Неумението да си баща

  • 150 601
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 432
Дами, това със Закрилата също се изчерпа безкрайно. Това, че някой не може да даде на дете/внук елементарно възпитание ако беше основание за намеса, като гледам какво се разхожда по улиците и из градския транспорт на половин България децата трябва да са подопечни на агенцията.

# 76
  • Мнения: 14 830
Защо пускаш поредна тема, а не отговаряш на въпроси. Какво целиш

# 77
  • София
  • Мнения: 7 805
Добре дошли, добре заварили на всички - пак се събрахме!  Simple Smile
Само дето не виждам любезните съфорумки, които твърдяха, че когато детето избяга изпод гнета на Даскалка, която го мрази, и попадне в нежните обятия на бабите, които го обичат - всичко ще бъде наред, защото най-важна е любовта.   Wink
Истина или не - продължението на историята ми звучи правдоподобно. И пълната безпомощност на Мунчо - също. Дали ще е там Даскалка или не - проблемите около детето няма да изчезнат, а само ще ескалират. Но това едва ли вълнува някого, лозунгът е : "Dasky, go home!"  Mr. Green

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 14:22 от NumLock

# 78
  • Мнения: 3 186

Историята накратко:
Уж 10-годишно дете, което бие, краде и има СОП.

Място на действието - уж е град, в който масата хора са прости, неграмотни и необразовани. Мъжете са като дървета, жените капят като круши.

Какво е крало детето? Детето беше психопат, рисуваше, манипулираше със сълзи, било съученичка, измъчвало животни, ритало, псувало, но не е крало.

# 79
  • Мнения: X
Изтървала си, Тайничка. Детето от малък е изпечен крадец. Ей така ходи насам-натам и си краде.

# 80
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Защо пускаш поредна тема, а не отговаряш на въпроси. Какво целиш

Още не е разбрала, че от скука не се умира.
Бабата е еволюирала и се е научила да раздава ритници, беше много важно да го научим.
Това, че Даскалов не става за баща, отдавна си го знаехме.

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 20:27 от Zemfir@

# 81
  • Мнения: 1 432
бабата го е ошамарила, даже малкият твърди, че баба му го била ритнала в корема,
В предишните теми П@тев беше коментиран надълго и нашироко. Нищо ново няма за казване по тази тема. Новият епизод трябваше да е посветен на бабата-кечистка, тръшкаща дребния с един удар.

Поне разбрахме от къде детето се е научило да рита - в това семейство се изритват в корема един друг при наличие на конфликт.

Ако изобщо е имало ритник. Баща му го остави, прибра се и малкият се обади да ходи да го прибира. Как пък успяха да се скарат така, че чак да го изрита баба му?

Далеч по-правдоподобната версия е да я е напсувал и да му ковнала два шамара и на него това му стига да почне да доукрасява.

При дете с толкова многократно доказани лъжи кой какво му е казал и направил... Внимателно трябва. Не сме били свидетели точно както се развиват драмите и при нас - сам той с един възрастен, така че...

На вас правдоподобно ли ви звучи баба да си ритне внука в корема? Хайде, той поне е ходил на източно бойно, ама бабата да се разрита като кобила из тях...

# 82
  • Мнения: 3 186
Изтървала си, Тайничка. Детето от малък е изпечен крадец. Ей така ходи насам-натам и си краде.

Dizzy Face

Изтървала съм важен елемент от портрета.

Даскалка, какво последва след това споделяне за ритника на бабата в корема на внука? За детето какво последва и за бабата също? Остана незабелязано или?

