Неумението да си баща

  • 150 511
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 36 585
Какво предлагаш тогава? Честно не виждам, ако момата англичанка не прояви интерес към собственото си дете какво се случва?

Случва се това, че на хлапето отрано му пазят една килия в панделата, защото неминуемо ще я докара дотам, не много след навършване на 18.

# 121
  • Мнения: 1 107
Едната баба магьосница, другата каратистка.

Хубаво де. Само аз ли ще разкостя всички участници, ако чуя, че майка ми ми рита детето? Кой лъже, кой набеждава, какъв е конфликтът, кой рита... Не мога да си представя да подмина такъв случай.
Ритник в корема на авторката й е основна нишка в разказите.

мхм, сега разбираме и откъде го е взаимствало.
бабата с магиите е бабата 600, а напсуваната баба е бабата-нинжда, така ли е, че му изпуснах края? а дядото с нарязаните гуми кой беше?

# 122
  • Мнения: 39 248
Бащата хем иска, хем не може да се грижи за детето.  Даскалицата му е стъпила здраво на шията и не може да мръдне. Набълбукал се е с кредити, които би могъл да обслужва само ако работи на втората си работа. От семейният бизнес пари не вижда, нищо че е мозъка. От тия две работи няма време да си изтрие задника, та камо ли да обърне внимание на детето.
Изобщо параграф 22.

# 123
  • Мнения: 1 432
Сигма, МА мълчи. Даже днес не е казала нищо по повод "боя" между майка й и сина й. Все едно нищо не е станало. Обадила се е да се полигави по телефона както обикновено и дотам.

G&B да каже, ако чете, какви са настроенията на острова, но както са се засилили към твърд Брекзит, нищо чудно наесен МА да се прибере. Интересното е, че самото дете след като е казало на баща си за Канада мълчи като партизанин на разпит, мъжът ми казва, че изобщо не споменава майка си, говори за някакви си негови неща, игри и т.н.

Ще ги видим, кой ще се прибира, кой ще заминава и т.н.

Туали, дефакто детето не е тук, кое е пак през главата ми? Ако е за снощи нормално, в 11 къде да го влачи напред назад, доведе го да спи и днес със ставането го заведе при баба му. За съжителство, поносимо или не, ще стане дума едва когато мъжът ми поиска детето да се върне тук, на този етап това все още не стои.

# 124
  • Мнения: 1 107
не мога да обхвана полета на мисълта ѝ.

е, спокойно, всички знаем защо така става при теб, еле пък вечер.

# 125
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
А каза ли ти "добро утро" тази сутрин детето? Joy
В Разградско какви драми имало. Joy

# 126
  • Мнения: 1 432
Нежелание да му развалят спокойствието с проблеми - при възпитанието си трябва последователност и постоянство. Съчетано с липсата на авторитет пред малкия води до това.

За него авторитети няма. Единствено от мен имаше не точно респект, но се съобразяваше донякъде.

Аз не го виждам мъжа ми как ще изгради респект у малкия към себе си, при положение, че не стои никак "мъжката"

# 127
  • Мнения: 1 999
А защо таткото хуква при всяко оплакване на детето? Или бабата се е обадила да се оплаче и да върне детето? Таткото не разбира ли, че едно дете има нужда от граници, прегради, на които да се опре и да разбере, че по-натам не може?
Даскалка, вие с мъжа ти не говорите ли за детето, когато го няма? Не си ли опитала поне малко акъл да му налееш в главата? Нали това е женска работа, жените повече разбират. Пък той да наложи някакво възпитание на детето.

Случайно постът ми е след: мъжът ми не стои "мъжката" - та предлагам ти да го натиснеш, дали на чест или на бащино чувство, та белким нещо му светне, че е мъж в тази ситуация и трябва пример да дава.

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 16:51 от 512

# 128
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
мхм, сега разбираме и откъде го е взаимствало.
бабата с магиите е бабата 600, а напсуваната баба е бабата-нинжда, така ли е, че му изпуснах края? а дядото с нарязаните гуми кой беше?

Бабата 600 - те лева е бабата - нинджа. Дядото с нарязаните гуми й е бил съпруг, но се е споминал.
Може и той да е изпитал ритниците й.

# 129
  • Мнения: X
Модераторите, защо толерирате тролове да пускат пародийни теми на килограм? Това да не е някакъв експеримент - и така докога. Някакъв майтап ли е с нас?

# 130
  • Мнения: 1 432
Говорено е до посиняване, 512, съгласява се на теория, но на практика не успява да напипа точната струна.

Защо хуква ли... Много хубав въпрос. Конкретно за снощи мисля, че му стана "съвестно", нали не е при нас, а като му се обади да го вземе и да не го вземе... Нищо, че откакто отиде в петък миналата седмица при 600 лв бабата на два пъти не беше потърсил баща си два дни подред.

Според мен малкият просто пробва, като не му мине някъде номера и някой му поприбере перките веднага търси следващия "слуга".

Даже снощи като нищо и да е изревнувал пак. Говорихме с мъжа ми докато го караше към баба му, прибра се и хоп, на секундата ела ме вземи. При идването гледаше на бурсук, тази сутрин пак няма добро утро, изниза се като мокра връв към колата заедно с една чанта багаж. Все пак три седмици е вече при анти-Даски бабуерника, кой знае по колко пъти на ден му пеят, че баща му го е зарязал заради курвата и виж как й седи до гъза, а него го подмята насам натам...

# 131
  • Мнения: 6 930

Туали, дефакто детето не е тук, кое е пак през главата ми? Ако е за снощи нормално, в 11 къде да го влачи напред назад, доведе го да спи и днес със ставането го заведе при баба му. За съжителство, поносимо или не, ще стане дума едва когато мъжът ми поиска детето да се върне тук, на този етап това все още не стои.

Е да, това е само началото. Сега е инцидент, но като се повтори три пъти, какво? Наистина ли смяташ, че това няма да бъде постоянно така-детето мрънне, или ритне някой и айде обратно у вас. Това по никакъв начин не коригира дефицитите нито на бащата, нито на детето. За детето дори по-зле, че съвсем ще се ошашка какъв режим да следва. За мен решението е да накараш мъжа ти да излезе на квартира със сина си. Иначе до безкрай ще се повтаря едно и също.  Току виж, като му опре на мъжа то до кокала, сам отишъл в Англия да връчи сина си на майка му.

# 132
  • Мнения: 1 999
А не е ли по-лесно при следващото обаждане на детето да се постави границата: избираш при кого да живееш и спазваш правилата там. Ако нещо сгафиш ще те накажат и ще си търпиш последствията. И аз повече няма да търча като линейка заради твоите глезотии?

И това казано от таткото с твъд тон без обяснения и пресичащ всякакви мрънкания. Пък после таткото, ако ще да умира от вина и да се спихне от притеснение, но да не отстъпи.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 36 585
Все пак три седмици е вече при анти-Даски бабуерника, кой знае по колко пъти на ден му пеят, че баща му го е зарязал заради курвата и виж как й седи до гъза, а него го подмята насам натам...

А не е ли точно така?

# 134
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Все пак три седмици е вече при анти-Даски бабуерника, кой знае по колко пъти на ден му пеят, че баща му го е зарязал заради курвата и виж как й седи до гъза, а него го подмята насам натам...

Какъв интересен речник. Добре че Даскалов се опитва да се издигне на твоето ниво.

Общи условия

Активация на акаунт