Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 30

  • 55 345
  • 759
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 16 871
Предполагам си доволна от нея?

# 316
  • Мнения: 53
Здрасти,
Засега съм доволна, аз отидох при нея, защото братовчедка ми има 2 раждания при нея - едното по случайност, другото по желание - и беше доволна също.
На мен ми направи добро впечатление, че още от началото си даде телефона, за да я търся при нужда и за прочит на изследвания.
И все пак си има определена разлика между платен и преглед по ЗК Simple Smile

Предполагам си доволна от нея?

# 317
  • Мнения: 16 871
Две мнения няма. За мен следене по ЗК е немислимо, или ако трябват болнични.
От докторката се интересувам.

# 318
  • Мнения: 177
Здравейте на всички и от мен! Включвам се с няколко въпроса, защото прочетох последните няколко теми и съм безкрайно объркана...
Пациент съм на ин винтро центъра на Токуда и сега съм в процес на търсене на лекар за женска консултация. Предвид немалките суми, които платихме покрай ин винтрото ми се искаше да се насоча към ЖК по здравна каса. Доколкото разбрах в Токуда по здравна каса преглеждат само д-р Живкова, д-р Колева и д-р Евтимова. Потърсих мнения за тях, но май няма много положителни...Заслужава ли си да се запиша при някой от посочените лекари или да се насоча към друг доктор в Токуда, който не работи с здравна каса. Въобще финансово, голяма ли е разликата между водене на ЖК по здравна каса или не? Гледах и в сайта на Токуда, че имат 3 вида пакети за проследяване на бременност-някой има ли малко повече информация относно тях! Предварително благодаря!

Здравната каса покрива много малка част от прегледите/изследванията, които ще са ви нужни. Все пак можете да се запишете при някоя от двете лекарки, за да използвате това, което ви се полага (по мое мнение д-р Евтимова е по-добре от д-р Живкова) и да комбинирате проследяването с лекар, към когото да се насочите за раждането и който да ви следи платено. Силно препоръчвам д-р Атанасова- най-милият, търпелив и човечен АГ, на когото можете да попаднете! Ако ви интересува нещо, пишете ми на лични:)

# 319
  • Мнения: 138
Включвам се с мнение за д-р Колева, проследих бременността си и родих при нея миналата година, страхотен лекар и диагностик, за мен тя беше моята скала и благодарение на нея и правилните решения, които взимаше, износих до края и родих здраво бебе! Да, като човек понякога е малко дръпната, но по-често е усмихната и мила. Със сигурност не е от най-приказливите, но винаги казва всичко на място. Няма път, в който да съм й писала и да не ми е отговорила до час, дори и вечер. Супер много си следи пациентите, винаги помнеше какво сме говорили предния път, какъв ми е случаят и тн. Силно препоръчвам Simple Smile

# 320
  • Мнения: 350
Аз съм при Живкова по ЗК и не бих я препоръчала. Ходя при нея само, за да ми пуска изследвания. Имам чувството, че много претупва нещата и кара по формулярите каквото трябва и до там. Отделно ходя при Маркова на частни прегледи и съм очарована. Благодарение на нея разбрах, че имам риск за тромби и взехме мерки от рано. Доста професионално се отнася и следи и най-малката подробност. Все още не мога да дам мнение за нея за самото раждане.
За пакетите и аз се интересувах в началото и общото мнение тук беше, че не си заслужава. Няма да ти излезе по-евтино, защото не е ясно ти от какво точно ще имаш нужда и може да стане така че накрая да платиш допълнително за нещо и друго от пакета изобщо да не ползваш.

# 321
  • Мнения: 3 942
Аз също се проследявах по ЗК при Живкова и не съм очарована. Прегледът продължава точно 5 минути. Ако раждам втори път едва ли бих се записала отново, камо ли при нея.

# 322
  • Мнения: 649
Аз съм при Живкова по ЗК и не бих я препоръчала. Ходя при нея само, за да ми пуска изследвания. Имам чувството, че много претупва нещата и кара по формулярите каквото трябва и до там. Отделно ходя при Маркова на частни прегледи и съм очарована. Благодарение на нея разбрах, че имам риск за тромби и взехме мерки от рано. Доста професионално се отнася и следи и най-малката подробност. Все още не мога да дам мнение за нея за самото раждане.
За пакетите и аз се интересувах в началото и общото мнение тук беше, че не си заслужава. Няма да ти излезе по-евтино, защото не е ясно ти от какво точно ще имаш нужда и може да стане така че накрая да платиш допълнително за нещо и друго от пакета изобщо да не ползваш.
Как разбрахте за тромбите? Кръвни изследвания ли ви пусна?

