Неумението да си баща

  • 150 581
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 999
Даскалка, а какво би станало, ако обърнеш ролите: ти да започнеш да го играеш "доброто ченге"? Защо не пробвате с този вариант - без поздрав, без предисловие, просто го попиташ нещо(когато е при вас)? Например: какво му се яде или коя игра играе?

# 211
  • Мнения: 9 680
Сигма, МА мълчи. Даже днес не е казала нищо по повод "боя" между майка й и сина й. Все едно нищо не е станало. Обадила се е да се полигави по телефона както обикновено и дотам.

G&B да каже, ако чете, какви са настроенията на острова, но както са се засилили към твърд Брекзит, нищо чудно наесен МА да се прибере. Интересното е, че самото дете след като е казало на баща си за Канада мълчи като партизанин на разпит, мъжът ми казва, че изобщо не споменава майка си, говори за някакви си негови неща, игри и т.н.

Ще ги видим, кой ще се прибира, кой ще заминава и т.н.

Туали, дефакто детето не е тук, кое е пак през главата ми? Ако е за снощи нормално, в 11 къде да го влачи напред назад, доведе го да спи и днес със ставането го заведе при баба му. За съжителство, поносимо или не, ще стане дума едва когато мъжът ми поиска детето да се върне тук, на този етап това все още не стои.

Първо, извинение на останалаите, за които темата Брекзит е досадна част от новините и не ги касае. Вторo, давам лично мнение по темата. Не твърдя, че нагласите на всички наоколо е такава.
Крайният срока за кандидатстване за статус е 30.06.2021 при вариант сделка между Великобритания и ЕС.
Скрит текст:
https://www.gov.uk/settled-status-eu-citizens-families
If you’re an EU, EEA or Swiss citizen, you and your family can apply to the EU Settlement Scheme to continue living in the UK after 30 June 2021. If your application is successful, you’ll get either settled or pre-settled status.
В случай на твърд Брекзит крайният срок е 31.12.2020.
If the UK leaves the EU without a deal
Скрит текст:
You will need to be living in the UK before it leaves the EU to apply. The deadline for applying will be 31 December 2020.
, т.е. какъвто и сценарий да се развие майката има достатъчно време да получи статут, който й дава право да остане в страната в следващите 5 години след получаването му. След това може да кандидатства за натурализация и в последствие да получи британски паспорт.
Ако информацията в предишните теми е вярна тя е чистачка, има работа и при последното пребиваване на детето в Лондон дори шефът й е споменал, че има промяна в поведението му в посока подобрение. Изводът за мен е, че очевидно майката не работи към агенция или като самонаето лице. В тези случаи няма да има шеф. Ще работи за себе си сама или чрез посредническа агенция. Ако комуникира така открито с шефа си и й е позволено да води детето там, то 99,9% тя има договор, т.е. има NIN (National insuarance number), който е най-лесният да докаже пребиваване в страната, плащане на данъци, право на безплатно образование, да попълни формуляра за статус и прочие.
Колкото и лош да й е английският, то очевидно е достатъчно добър, за да работи и комуникира с околните. От коментарът на шефа става ясно, че тя работи във фирмата от поне 12 месеца, след като е виждал детето и миналото лято, т.е. е достатъчно добър служител, който вече не би трябвало да е на временен договор дори. Ако си направиш труда да отвориш www.indeed.co.uk, един от най-големите сайтове за предлагане на работа и провериш колко обяви за чистачки има в Лондон ще видиш, че са хиляди. Буквално! Предвид написаното по-горе едва ли ще й е трудно да си намери друга работа, ако реши, ако иска, ако се налага да си смени района на живеене...
Наличието на хиляди свободни места означава и друго. "Местните" не се редят на опашка за подобни позиции. Разбираемо е. Англичаните, които искат да получават помощи по ред причини са задължени да рзботят 16 часа седмично. Голяма част от тях не желаят да изработят и час повече, защото по-високи доходи означава по-малка сума помощи, което е икономически неизгодно за тях. Пакистанци и индийци от друга страна не се виждат често в тази сфера. Офисите в по-голямата си част се чистят сутрин преди започване на  тяхното работно време или вечер, когато всички са си тръгнали. Споменатите по-горе обикновено имат по +4 деца, които няма на кого да оставят, за да хукнат да чистят. Ако изобщо съпрузите им разрешат да работят ще ги видиш в магазини, офиси или банки като почасов персонал в т.нар. school hours. Т.е. мнозинството тук "дами" не са конкуренция в сферата на МА.
Та, в заключение, не очаквай МА на летището на Хелуин заради Брекзит или липсата на работа. Другаде търси причината, ако случайно си дойде.

