Хитринки за всякакъв случай - 21

  • 42 820
  • 742
  •   1
Отговори
# 540
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 791
Според мен хитринката е да не се правиш на хитър, а да запазиш здравето на детето си
(а когато се налага и на възрастен), като изхвърлиш дреха, която не само оцветява прането, а и кожата.
И за мен е недопустимо дете да носи дреха, която пуска цвят по дрехи и тяло.
Вие, защо тъй едностранчиво тълкувате? О, да не би темата да е за боядисване, трайност , фиксация и безвредност или сте представител на Активни потребители, но сте без ефективно решение/съвет.🤔

Както искате го приемайте - едностранчиво или двустранчиво, решението за мен е в полза на децата.
Съветът е - изхвърляне на дреха, която може да нанесе вреда на здравето на детето. https://dete.bg/oh-boli/bum-na-alergii-ot-drehi/ и http://www.elle.bg/zdrave/oblichame-li-decata-s-drehi-ubiici.html и
https://www.arsmedica.bg/preventsiya/алергия-от-дрехи, до безкрай.

pandachina, в конкретния случай става въпрос за твоето дете, но това с дрехите не е единичен случай. Не трябва да се подхожда несериозно към този проблем.
Всъщност всеки каквото прецени това да си прави. 

# 541
  • Мнения: 5 115
Има ли начин да се премахне мириса на влага от вълнена покривка за легло? Изпрах една голяма и тежка покривка /памук и вълна мисля, че са нишките/, която не можа да изсъхне добре два-три дни. След като изсъхна на пипане, в нея се усеща миризма на влага. Пак ли да  я пера, дали мога да я обезмирися по по-лесен начин?

# 542
  • Мнения: 5 900
Изпери я отново. Центрофугирай 2 пъти на най- високи обороти. Ако имаш възможност простри така,че да има достъп на въздух навсякъде. Т.е метни на 2-3 успоредни въжета. Времето е топло-ще изсъхне.Това ако нямаш сушилня.

# 543
  • Мнения: 9 776
Има ли начин да се премахне мириса на влага от вълнена покривка за легло? Изпрах една голяма и тежка покривка /памук и вълна мисля, че са нишките/, която не можа да изсъхне добре два-три дни. След като изсъхна на пипане, в нея се усеща миризма на влага. Пак ли да  я пера, дали мога да я обезмирися по по-лесен начин?

И аз смятам, че навън на проветрение е най-добре. Иначе сушилня ако имаш, пак е вариант, макар че може да се изтормози от тежестта.

# 544
  • Мнения: 4 499
Аз съм давала вълнено одеало да се пере на химическото, с уговорката да го пуснат в пералня с програма на студена вода и по-малко омекотител. Идеално ми го върнаха, с лек аромат, чистичко, сухо и без никакви поражения.

# 545
  • Мнения: 7 245
Аз съм прала многократно вълнени одеяла в пералня. Нищо им няма.

# 546
  • софия
  • Мнения: 25 399
В момента пера вълнено одеало в пералнята на програма за вълна и препарат за деликатни и вълнени тъкани, без омекотител.

# 547
  • Мнения: 1 863
До0ър вечер ,момичета !Как се маха надраскано с химикал от чаршаф ??? Disappointed

# 548
  • Мнения: 24 276
Обикновено само с прах за пране. Ако искаш напъскай със Спот преди прането

# 549
  • FRANCE
  • Мнения: 2 221
Химикал съм махала със спирт. Тампонче от чист парцал напоено със спирт. Или директно поливам със спирт , но отдолу слагам парцалче да поеме цвета.

# 550
  • Мнения: 431
Аз съм махала следи от химикал с Лок на Амуей. Но се третира няколко пъти.

# 551
  • Пловдив
  • Мнения: 106
Здравейте, дайте ми съвет как да почистя ютията си Филипс. Спря да пуска пара, контейнера си стои пълен и не глади изобщо добре. Пробвах с бутона за антикалк - нищо, пробвах и с вода и оцет - пак нищо. Сигурно е за сервиз. Но ако мога още нещо да пробвам преди това????

# 552
  • Мнения: 5 115
Благодаря, момичета за съветите за вълнената ми покривка Flowers Hibiscus
Ще я изпера отново, когато ще има поне два слънчеви дни и ще пусна на най-високи обороти центрофугата. Сушилня нямам.

# 553
  • Мнения: 5 160
До0ър вечер ,момичета !Как се маха надраскано с химикал от чаршаф ??? Disappointed
Със сапун тип “Duru”.

# 554
  • Мнения: 4 499
Здравейте, дайте ми съвет как да почистя ютията си Филипс. Спря да пуска пара, контейнера си стои пълен и не глади изобщо добре. Пробвах с бутона за антикалк - нищо, пробвах и с вода и оцет - пак нищо. Сигурно е за сервиз. Но ако мога още нещо да пробвам преди това????



Можеш ли съвсем внимателно да почистиш дюзите за пара с клечка за уши, напоена само с оцет? Остави го да подейства повече време. Аз бих пробвала да долея оцет вместо вода, ако има място. Правила съм го на моята Филипс, нищо й няма - стига да ти се рискува. Моята я чистя като периодично натискам бутона за паров удар и така се изкарват малките парченца варовик.

М/у другото, не ви ли е страх да пускате вълнени одеала в пералнята? Моите са големи, макар че пералнята е за 9 кг. пране, ми се струва, че ще я повреди. В квартирата едно огромно шалте пусках, не я повредих, но въобще не се изплакна добре.

Общи условия

Активация на акаунт