брашно.
Пресни картофи чистя с гъба за съдове с грапавото.

# 483
  • Мнения: X
Пресни картофи чистя с гъба за съдове с грапавото.
Аз пък пресни картофи мия с тези ръкавици, купила съм си две и си ги слагам и двете, така работя с двете ръце и става много бързо.

# 484
  • Мнения: 8 176
Аз пък ги беля гъбите🍄

И аз ги беля, не ги мия.

# 485
  • Мнения: 303
Гъбите най- добре да се почистват със суха четка за гъби, което е в сила основно ако са диворастящи. Всеки досег с вода води до загуба на аромат. При култивираните, това не е особено на място, тъй като те така или иначе почти нямат ароматна специфика в сравнение с диворастящите.

# 486
  • Мнения: 7 266
Преди години, гъбите ги миех с брашно, после ги белех, а сега си купих четка за гъби (утре ще я снимам, от Кауфланд за някаква смешна цена беше).
Редактирам-ето я четката
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 22:20 от denyil

# 487
  • Мнения: 7 236
Аз изплаквам гъбите в няколко води и готово. Това да беля гъби ми звучи като виц. Не намирам никакъв смисъл.

# 488
  • Мнения: 2 774
Гъбите най- добре да се почистват със суха четка за гъби, което е в сила основно ако са диворастящи. Всеки досег с вода води до загуба на аромат. При култивираните, това не е особено на място, тъй като те така или иначе почти нямат ароматна специфика в сравнение с диворастящите.
Не само, че губят аромата, а и се напомпват с вода и вкуса им се променя драстично.  Много, много рядко мия диворастящи гъби, една-две от общото количество, определено разликата между измити и не  е огромна. Само трюфели мия, при тях не се отразява.

# 489
  • Мнения: 23
Аз ги беля само, ако не са съвсем пресни. Иначе според мен се изхвърля част, която си е съвсем годна за ядене. Това по нагоре за аромата на култивираните гъби съм абсолютно съгласна - те нямат хубав "горски" аромат, а и гъбите в голяма част са вода, така че няма и как да попиват допълнително (чувала съм тези митове като причина да не се мият гъби).

За пресните картофи също не виждам смисъл да се белят. Те пресните се препоръчват за печене така или иначе. Аз също ползвам грапавото на гъбата за миене, а ако са дребни в плик с вода и сол.  Наскоро се светнах, че точно малки пресни картофчета като ги измия с гъбата гледам даже да ги надраскам, после ги кипвам за няколко минути и ги друсам в тенджерата докато не се напука кората - стават много хрупкави така.
Аз изплаквам гъбите в няколко води и готово. Това да беля гъби ми звучи като виц. Не намирам никакъв смисъл.

# 490
  • Мнения: X
Дали са мити или не гъбите, има значение за това, как ще бъдат приготвяни. Естествено, че ако се пълнят, задушават в масло или пекат, вода не им трябва и тогава не се мият. Тогава ги изчетквам или ако са едри, ги беля. Но за манджа мия гъбите.

# 491
  • Пловдив
  • Мнения: 1 359
Здравейте! Днес мих фурната от квартирата (местим се в друга) с Медикс за фурни. Ами падна едно търкане, час и нещо и няма и няма измиване. Имам чувството, че тази фурна не е мита от както е купена. Предложения за почистване без много търкане? И случайно някой да има печка Беко с 4 керамични котлона? На тази са се изтрили надписите по копчетата и не знам как ще я разгадавам. Търсих в нета за модел, понеже няма ни един стикер, ами няма такава, явно е доста стар модел.

# 492
  • София
  • Мнения: 10 554
За фурната пяната на ДМ или Сано. Но имай предвид, че Саното е ужасно силен препарат. Само с домакински ръкавици се борави с него.

# 493
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Соленка, книжка с инструкции ии няма ли? Аз така поспасих надписите на фурната на старата квартира. Копирах страничката където беше описано кое копче за какво е, изрязах картинките и ги налепих с ц200 и водоустойчив лак. Но фурната ми беше бяла и не си личеше.

# 494
  • Мнения: X
За фурна също пяната на Apta. Напръсква се обилно леко загрята фурна, пада всичко. Също работете с ръкавици, всички такива препарати са агресивни, защото съдържат натриева основа заради мазнините.

Общи условия

Активация на акаунт