# 212
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Липсва страст и идеали, за класически драми. Тези гонят лични интереси .

Е, как да липсват идеали и страст?  Идеал има - Даскалка иска идеално семейство без бивши деца. Страст също има в излишък. Я виж колко настървено иска майката да се върне да гледа детето или да го вземе и бащата да почне да възпитава. За няма и 2 месеца 3 теми отвори по въпроса. И фантазия има - Мунчо да гледа не едно, ами 2 деца и да помага вместо да спи след нощна смяна. Има и криминални елементи - пандизи, фалшиви паспорти. Супер си е сценария и  е многожанров или междужанров, междубанков или както искате. Освен в трагедия, комедия и horror ще се помести идеално и във forensic science (поне развръзката).

Леле, G&B, направо си герой да обясняваш толкова подробно, така че и идиот да разбере. И аз съм на мнение, че мамата няма да се върне да живее в България скоро, особено ако трябва да работи. А с или без Брексит начини за оправяне на документи в UK винаги ще има в близките 30-40г, особено за чистачки.

# 213
  • Мнения: 9 680
Не смятам, че Брекзит ще е причина майката да се върне в страната. Не виждам как човек като нея ще намери сили и мотивация да направи подобна крачка. След години живот в Лондон, който очевидно й харесва, защото не показва носталгия, желание да се връща често в България като дори пренебрегва рождените дни на единственото си дете не си представям как си купува еднооосочен билет.
Дори и сегашният й партньор да замине за Канада с външност на Моана ще й е лесно да намери друг, който да й осигури нормално пребиваване тук без да се налага да дели къщи и хладилници с още десетина други.
Даскалка, съвсем добронамерен съвет, макар отдавна да знаем, че не приемаш такива. Спести си енергията и времето, което губиш във писане по форуми и ги насочи в решаване на проблемите. 800 страници не бяха в състояние да помогнат.
Ако идеята зад тези теми е друга, то просто игнорирай съвета и помисли над детайли, които ще генерират поток.
Скрит текст:
Пакистанска връзка от далечните макови полета, Канадска следа, ДНК тестове,  следи от прераждания...

# 214
  • София
  • Мнения: 7 805
Ако информацията в предишните теми е вярна тя е чистачка, има работа и при последното пребиваване на детето в Лондон дори шефът й е споменал, че има промяна в поведението му в посока подобрение. Изводът за мен е, че очевидно майката не работи към агенция или като самонаето лице.
В интерес на точността:

Цитат
Daskalka 27 юли 08:14
Майката не е чистачка в Лондон, бъркате я с майка й, която е такава, но тук.
Благодаря на G&B за информацията за Брекзит. Някои мои познати си стягат куфарите, но всеки си има лични причини за това.

# 215
  • Мнения: 1 432
Сигма, МА мълчи. Даже днес не е казала нищо по повод "боя" между майка й и сина й. Все едно нищо не е станало. Обадила се е да се полигави по телефона както обикновено и дотам.

G&B да каже, ако чете, какви са настроенията на острова, но както са се засилили към твърд Брекзит, нищо чудно наесен МА да се прибере. Интересното е, че самото дете след като е казало на баща си за Канада мълчи като партизанин на разпит, мъжът ми казва, че изобщо не споменава майка си, говори за някакви си негови неща, игри и т.н.

Ще ги видим, кой ще се прибира, кой ще заминава и т.н.

Туали, дефакто детето не е тук, кое е пак през главата ми? Ако е за снощи нормално, в 11 къде да го влачи напред назад, доведе го да спи и днес със ставането го заведе при баба му. За съжителство, поносимо или не, ще стане дума едва когато мъжът ми поиска детето да се върне тук, на този етап това все още не стои.

