Неумението да си баща

  • 150 503
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 006
Е що да е чужда?
Бебе правят,пък чужда била..Няма логика в това.

# 241
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Даски, ако и бизнеса ръководиш по начина, по който "вкарваш" в ред родата...
Бизнесът й се състои от нея и Пупев. Няма какво толкоз да му управлява.

# 242
  • София
  • Мнения: 7 805
Е що да е чужда?
Бебе правят,пък чужда била..Няма логика в това.
Даскалка е чужда е на сина му. Според написаното от нея тук в темите, преди, докато тя се е занимавала с детето, при конфликт помежду им той е бил готов веднага да застане на страната на детето си, дори при съмнения дали то е било право в случая, просто защото другото би било предателство. Естествено, детето се е възползвало от това, Даскалка се е обяснявала и доказвала какво и що, а Мунчо е мънкал и усуквал, без да вземе твърда позиция. Резултатът от такъв уклончив арбитраж е ясен - детето се е научило да го манипулира по най-простия възможен начин: "Тате, помощ! Тормозят ме, бият ме - помогни ми!". И татенцето тича да спасява...
Сега същия сценарий се прилага и при бабите.
Аз й се чудя на авторката защо толкова време е участвала в тая комедия, преди да се откаже от ролята на дежурно виновна и оправдаваща се.
Ама то всеки от ума си тегли...

# 243
  • София
  • Мнения: 24 839

Аз й се чудя на авторката защо толкова време е участвала в тая комедия, преди да се откаже от ролята на дежурно виновна и оправдаваща се.
Ама то всеки от ума си тегли...

Всъщност, нищо чудно няма- тя е била лъгана, че до 3 години боклукът ще си вземе детето.
Затова се е хванала да го обучава и отглежда, и възпитава- да не продължава да затъпява при бабата "сървис".
Чак това лято разбира какви ги плетат зад гърба ѝ и как са решили да го отглежда още 5 години, все от позицията "никоя".

# 244
  • Мнения: 1 432
Което и в момента му излиза през носа на половинката. Търчи като ненормален между 2 работи и 2 къщи. Малкият не спира да се цупондри и да създава ядове.  Ами да си прави изводите мъжът ми, не можем ние вместо него.

# 245
  • София
  • Мнения: 24 839
За мен, ситуацията минава вече в хумористичния спектър- на неговия гръб и за пореден път се убеждавам, че по- голям учител от живота няма и че всичко се върти и връща, и отсипва на всекиго според заслуженото.
Даски, дойде твоят ред да гледаш сеир, както досега всички гледаха твоя..... Joy

# 246
  • София
  • Мнения: 7 805
...
Чак това лято разбира какви ги плетат зад гърба ѝ и как са решили да го отглежда още 5 години, все от позицията "никоя".
Точно това е най-важното - тя е "никоя" за това дете. Даже детегледачка на заплата се опира на авторитета на родителите, за да настоява детето да изпълнява изискванията й, иначе няма шанс да се наложи. В случая авторката крайно самонадеяно се е надявала да се справи сама, без Мунчо. Щото той си бил такъв, не се месел бил в "женски работи" - така Даскалка твърдеше в първите си писания тук във форума. Сега явно се е убедила, че това е нереално и му е дошло времето сам Мунчо Мускулов да се занимава сам с "женски работи".  Mr. Green

# 247
  • Варна
  • Мнения: 14 533
По избора ти на мъж, с маргинален произход, именно утопичните ти цели за съвършен брак и липсата на дипломация и адаптация, показват, че не си наясно с основни бизнес правила.

# 248
  • Мнения: 1 432
За мен, ситуацията минава вече в хумористичния спектър- на неговия гръб и за пореден път се убеждавам, че по- голям учител от живота няма и че всичко се върти и връща, и отсипва на всекиго според заслуженото.
Даски, дойде твоят ред да гледаш сеир, както досега всички гледаха твоя..... Joy

Абсолютно!

Едит:

...
Чак това лято разбира какви ги плетат зад гърба ѝ и как са решили да го отглежда още 5 години, все от позицията "никоя".
Точно това е най-важното - тя е "никоя" за това дете. Даже детегледачка на заплата се опира на авторитета на родителите, за да настоява детето да изпълнява изискванията й, иначе няма шанс да се наложи. В случая авторката крайно самонадеяно се е надявала да се справи сама, без Мунчо. Щото той си бил такъв, не се месел бил в "женски работи" - така Даскалка твърдеше в първите си писания тук във форума. Сега явно се е убедила, че това е нереално и му е дошло времето сам Мунчо Мускулов да се занимава сам с "женски работи".  Mr. Green

С никакви женски работи не се е напънал нашият, сега е аниматор 🤣🤣. Ела ме вземи, заведи ме там, направи еди к'во си. Давам му още няколко дни на този режим и ще има взрив.