# 323
  • Мнения: 350
Скрит текст:
Аз съм при Живкова по ЗК и не бих я препоръчала. Ходя при нея само, за да ми пуска изследвания. Имам чувството, че много претупва нещата и кара по формулярите каквото трябва и до там. Отделно ходя при Маркова на частни прегледи и съм очарована. Благодарение на нея разбрах, че имам риск за тромби и взехме мерки от рано. Доста професионално се отнася и следи и най-малката подробност. Все още не мога да дам мнение за нея за самото раждане.
За пакетите и аз се интересувах в началото и общото мнение тук беше, че не си заслужава. Няма да ти излезе по-евтино, защото не е ясно ти от какво точно ще имаш нужда и може да стане така че накрая да платиш допълнително за нещо и друго от пакета изобщо да не ползваш.
Как разбрахте за тромбите? Кръвни изследвания ли ви пусна?
Имам наследствено разширени вени и АГ ме прати при ангиолог/съдов хирург с препоръка да се обърне внимание и за тромбофилии. Цитирам "За всеки случай, защото ако има нещо е важно да знаем". От там вече съдовия ме прегледа и ми назначи един куп изследвания. Ако имате съмнения за нещо си намерете качествен съдов, защото преди да забраменения бях при друг съдов, защото съм чувала, че състоянието може да се задълбочи. Е не получих адекватен отговор от първия съдов и той ми каза, че ако забременея няма смисъл да ходя пак на преглед, а чак след като родя. Тогава все още не бях чувала за тромбофилии.

# 324
  • Мнения: X
Аз имам тромбофилия , И посещението при Съдов ми е задължително ! Ходи в Надежда , Прегледа ме човека на доплер навсякъде , Кача че всичко. е ок , Има леко разширени вени при мен но без запушване . Каза след бременност да идвам или евентуално ако ме пратят при проблем по време на бременност за да се контролила , Но аз имам и терапия с инжекции за разреждане на кръвта при евентуална бременност
Та ако решите доктора в болница надежда беше супер Simple Smile

# 325
  • София
  • Мнения: 11 482
2013 бях при Евтимова. Нямам оплаквания. Вярно е, че по ЗК се покриват много малко неща, но пък винаги можете да си платите за допълнителни изследвания.

# 326
  • Мнения: 1 015
   Аз тъкмо свърших със ЖК при Живкова. Следя се на частно и при друга докторка в Токуда и ЖК ми трябваше само за болничния.
   Не може да се очаква много от тези прегледи - 2 ехографа, мерене и даване на направления за изследвания. Дадоха ми направление за очен, тъй като при мен е задължително да мина.
   Общо взето ако това ще ти е единственото следене - не е достатъчно. Но не съм сигурна дали не е така със следенето по здравна каса навсякъде. При мен от ЖК знаеха, че ще раждам при другата докторка и ходя при нея та може и допълнително да не са си давали зор, но пък отношението ив беше добро, тъй че нямам оплаквания.

# 327
  • Мнения: 16 871
Стандартите по ЗК са едни и същи.

За очен - отиди в спец.клиника, ва да получиш адекватно мнение относно родоразрешението.  Аз ходих в 2 клиники, мога да ти дам имена.

# 328
  • Мнения: 1 015
Да, аз си направих нужния преглед както трябва, а не просто да ми кажат, че са ми много диоптрите. Просто казвам, че ако има нужди от други направления и прегледи, ще ги дадат, иначе всичко останало си е каквото е по здравна каса.

# 329
  • София
  • Мнения: 11 482
Да, дават направления когато са нужни. На мен ми предложиха да ме пратят на обременяване с глюкоза, че сестра ми е с висока кръвна захар (от време на време). За всеки случай. Отказах им Grinning
Та разпитват и за заболявания в семейството.
Та въпреки, че са малко ехографските прегледи, съм доволна. На ехограф ходех на частно всеки месец.

Общи условия

Активация на акаунт