Първо, извинение на останалаите, за които темата Брекзит е досадна част от новините и не ги касае. Вторo, давам лично мнение по темата. Не твърдя, че нагласите на всички наоколо е такава.
Крайният срока за кандидатстване за статус е 30.06.2021 при вариант сделка между Великобритания и ЕС.
Скрит текст:
https://www.gov.uk/settled-status-eu-citizens-families
If you’re an EU, EEA or Swiss citizen, you and your family can apply to the EU Settlement Scheme to continue living in the UK after 30 June 2021. If your application is successful, you’ll get either settled or pre-settled status.
В случай на твърд Брекзит крайният срок е 31.12.2020.
If the UK leaves the EU without a deal
Скрит текст:
You will need to be living in the UK before it leaves the EU to apply. The deadline for applying will be 31 December 2020.
, т.е. какъвто и сценарий да се развие майката има достатъчно време да получи статут, който й дава право да остане в страната в следващите 5 години след получаването му. След това може да кандидатства за натурализация и в последствие да получи британски паспорт.
Ако информацията в предишните теми е вярна тя е чистачка, има работа и при последното пребиваване на детето в Лондон дори шефът й е споменал, че има промяна в поведението му в посока подобрение. Изводът за мен е, че очевидно майката не работи към агенция или като самонаето лице. В тези случаи няма да има шеф. Ще работи за себе си сама или чрез посредническа агенция. Ако комуникира така открито с шефа си и й е позволено да води детето там, то 99,9% тя има договор, т.е. има NIN (National insuarance number), който е най-лесният да докаже пребиваване в страната, плащане на данъци, право на безплатно образование, да попълни формуляра за статус и прочие.
Колкото и лош да й е английският, то очевидно е достатъчно добър, за да работи и комуникира с околните. От коментарът на шефа става ясно, че тя работи във фирмата от поне 12 месеца, след като е виждал детето и миналото лято, т.е. е достатъчно добър служител, който вече не би трябвало да е на временен договор дори. Ако си направиш труда да отвориш www.indeed.co.uk, един от най-големите сайтове за предлагане на работа и провериш колко обяви за чистачки има в Лондон ще видиш, че са хиляди. Буквално! Предвид написаното по-горе едва ли ще й е трудно да си намери друга работа, ако реши, ако иска, ако се налага да си смени района на живеене...
Наличието на хиляди свободни места означава и друго. "Местните" не се редят на опашка за подобни позиции. Разбираемо е. Англичаните, които искат да получават помощи по ред причини са задължени да рзботят 16 часа седмично. Голяма част от тях не желаят да изработят и час повече, защото по-високи доходи означава по-малка сума помощи, което е икономически неизгодно за тях. Пакистанци и индийци от друга страна не се виждат често в тази сфера. Офисите в по-голямата си част се чистят сутрин преди започване на  тяхното работно време или вечер, когато всички са си тръгнали. Споменатите по-горе обикновено имат по +4 деца, които няма на кого да оставят, за да хукнат да чистят. Ако изобщо съпрузите им разрешат да работят ще ги видиш в магазини, офиси или банки като почасов персонал в т.нар. school hours. Т.е. мнозинството тук "дами" не са конкуренция в сферата на МА.
Та, в заключение, не очаквай МА на летището на Хелуин заради Брекзит или липсата на работа. Другаде търси причината, ако случайно си дойде.

Законовото положение, ясно. Аз съм и в доста от английските групи, следя какво става, виждам, че има обяви и т.н. Английският й е много рудиментарен, независимо от това колко години вече е там, умения за работа, водещи до изплуване - няма кой знае какво. Там проблемите са два - няма желание за развитие, първо. Знаеш сама колко курсове има, и безплатни и к'во ли не, но тя не обича да се напъва. Второто, по съществено, е, че това е жена свикнала да бъде издържана от мъж. И с моя, и със сегашния, концепцията е малко ако имам пари от заплата са си за мен, а мен трябва да издържат. С това, което взима си гледа нея си, козметики, парцали и чат пат пазарува. Това е основната драма, че без пастрока - или друг мъж - ще остане сама на собствените си пари и тогава вече става кофти. Пастрокът е много ревнив и я държи под страшен контрол, от работа вкъщи и обратно, излизания само с него, така че трудно ще успее да намери за кой нов да се прикачи незабавно ако й посочи вратата. За мен това е основното. Тя, ако е искала да работи е щяла да работи и тук, да си е близо до детето. Няма да се опъне да стои в UK сама, да е на квартира shared някъде, сама да си плаща всичко ... Ще си се прибере. И изглежда не е решено наскоро, защото досега да е подала за pre-settled, а не е. Което е тотално безумие според мен, влиза вече в 5та година, срокът е до 2020... Спокойно може да се установи там и без мъж, ако толкова е идеята да бачка, да се развива и т.н., но ...

