Машина за хляб - 65 тема

  • 43 110
  • 739
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 322
Здравейте,
С бърз преглед в търсачката не успях да намеря отговор на въпроса си, за това се обръщам към вас. Та въпроса е: чудя се между покупка на хлебопекарна с автоматичен диспенсър( ако искам хляба да стане от тези със семенцата отгоре) и такъв без. При този модел без такъв диспенсър възможно ли е да се направи такъв хляб ?

# 121
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 149
това, което прави диспенсъра, можеш да го направиш ти на ръка.
ако не ти се занимава с подобна операция е друг въпрос.  Laughing

# 122
  • Мнения: 12 624
Не знам дали биха и залепнали семенцата върху хляба ако са само така пуснати отгоре в даден момент. Аз когато съм искала да направя такъв, отварях и мажех с четка набързо с нещо, ако ще и само вода да е, та тогава ръсех. Даже ако са по-едри, лекичко с ръка попритисках да залепнат, не чак да смачкам втасалия вече хляб де.
Предполагам че това отговаря на въпроса дали става и без автоматичен диспенсър.

# 123
  • Мнения: 6 689
Автоматичният диспенсър се включва по време на месенето и каквото сложиш вътре, после ще е включено в хляба, няма да е като поръска отгоре. За да са поръсени семената отгоре, трябва това да стане след последното размесване. Не знам има ли машини, на които тогава да се включва автоматичен диспенсър.

# 124
  • София
  • Мнения: 322
Благодаря за отговорите! Simple Smile

# 125
  • Мнения: 813
А да попитам един умен въпрос Grinning От къде си взимате сухо мляко за рецептите, защото никъде не намирам и ако може снимка как изглежда горе долу

# 126
  • Мнения: 1 719
А да попитам един умен въпрос Grinning От къде си взимате сухо мляко за рецептите, защото никъде не намирам и ако може снимка как изглежда горе долу
В "Кауфланд" има сухо мляко в отдел "Млека", в "Метро" също,  а предполагам и в другите магазини ще го има, както и в аптеките.
Метро:


Кауфланд:

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 16:12 от bubastet

# 127
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
А защо ползвате сухо вместо прясно?@

# 128
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 149
А защо ползвате сухо вместо прясно?@

защото така пишело по рецепта.Smile

пп. справих се с новата версия.

# 129
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Навремето,  като бях още начинаеща съм правила рецептите със сухо мляко. После с прясно и с кисело, а сега с вода, че вече не консумирам млечни. Винаги става чудесен хляб.

# 130
  • Мнения: 3 938
Отскоро имам хлебопекарна Горение, но изобщо не ми се получава хляба. Не се надига и остава глетав. Изпробвах всички рецепти от книжката и не, и не. Слагам на най-дългата програма, после пускам и само допичане и пак отвътре е суров, а коричката чупи зъби. Пробвах с по-малко вода и с повече брашно, с мая, с бакпулвер, нищо не става. Ще изпробвам някоя от вашите рецепти, дано се получи нещо, защото вече се отчайвам.

# 131
  • Мнения: 126
Аз пък де похваля с моята рецепта, която много си ни харесва и ако на машинката само замесим тестото, ъ после запечем във фурната, става точно като едновремешния хляб от фурната! Blush

# 132
  • София
  • Мнения: 3 256
Отскоро имам хлебопекарна Горение, но изобщо не ми се получава хляба. Не се надига и остава глетав. Изпробвах всички рецепти от книжката и не, и не. Слагам на най-дългата програма, после пускам и само допичане и пак отвътре е суров, а коричката чупи зъби. Пробвах с по-малко вода и с повече брашно, с мая, с бакпулвер, нищо не става. Ще изпробвам някоя от вашите рецепти, дано се получи нещо, защото вече се отчайвам.
Нагласяш ли програмата според размера хляб? И аз съм с Горение и всичко ми се получава, рецептите от тяхната книжка са ми омръзнали, особено царевичният хляб 😄

# 133
  • Мнения: 3 938
Отскоро имам хлебопекарна Горение, но изобщо не ми се получава хляба. Не се надига и остава глетав. Изпробвах всички рецепти от книжката и не, и не. Слагам на най-дългата програма, после пускам и само допичане и пак отвътре е суров, а коричката чупи зъби. Пробвах с по-малко вода и с повече брашно, с мая, с бакпулвер, нищо не става. Ще изпробвам някоя от вашите рецепти, дано се получи нещо, защото вече се отчайвам.
Нагласяш ли програмата според размера хляб? И аз съм с Горение и всичко ми се получава, рецептите от тяхната книжка са ми омръзнали, особено царевичният хляб 😄

Да, и винаги го пека на Dark.

# 134
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Отскоро имам хлебопекарна Горение, но изобщо не ми се получава хляба. Не се надига и остава глетав. Изпробвах всички рецепти от книжката и не, и не. Слагам на най-дългата програма, после пускам и само допичане и пак отвътре е суров, а коричката чупи зъби. Пробвах с по-малко вода и с повече брашно, с мая, с бакпулвер, нищо не става. Ще изпробвам някоя от вашите рецепти, дано се получи нещо, защото вече се отчайвам.

Повече от година съм с Горение, а 9 години преди това бях с Мулинекс. Още като видях рецептите в книжката на Горение, реших, че не са удачни /вече не помня защо, но след като 9 години не съм купувала хляб, мога да преценя пропорциите на една рецепта/. През тази една година пак не съм купувала хляб. Пека на втората степен от четири възможни и хлябът е чудесен. Използвам изпитани рецепти през годините и нито една от книжката на Горение.

Общи условия

Активация на акаунт