Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 841
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 8 204
Здравейте! Днес мих фурната от квартирата (местим се в друга) с Медикс за фурни. Ами падна едно търкане, час и нещо и няма и няма измиване. Имам чувството, че тази фурна не е мита от както е купена. Предложения за почистване без много търкане? И случайно някой да има печка Беко с 4 керамични котлона? На тази са се изтрили надписите по копчетата и не знам как ще я разгадавам. Търсих в нета за модел, понеже няма ни един стикер, ами няма такава, явно е доста стар модел.

Медикс грил, само това ми е за много загоряла фурна.

# 496
  • Пловдив
  • Мнения: 1 360
Соленка, книжка с инструкции ии няма ли?
Няма книжка, нищо няма. А там, където е вентилатора, минавате ли с нещо. Има решетка с дупки, но си мисля, че ще попадне препарат там и няма да мога да го измия.

# 497
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Може да потърсиш в интернет инструкции за употреба и от там да разпечаташ страничката с бутоните.

# 498
  • Пловдив
  • Мнения: 1 360
Може да потърсиш в интернет инструкции за употреба и от там да разпечаташ страничката с бутоните.
Нямам точен модел на печката, сега всички са с по-различни врътки. Мерси за идеите, ще видя как ще се оправям. Вчера даже я включих да се ориентирам кое първо ще включи, еми не можах да разбера.

# 499
  • Мнения: X
Имам го този препарат и съм го купувала от търговската мрежа. Идеален е за почистване на съдове отвън където са останали някакви пръски и е загоряло. Аз обаче, за фурна предпочитам аерозолните флакони, защото тези пръскалки не правят пяна. Пяната се задържа по стените на фурната, а течността се стича бързо на дъното и чистенето става бавно. Дори и да имат все пак някои пръскалки мрежичка за пяна, пяната не е пухкава и стабилна като аерозолната пяна и бързо се втечнява.

# 500
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
А1 имат препарат за загорели мазнини под формата на крем, той се задържа и добре разтваря мазнините.

# 501
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Снимай печката, за да добием представа горе-долу каква е.

# 502
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Ако имаш възможност да погледнеш отзад на печките винаги има инфо за модела, сериен номер и.н. при някой е метална пластина. Успех!
Аз също използвам пяна за фурната, оф това търкане не ми е от приятните задължения.

# 503
  • Мнения: 113
А1 - с две ръце, но е много силен и да се пази от инокс. Има пяна и спрей форма - по-доволна съм от спрея.

# 504
  • Мнения: 2 127
За фурни ,аз препоръчвам -Форте✔
Също е много силен и задължително ръкавички!⚠

# 505
  • Мнения: 7 277
А там, където е вентилатора, минавате ли с нещо. Има решетка с дупки, но си мисля, че ще попадне препарат там и няма да мога да го измия.
При мен, решетката с вентилатора се сваля и я напръсквам със спрея за фурни, тръквам с гъба, измивам обилно с вода и пак я монтирам.(близо 20 год. Горение е печката ми)Виж при теб, не се ли маха с леко завъртане, има едни като крачета/щифтчета.
Любим препарат (но не за фурната вътре) ми е Полиген-с него успях да изчистя супер мазни плочки и печка отвън.(с ръкавици!)

# 506
  • Пловдив
  • Мнения: 1 360
Това е печката.

# 507
  • Мнения: X
Копчетата не изглеждат много различни от тези
Скрит текст:

# 508
  • Мнения: 13 539
1

Последна редакция: ср, 09 окт 2019, 18:25 от Пролетно цвете

# 509
  • Мнения: X
Четири са за котлоните и се вижда кои са и кое копче за кой котлон е. Но степените са изтрити. Другите две са за фурната и градусите.

Общи условия

Активация на акаунт