Неумението да си баща

  • 150 625
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 432
За протокола - в тази тема вече на глупави постове тип "заяждане" и "подигравка" няма да отговарям. Професията е психолог, това, че съм ползвала женски род, говорейки за пола на нашата, не променя названието на професията. До там умишлено е написано разделно, за да се наблегне, в писмен текст няма как иначе да се предаде интонация. Дано се чувствате безкрайно умни и удовлетворени как хванахте Даски в поредна "грешка", "измислица" и т.н. Simple Smile

# 196
  • София
  • Мнения: 7 805
Няма да се учудя, ако това дете по някое време се обърне и срещу баща си, особено ако той реши да се прави на мъж и да го "вкарва в пътя". Мунчо може би затова и не бърза да се заеме с възпитанието...

# 197
  • Мнения: X
Искам да попитам за протокола дали става въпрос за психолог или за психотерапевт?

# 198
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
А на психолог, който си сменя пола и те зарязва за цял месец, ще ходиш ли, Кеч?

Аз бих отишла от любопитство. Такова нещо не се вижда всеки ден.

# 199
  • Мнения: X
Даскалка, ще обясниш ли какъв е този професионалист, който приема нови клиенти/пациенти само за два сеанса и ги зарязва за цял месец?

Сори, сюжетната нишка с ходенето на психолог я въведе ти. Това беше твое важно условие към П@тев във втората ти тема. Аз ли да ти припомням собствените ти писания?

# 200
  • Мнения: X
Ама те психолозите нямат сеанси и услугата им може да се изчерпа с едно посещение. Аз затова поисках повече конкретика, че пак несъответствие има с този психолог.

# 201
  • Paris, France
  • Мнения: 14 019
Човек трябва да се научи да се справя с това, което му иде насреща като парен локомотив, а не да си мисли, че като се запъне на релсите локомотивът ще го подмине.

Прекрасно звучи. Сега ако започнеш и да го практикуваш вместо да се пънеш като магаре може и да си промениш житието към по-щастливо и ведро. Засега единствено детето отстоява позицията си, и то, защото може да жонглира дсмножество роднини при липса на родителски контрол и интерес.

Искам да попитам за протокола дали става въпрос за психолог или за психотерапевт?

Психоложка, доколкото Даскалка писа. За мене няма значение. И психолозите и психотерапевтите са загуба на време и средства и не познавам човек, на когото да са помогнали. Явно не и върши работа на Даскалка щом през ден отваря нови теми с някакво необичайно "развитие".

# 202
  • София
  • Мнения: 17 775
А на психолог, който си сменя пола и те зарязва за цял месец, ще ходиш ли, Кеч?
Пропуснала съм това за смяната на пола, но мен психолог не би ме зарязал, ще иска всeки ден да се виждаме, за да черпи от знанията ми Joy Joy

# 203
  • Мнения: 1 432
Няма да се учудя, ако това дете по някое време се обърне и срещу баща си, особено ако той реши да се прави на мъж и да го "вкарва в пътя". Мунчо може би затова и не бърза да се заеме с възпитанието...

Подобно развитие на нещата е абсолютно възможно. Той държи да е "доброто ченге", и не прави разлика между подкрепяне на принципна позиция и предателство. В неговата глава да ме подкрепи, дори когато съм права, е един вид избор на мен пред детето, а детето трябвало да е на първо място. Изобщо не се и прокрадва идеята, че възпитанието е именно въвеждане и налагане понякога с известна доза сила на социално приемливо поведение, което е принцип и би трябвало да е над това кой точно го е казал, че трябва да се направи по даден начин. Прословутият ми пример с влизането без да поздравява е пример именно за подобно нещо. Знае се, че като се влиза някъде се казва на присъстващите "добър ден" или каквато там част от деня е, но ако малкият не поздрави и аз му обърна внимание, автоматически се превръща в "ти се заяждаш с него", което е тотална нелепица.

# 204
  • Мнения: X
А няма ли ЛГ, след като се е убедила в непригодността на П@тев за баща, да продължи със сеансите при психолога/психотерапевта/психиатъра/психопата или каквото психо беше тая при, която ходеха? Тази сюжетна линия безвръзвратно ли е изоставена?

# 205
  • Мнения: 15 619
...
  Явно не и върши работа на Даскалка щом през ден отваря нови теми с някакво необичайно "развитие".
По-точната дума  май е регрес.

# 206
  • Мнения: 14 830
Детето сега е при баба си/свекървата/
До кога ще е там. И как се държи.

# 207
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Време е да се внесе нова нотка в тази история. Я майката на детето да се върне, я Пипев да се изнесе, я ЛГ да забременее. Филмът зацикли.

# 208
  • Мнения: 3 725
Прословутият ми пример с влизането без да поздравява е пример именно за подобно нещо. Знае се, че като се влиза някъде се казва на присъстващите "добър ден" или каквато там част от деня е, но ако малкият не поздрави и аз му обърна внимание, автоматически се превръща в "ти се заяждаш с него", което е тотална нелепица.
Даскалке, наистина имаш социалните умения на Йети. Доста път има да извървите с малкия един към друг, преди да имаш правото на такива забележки. То право имаш,  де, ама само нажежаваш обстановката така, полза няма.

# 209
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Представям си какво внимание обръща Даскалката на детето, щом всички го възприемат като заяждане.

Общи условия

Активация на акаунт