Изобщо не го виждам да почне да готви, пере, глади и прочее детето. Сега е взел заплата, няколко дни ще има иху аху и после - мълчание. Няма лошо, че го извежда и т.н. в момента, напротив, детето си има нужда от внимание. Ама пачангата не е без пари и до няколко дни ще настъпи финансова тишина и тогава вече ще избухне големият взрив, защото ще им се наложи да си прекарват времето един на друг в компанията без забавления и това няма да свърши добре.

Последна редакция: нд, 25 авг 2019, 14:15 от Daskalka

# 249
  • Мнения: 1 001
То пък голям сейр ще гледа, мъжът й не заема позиция в нейна полза (голямо постижение, че момчето от време спи у тях), шикалкави, нито е в едната къща, нито в другата, голямо семейство, голяма работа. За човек с критериите на Даскалка, с много ниски постижения се задоволява.
Едит: Абсурт, леглото не й е бонус, индиректно тя си плаща, така че пак голяма файда.

# 250
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
За човек с критериите на Даскалка, с много ниски постижения се задоволява.

Както се казва - който иска всичко и веднага, обикновено получава нищо и завинаги.

# 251
  • София
  • Мнения: 7 805
...Ама пачангата не е без пари и до няколко дни ще настъпи финансова тишина и тогава вече ще избухне големият взрив, защото ще им се наложи да си прекарват времето един на друг в компанията без забавления и това няма да свърши добре.
Значи идва времето на списъка със задължителните книги за лятото - сигурно ги има в библиотеката за безплатно ползване. Ето един прекрасен начин за прекарване на времето самостоятелно и с полза. Mr. Green

# 252
  • Мнения: 18 476
Така е.
ЛГ се показва доста неинтелигентна с изборите, които прави.

# 253
  • Мнения: X
Снощи в 11 вечерта половинката доведе детето да преспи у дома, защото му се обади да отиде да го вземе от 600лв бабата. Днес е нощна, така че сега го заведе при майка си.

Още наобяд като отиде да го вземе е тлеело напрежение между малкия и бабата, а бабата - при уговорка за взимане в неделя - още в четвъртък беше почнала да звъни да пита в колко часа да го върне и т.н. Тотално се е разпищолил, изглежда, и при нея, и при свекито. При свекърите си е позволил да ги псува два пъти и свекито изревала на мъжа ми да взима мерки. Уж му се скарал, но ето, вчера се оказа, че вечерта при 600лв бабата е станал някакъв проблем, бабата го е ошамарила, даже малкият твърди, че баба му го била ритнала в корема, което тотално не го вярвам да е стигнала чак дотам. Факт е, за съжаление, че снощи го върнаха на баща му с партакешите и всичко.

Снощи поведението на малкия не беше нищо ново - брутално бебосване, говорене с гласче на три годишен, престорено хлипане докато баща му излезе от стаята със спиране на секундата веднага след това, всички стари, добре изпитани и работещи номера.

Освен това е поставил пред баща си ребром желанието си да не живее у нас и в момента го обработва да ме зареже и да отидат да живеят при свекърите.

Нещото, което ми е чудно е защо мъжът ми продължава да се прави на щраус. Ето, дефакто от прибирането на детето до сега поведението му се влошава в две домакинства, до които фактически нямам достъп и няма как да ме изкара виновна, но въпреки всичко мерки за коригиране на държанието му не се предприемат изобщо. Не можело с лошо, дете било и т.н. То хубаво, ама да се държи по най-просташкия начин навсякъде и ти като баща да не можеш да вземеш мерки...

Опитвам се да рационализирам неумението на мъжа ми да бъде баща за малкия. Влязъл е в някаква роля на клоун, който само да го забавлява, гък не смее да му каже, оставя го да си вее коня навсякъде... Вина ли е, жал ли е, нямам обяснение.

С какво си обяснявате тоталната му абдикация по отношение на елементарни родителски възпитателни реакции?
Крайно време е да приемеш, че тоя мъж и за чеп не става, камо ли за родител....

# 254
  • Мнения: 1 432
...Ама пачангата не е без пари и до няколко дни ще настъпи финансова тишина и тогава вече ще избухне големият взрив, защото ще им се наложи да си прекарват времето един на друг в компанията без забавления и това няма да свърши добре.
Значи идва времето на списъка със задължителните книги за лятото - сигурно ги има в библиотеката за безплатно ползване. Ето един прекрасен начин за прекарване на времето самостоятелно и с полза. Mr. Green

Как не се е сетил за това досега, не знам. Ама няма и да подсказвам, да видим кога ще им дойде ред Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт