Машина за хляб - 65 тема

  • 43 018
  • 739
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 7 182
Всъщност те нали двете фирми реално са едно, та си права. Никъде не пише Тефал на упътването. Моята е бяла, с черен капак и 15 програми.
То и на самата машина марката и моделът са под формата на лепенки.

# 556
  • София
  • Мнения: 12 006
Всъщност те нали двете фирми реално са едно, та си права. Никъде не пише Тефал на упътването. Моята е бяла, с черен капак и 15 програми.
То и на самата машина марката и моделът са под формата на лепенки.
На моята на книжките пише марката /мулинекс/, но самия модел не е изпипсан. А бяла с черен капак не съм виждала, виждала съм само бели и само черни /и мулинекс и тефал/, твоята от къде /коя държава/ е купувана?

# 557
  • София
  • Мнения: 7 182
Оттук си е купувана. Само че преди няколко години. Известно време бяхме спрели да я ползваме, че мъжът ми не може да яде глутен.

https://www.tefal.bg/%D0%A3%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B7%D0%B0 … ines/p/7211001710

# 558
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз пак да попитам, че още ме интересува - някой има ли изпитана рецепта за лимецов хляб за хлебопекарна?

# 559
  • София
  • Мнения: 7 182
За лимец не; имам над 15 опита за безглутенов хляб. Последният най-накрая става. 😁
Но е с царевично и оризово брашно.

# 560
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 250
Аз пак да попитам, че още ме интересува - някой има ли изпитана рецепта за лимецов хляб за хлебопекарна?
Аз имам рецепта с лимец и пълнозърнест смес. Само с лимец досега не съм правила , а и няма рецепта.Ако я искаш кажи ,сполучлив е хляба.

# 561
  • Мнения: 1 224
Аз пак да попитам, че още ме интересува - някой има ли изпитана рецепта за лимецов хляб за хлебопекарна?
Аз имам рецепта с лимец и пълнозърнест смес. Само с лимец досега не съм правила , а и няма рецепта.Ако я искаш кажи ,сполучлив е хляба.

Аз е искам.

# 562
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 126
може да добавите рецептата и в темата за рецепти
https://www.bg-mamma.com/?topic=24722.645

# 563
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз имам рецепта с лимец и пълнозърнест смес. Само с лимец досега не съм правила , а и няма рецепта.Ако я искаш кажи ,сполучлив е хляба.
Искам, благодаря! ❤️

# 564
  • Мнения: 213
За лимец не; имам над 15 опита за безглутенов хляб. Последният най-накрая става. 😁
Но е с царевично и оризово брашно.

Привет, може ли рецептата, много интересно с царевично и оризово брашно, даже може и на децата сухари да направя после. Благодаря много.

# 565
  • София
  • Мнения: 7 182
Рецептата е компилация от две други в интернет.

250 мл вода (това е малко ориентировъчно; започвам с двеста и после доливам на око останалите по време на месене)
1 яйце
1 с.л. олио
1 ч.л. сол
1 ч.л. захар

220 г царевично брашно
30 г царевично нишесте
50 г оризово брашно

1 ч.л. ксантанова гума
1 ч.л. бакпулвер
14 г мая
(В оригиналната рецепта имаше и 1 с.л. оцет, но аз я пропуснах).

Задължително помагам на машината по време на разбъркването със силиконова шпатула.

Програмата е за безглутенов хляб - малко над 2 часа.
Рецептата е за малко хлебче; идеално се реже на филии, изобщо не се троши.

Последна редакция: нд, 03 май 2020, 11:42 от Red

# 566
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 250
Аз пак да попитам, че още ме интересува - някой има ли изпитана рецепта за лимецов хляб за хлебопекарна?
Аз имам рецепта с лимец и пълнозърнест смес. Само с лимец досега не съм правила , а и няма рецепта.Ако я искаш кажи ,сполучлив е хляба.

Аз е искам.
Хляб с лимец
200гр. кисело мляко
100мл. вода
1 ч.л. сол(мерителната от хлебопекарната)
2 ч.л. захар
300гр. брашно от лимец
300гр. пълнозърнесто брашно
1,5 ч.л. суха мая

Мисля , че рецептата е от тук, от форума.

# 567
  • Мнения: 5 072
Здравейте, имам лидълска хлебопекарна от преди 2 години е купувана, със същия дизайн като тези, които пускаха наскоро. Днес забелязах, че прозорчето ми се е напукало по краищата, а никакъв зор не е виждала, позлвам я на 2-3 месеца веднъж, като съм я пазила. Според вас гаранцията дали ще покрие този дефект, възникнал в последствие.

# 568
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 250
Щом е в гаранция опитай се да я смениш.

# 569
  • Испания
  • Мнения: 86
Здравейте, ето я и моята хлебопекарна Moulinex Pain Dore. Имам я от 2 седмици и съм доволна! Направих вече 2 хлебчета 😛

Скрит текст:





Последна редакция: пт, 08 май 2020, 19:40 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт