Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 авг. 2019, 23:13 ч.

Машина за хляб - 65 тема

• 4 178
  • 95
  •   1
Отговори
# 90
  • до най-прекрасния мъж
Bongo иска резил, ми ето ви един:
Скрит текст:
Така става, когато ти се спи и забравиш да сложиш мая на хляба.

# 91
  • Буркина Фасо
И аз отскоро съм с Горение, малка е, максимумът и е 900 грама хляб. Когато правя рецептите за 900 грама, също излиза от твата и опира в капака. Последния път, по съвет на приятелка, направих следното: Сложих олиото и водата така, че общо да се получи 1 и 1/2 мерителна чаша течност, спазих другите пропорции. Стана много хубав хляб, но пак малко излезе от тавата. Беше запечен отгоре, но леко, Затова пуснах само запичане за 10 минути. Следващия път леко ще намаля и маята, вместо 1 и 1/2 малка мерителна лижичка, ще сложа 1 и може би съвсем малко. А, смених и брашното. Ползвах на София Мел, последно на кастело от Лидъл. По-леко и не толкова плътно е, стана по-добре.
"порасне" ли ти хляба по-добре е да преминеш директно на печене, отколкото да изчакаш да свърши цикъла на втасване и да опира в капака.
пак опира до следенето на тестото  Laughing
обичайте си тестото за да ви обича хляба.  hahaha

# 92
Знаете ли рецепта за хлаб от ръжено и лимецово брашно? Възможно ли е да стане без бяло?

# 93
  • София
Знаете ли рецепта за хлаб от ръжено и лимецово брашно? Възможно ли е да стане без бяло?

Имам рецепта за Хляб с брашно от лимец.

# 94
Най-сетне направихме мечтания хляб! И предния път щеше да стане, но като посегнах да задам опциите без да искам натиснах "Старт" и тръгна на някаква откачена комбинация Laughing

Рецептата, по която се получи е:
- 4 мерителни чаши брашно (3 пълнозърнесто и 1 лимец)
- 4 супени лъжици кисело мляко, разтворени в топла вода, общо количество течност 350 мл
- 3 супени лъжици олио
- 3 чаени лъжички сол
- 1 супена лъжица сок от лимон
- 4 г суха мая

Печене на 900 г, режим за пълнозърнесто брашно, медиум.

Трябваше по-рано да се сетя да питам тук, но поне беше преди да изхръля машината. Искам да благодаря на всички за съветите, особено на Бонго Simple Smile

# 95
В момента в кауфланд има промоция на хлебопекарна Crown намалена с 50 %, някой има ли такава и доволен ли е?

Общи условия

Активация на акаунт