# 83
  • Мнения: 1 432
Добре дошли, добре заварили на всички - пак се събрахме!  Simple Smile
Само дето не виждам любезните съфорумки, които твърдяха, че когато детето избяга изпод гнета на Даскалка, която го мрази, и попадне в нежните обятия на бабите, които го обичат - всичко ще бъде наред, защото най-важна е любовта.   Wink
Истина или не - продължението на историята ми звучи правдоподобно. И пълната безпомощност на Мунчо - също. Дали ще е там Даскалка или не - проблемите около детето няма да изчезнат, а само ще ескалират. Но това едва ли вълнува някого, лозунгът е : "Dasky, go home!"  Mr. Green


Да де, ама Dasky is home 🤣🤣🤣

# 84
  • Мнения: 3 186

Да де, ама Dasky is home 🤣🤣🤣

Стига повтаря, че си хоум, имаш всички механизми да спреш мъката си!

# 85
  • Мнения: 15 619
Е, тъй де. Всеки си е хоум, ама тука, в темата какво се иска? Просто споделяне  на ежедневни случки от живота на Даскалка от самата Даскалка  или какво?

# 86
  • Мнения: 1 107
Добре дошли, добре заварили на всички - пак се събрахме!  Simple Smile
лозунгът е : "Dasky, go home!"  Mr. Green


Да де, ама Dasky is home 🤣🤣🤣

хаха, да, това е вярно, не си си вкъщи, а си направо цяла къща! Паментик на културата ли беше или Дом на киното? Къщата на духовете?

Те, даскалите са така, членове, предлози, подробности...
Оникалният бизнес е на китайски, казах ви аз.

# 87
  • Мнения: 1 432
Floren, антагонизмът между мен и детето е толкова голям, че не мисля, че мога да съм полезна. Ето, сега грам не се занимавам с него и пак, снощи си нямаш на идея с каква омраза ме гледаше. Уж жертва, баба го набила, туй онуй, а влиза, няма "Добър вечер", нищо, гледа на бурсук и сумти.

Няма разплитане тази работа, всеки път идва все по-индоктринирано, че аз съм врагът.

Дано не ме напсува и мене в някакъв момент, че тогава вече не знам


Чета темите и зная, че дори и родните баби на детето не примират за него, маша е в техните ръце и го обработват както им е угодно и в този ред на мисли не са полезни и те за детето. А пък ти самата си уморена да поправяш чужди грешки.
Затова си мисля, ако приемем, че детето е здраво дали не е по- удачно да му се смени средата, като например училище в друг град. По този начин би могло да се намали влиянието на бабите ( особено на шаманката, че с това съучастничество в убийство ми се изправя косата) и гаменчетата пред които се доказва, държейки момиченцето да го ритат в главата. Пък ако е специализирано училище детето би могло да се почувства част от екип, общност, да изгради семейство с другите деца и взаимоотношения базирани на взаимопомощ и подкрепа.
Все си мисля, че детето би могло да преодолее това проблемно поведение и да стане полезен член на обществото.Simple Smile

Физика има той за спорт, даже миналата година покрай футбола стана дума за детската школа на Лудогорец, да го заведем на проби, но при техния казармен ред на втората седмица се е прибрал. Като го накажат един, два пъти и до там.

# 88
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Е, тъй де. Всеки си е хоум, ама тука, в темата какво се иска? Просто споделяне  на ежедневни случки от живота на Даскалка от самата Даскалка или какво?

Даски-то е решила, че ще става звезда. Такава богата, необикновена, интелигентна, дипломирана психоложка и софиянка просто не може да остане незабелязана.

П.П. Пише се дотам.

# 89
  • Мнения: 1 432
Изтървала си, Тайничка. Детето от малък е изпечен крадец. Ей така ходи насам-натам и си краде.

Dizzy Face

Изтървала съм важен елемент от портрета.

Даскалка, какво последва след това споделяне за ритника на бабата в корема на внука? За детето какво последва и за бабата също? Остана незабелязано или?

Какво, нищо ново, доведе го вкъщи. С триста обяснения как не е виновен. Ей това най-много ме учудва, как при толкова много инциденти все той невинен, а ние прекаляваме. Безкрайно се съмнявам да му е казал нещо, галеше го и го целуваше, ох, то горкото, пак невинно. Направо не знам как самият той още си вярва на тази версия.

Общи условия

Активация на акаунт