Едит:

Даскалка, а какво би станало, ако обърнеш ролите: ти да започнеш да го играеш "доброто ченге"? Защо не пробвате с този вариант - без поздрав, без предисловие, просто го попиташ нещо(когато е при вас)? Например: какво му се яде или коя игра играе?

Нямам толеранс към простащини, 512.
Погледни го от тази гледна точка. Във всеки дом има някакъв "домашен ред", в който децата - без значение родни, доведени и т.н. - трябва да се впише. В моя дом се държи на елементарно възпитание. Да ми даде някой обективно обяснение какво толкова болезнено има в това да кажеш на някой "добър ден". То е ясно защо не казва - демонстрация, ти си никоя, за к'во пък да те поздравявам и т.н. Само че позволи ли му се да си прави каквото си иска дори за такива базови, елементарни неща, къде отиваме при по-сериозните работи? Не може едно дете да расте с нагласата, че ще прави каквото си ще навсякъде без никакви санкции, защото сети се какъв възрастен ще стане от него. Ами че той утре ще почне работа и ще си продължи с тези номера и там, а никой няма да му търпи манията да се налага за неща и в места, където няма думата.

Може да съм всякаква, но когато е под моя покрив го гледам аз и няма опция да не ме поздравява.

Последна редакция: нд, 25 авг 2019, 08:50 от Daskalka

# 216
  • Мнения: 4 207
Даскалка, в ситуацията, в която се намираш в момента и предвид това, че не търсиш съвети, а само ни споделяш хода на събитията, мога да кажа само едно нещо - моите съболезнования!

# 217
  • Мнения: 9 680
Не мисля, че трябва да се притесняваш как  ще се оправи и дали някой ше й посочи вратата. Въобще не разбирам и защо това е изобщо тема, която да те вълнува толкова.
Ако нежеланието й да се занимава с детето е толкова силно, ако проблемите му се задълбочават, то каква по-добра мотивация да стои далеч от него! Ще се мобилизира леко, ще подаде 2-3 апликейшъна за помощи, ще се накипри да се разходи в няколко клуба, няколко регистрации в сайтове за запознанства и е готова. Не е необходимо много за човек, който е свикнал и очаква да бъде издържан.
Може и умишлено да не бърза със статуса. Имам доста познати, които искат да избегнат pre settled и да кандидатстват направо за settled и просто изчакват да направят 5 години. Самото кандидатстване отнема 15 Мин и ти трябва само паспорт и телефон, не е rocket science.

# 218
  • Мнения: 1 001
Да си беше направила един блог, хем по-ефективно, хем щеше да си качва част от “архива” направо там.
Наистина, след като получаваш съвети, а не искаш да пробваш нищо да подобриш ситуацията, като се правиш на принципна, ами теглИ, като ти е толкова акъла. Сама си се набутала в тази ситуация, с “любезната” помощ на “мъжа ти”, така че ще трябва да се оправяте някакси. Ти една седмица не успя да издържиш, какво остава за нещо повече.
Едит: и аз не разбирам какво толкова те вълнува МА, тя досега не се е интересувала, пък сега ще се стресне. Ти с мъжа си не можеш да се оправиш, МА ти е проблема, иначе си цъфнала и вързала.

# 219
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Едит: и аз не разбирам какво толкова те вълнува МА, тя досега не се е интересувала, пък сега ще се стресне. Ти с мъжа си не можеш да се оправиш, МА ти е проблема, иначе си цъфнала и вързала.

Яд я е на МА-то, че е зарязала проблемно дете и си гледа кефа в чужбина.

# 220
  • Мнения: 9 680
Всъщност майката е основен фактор като влияние в драмата, та:
1. Искаш да се върне и да си гледа детето;
2. Искаш да я качи Борис на самолета, за да се убеди сама, че е нежелана;
3. Искаш да остане в Англия, за да стои далеч от благоверния;
4. Искаш да стои в Англия, за да се минимизират, доколкото е възможно, щетите от влиянието й?

