Неумението да си баща

  • 150 265
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 432
Децата масово се гледат и възпитават от жените, дори и при по-ангажирани бащи. Мен лично ме изумяваше единодушието, с което доста съфорумки пееха мантрата бащата да си го гледал и т.н., все едно той може да съвмести в себе си всички роли, дори и да иска. Моят или не иска, или не може, или и двете.

Опитвам се през цялото време да търся логика. Ето, псуването, да речем. Него ако  го напсуват, ще реагира, че не е ОК. Малкият псува, отминава се с някакво странно безразличие, все едно е напълно в нормата вчерашно хлапе да псува наляво и надясно и никой да не го пресече това. Говорим за 9 годишно дете при това, не за тийн.

Грам обективност не виждам. Нещо, за което е съгласен, че е не е ОК, направено от детето изведнъж вече става ОК, което е тотален нонсенс.

Едит:

Че този човек никога не е бил пълноценен баща!Убедена съм,че Даскалка вече е напълно наясно и сега просто обмисля най-изгодния за нея вариант да се измъкне без особени загуби от кашата ,в която сама е попаднала.

Краси, аз така или иначе нещата ги сложих на масата още като се прибра малкият, четохме и писахме достатъчно в старите теми. Промяна в моята позиция няма. Дори и да го доведе тук да живее пак ще си важи това, което поставих като условия и преди. Но като гледам как се е засилил, това съжителство бързичко ще прекъсне и тогава вече ясно какво що.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 10 434
Девет или десет годишно е детето последно? Искаш ли все още дете от него?

# 47
  • Мнения: 1 432
9 навършени, след някой и друг месец ще направи 10.

На втория въпрос - да, веднъж стъпя ли на една позиция не се въртя като ветропоказател.

# 48
  • Мнения: 4 609
Каквото сам си направиш, никой друг не може да ти го направи и това важи с пълна сила в тази ситуация.

# 49
  • Мнения: 1 998
Този двоен стандарт, за който говориш - псуването: замисли се съпругът ти дали не е точно такъв манипулатор като малкия? По-точно казано: дали малкият не се е метнал на баща си? Прави ми впечатление - половинката те ухажва като по учебник, праща ти снимки, които те разтапят, заспивате си гушнати, сами се разбирате... Но появят ли се реални проблеми за решаване ... оставаш сама.
  Аз, за себе си открих какъв манипулатор е ММ чак като се разделихме, прочетох разни обяснения дали не си обект на манипулация и истината блесна. Очеизвадна, но до този момент не бях я забелязала. Та замисли се и по този въпрос. Дали съпругът ти не гледа собствения си интерес, а другите са пионки в ръцете му, та той да си е добре и да не се натоварва с проблеми?!

# 50
  • София
  • Мнения: 24 839
АбсурТ, ти току що да не би да предложи нещо от сорта на “не се справи с първото дете, я дай да пробваме с ново, може и да стане сега, нищо, че го смятам за некадърен баща” ???????? Понякога имаш абсурТни идеи... Даски щяла да позволи, таткото да бъде като нея 🤣🤣🤣🤣 плача....

Плачи, щом само това ти се отдава......
То, четенето с осмисляне не е за всеки.

# 51
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 021
Даскалка,като разумен човек,имаш ли изобщо някаква надежда изобщо бащата да се промени за добро.От разказаното виждам един абсолютно неорганизиран човек,без грам родителски капацитет и отговорност,живееш наготово.Ти просто си му удобно,заради пари и като гледачка досега.Най-обикновен използвач.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 10 434
9 навършени, след някой и друг месец ще направи 10.

На втория въпрос - да, веднъж стъпя ли на една позиция не се въртя като ветропоказател.

Въпреки всичко ? Той отказва да бъде баща, ако при теб направи същото ? Това ли искаш?

# 53
  • Мнения: 14 817
Аз пак да питам за психолога дето ходете.

# 54
  • Мнения: 2 515
Аз пак да питам за психолога дето ходете.
Само ти се интересуваш от детето и развитието му. Всички други въпроси и отговори са чист сеир. 

# 55
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 021
Тя тази история е повече за психиатър,а не за психолог

# 56
  • Варна
  • Мнения: 36 471
То какво друго остава да се прави в тая тема освен сеира?!? Съсипа се народа от съвети и разсъждения предните три теми, но Даскалка е бетон - може да излива тиради колкото щеш, но мнение различно от нейното не се приема. Неизгодните въпроси се подминават, точно като този на Джолева. Щото в предната тема и аз два пъти питах за психолога ама беше глас в пустина.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 10 434
Чакай де, ей сега ще го измисли.

# 58
  • Мнения: 14 817
Освен за психолога и друго ще я попитам-с каква цел и защо пуска теми.
Това е четвърта тема. Защо, Даски?

# 59
  • Мнения: 1 432
Този двоен стандарт, за който говориш - псуването: замисли се съпругът ти дали не е точно такъв манипулатор като малкия? По-точно казано: дали малкият не се е метнал на баща си? Прави ми впечатление - половинката те ухажва като по учебник, праща ти снимки, които те разтапят, заспивате си гушнати, сами се разбирате... Но появят ли се реални проблеми за решаване ... оставаш сама.
  Аз, за себе си открих какъв манипулатор е ММ чак като се разделихме, прочетох разни обяснения дали не си обект на манипулация и истината блесна. Очеизвадна, но до този момент не бях я забелязала. Та замисли се и по този въпрос. Дали съпругът ти не гледа собствения си интерес, а другите са пионки в ръцете му, та той да си е добре и да не се натоварва с проблеми?!

В това човек да си гледа интереса няма нищо лошо, но неговото и това не е.

Ако идеята беше да се възползва от мен максимално и да си гарантира доживотен комфорт, за себе си и за детето, логичното би било да прави точно обратното на това, което дефакто предприема. Тоест - да натисне малкия да се кротяса, за да може съвместното съжителство да продължи, да го гледам вместо него и прочее. А то - точно обратното. Пак разкрачен между два стола - хем не възпитава малкия грам, хем го праща при бабите, за да не оставаме заедно сами аз и той и да избухне пак някоя бомба. Така няма да прокопса дълго. Хайде, аз съм ОК сега, голям праз, че спал снощи у дома, дете е, има си стая и т.н. Но опциите за подмятане намаляха, дефакто останаха само свекърите и то пак под въпрос до кога, както е почнала свеки вече да му реве на мъжа ми да взима мерки. И те ако откажат, направо не мога да го мисля, ще трябва да излиза на квартира с детето или и аз не знам. Скептик съм, че ще започне да се държи нормално от днес за утре, още по-малко ако трябва баща му нон стоп да му е като с вилица отгоре, което физически няма как да стане просто.

Общи условия

Активация на акаунт