# 221
  • Мнения: 1 999
Даскалка, отказът на едно дете да поздрави може да има много други причини. Не само изброените от теб. МислИ като дете. Може да е гузно, да очаква твоята реакция, може просто да е сърдито на целия свят.
  Ако беше изпечен манипулатор щеше да се мазни и поздравява все едно нищо от преди не е било.
  А като смениш поведението, това не означава, че си отстъпила, а има елемнт на изненада - да го стреснеш, да се чуди защо така правиш, да го поставиш в непозната ситуация, в която не знае как да реагира. Отстъпление от позициите може да ти доведе печалба на войната. По-нататък ще има време пак да си говорите за доброто поведение и възпитание. А като гледам развитието, задължително ще имате още срещи.
  И да дадеш пример как се държат възпитаните хора - като поздравиш първа, ще е в плюс за всички. "Аз те поздравявам защото съм възпитана, а не защото ти си по-силен от мен." -  децата се учат от това, което виждат, а не от това, което им се говори.
  А и това момче е на прага на пубертета - време, в което напук правиш обратното на това, на което са те научили, търсейки себе си, себеизява и опит да се откъснеш от полата на мама.

# 222
  • Мнения: 1 432
Всъщност майката е основен фактор като влияние в драмата, та:
1. Искаш да се върне и да си гледа детето;
2. Искаш да я качи Борис на самолета, за да се убеди сама, че е нежелана;
3. Искаш да остане в Англия, за да стои далеч от благоверния;
4. Искаш да стои в Англия, за да се минимизират, доколкото е възможно, щетите от влиянието й?


Категорично 1. Тя сама себе си не може да гледа, а да гледа себе си и дете в чужбина е утопия.

Имам гадния навик да не искам и "преследвам" неосъществими неща, не съм въздухар. Ако погледнем поведението на детето през последната половин година фактите са, че най-добре се държи, когато е с нея. И в Англия са коментирали, както напомни, и тук беше ОК. Което говори само за едно, дълбоката потребност на детето от нея е коренът на злото, няма да има мир за никой, докато той просто не се събере да живее с нея. Няма значение аз какво мисля за нея като човек, за малкия тя си е мама и той си я търси. И опитите на всички да поддържат разстоянието между тях само ще му изпържат мозъка и нервната система още повече.

Аз се чудя на пасивната агресивност на мъжа ми по този повод. Много го обича детето, то му е всичко, бла, бла. Добре, виждаш, че е нещастен, не иска да е тук, иска да е с нея, помогни това да се случи. Говори с нея, предложи пари ако трябва, ти да поемаш билетите и прочее, опции има. Не и не. Като че ли смята цял живот да я "наказва" за това, че си е била камшика, с цената на здравето на собственото им дете. Голямо доказване, голямо чудо, че уж той си го гледа, когато дефакто пак всички покрай него - вече без мен - опъват каиша.

2. Дреме й на нея желана ли е или не
3. Не ме притеснява, те и сега са в контакт покрай детето, ако искат и решат да се съберат спокойно могат да се организират по темата.
4. Практиката показва, че това не работи. Тя звъни на малкия и той се разстройва, така че ...

# 223
  • Мнения: 6 443
Кратко обобщение на многотомната сага:
 Един брой дете, с което 2 броя родители, 2 броя баби и една мащеха не могат да се справят. Учители и психолози тоже. На път е да се произведе още един брой дете с генетичен материал от същия безотговорен мъжки екземпляр, доказано неспособен да е баща, но и съпруг. Но авторката си държи на точно тоя материал, вкопчила се в идеята, че елиминирайки настоящото дете, ще разреши всички проблеми. Намесва се и международното положение,  за повече съспенс.  Каква драма, драги зрители!

Последна редакция: нд, 25 авг 2019, 10:08 от Mößbauer-Effekt

# 224
  • Мнения: 1 001
Добре де, Даски, нали мъжът ти много те обича, нали си му много ценна, снимки на залези и тревички (неща, на които и тийнове не биха се хванали, ама на теб явно тези доказателства в любоФ са ти липсвали досега, и мъжът ти много умело те обработва), а пък не може като мъж да се разбере с бившата, да ти осугури комфорт, спокойствие да забременяваш, раждаш, бла-бла. Детето само го прехвърляте като нежелано напред-назад, и се очудваш, че не те поздравявало. Ами кой ще иска, ако беше на негово място? Да не си знае къщата, леглото? Що за мислене имаш? И преди ти го казаха хора с деца, а и без да нямаш, в живота трябва да си гъвкав, ако не си - си блъскаш главата в стената и накрая сам погубваш себе си, имам (по-скоро имах) такива примери около себе си. Изборът е твой.

Общи условия

Активация на акаунт