Неумението да си баща

  • 150 540
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 24 839
То пък голям сейр ще гледа, мъжът й не заема позиция в нейна полза (голямо постижение, че момчето от време спи у тях), шикалкави, нито е в едната къща, нито в другата, голямо семейство, голяма работа. За човек с критериите на Даскалка, с много ниски постижения се задоволява.
Едит: Абсурт, леглото не й е бонус, индиректно тя си плаща, така че пак голяма файда.

"СеИр" е думата, ама ти наистина само това гледаш, без да вникнеш в същността на нещата.
А, за плащането със секс с човек, в когото е влюбена и с когото заспива прегърната, дай боже всекиму, си мисля аз, ама може и да бъркам....

# 256
  • Мнения: 1 001
Освен снимки на залези, по нищо не си личи той да се държи като “мъжа й”. А пък и какъв мъж като тя просто е единствената, която се е навила и, след като другите от списъка с вайбър еможитата, падащи като круши, го знаят какво представлява, той и бившата му, и не са били много навити да му гледат детето и да се занимават с роднините му.

Едит: Абсурт, в предишните теми (които уж бяха за МА), била такава и онакава, тази е за бащата, него как ще го определиш, дай съвет на Даскалка, иначе ако беше за единия ъпдейт, дълбоко се съмнявам някой във форума да се вълнува от екзистенциалните драми на ЛГ.

# 257
  • Мнения: 1 432
Форумът не престава да ме изненадва, после що съм пускала теми 🤣

Бисерът на тази тема е, че когато единият от партньорите е по-богат от другия, по-бедният автоматично става жиголо. По пътя на тази логика, като знам колко жени се издържат от мъжете си, България ще се окаже страната на държанките 🤣🤣🤣🤣.

# 258
  • Мнения: 1 001
Форумът не престава да ме изненадва, после що съм пускала теми 🤣
Че ти социологическо проучване ли правиш?
Тогава няма какво да се притесняваш, щом те обича, нито МА, нито свекърви, тъщи, заварени деца и извънземни ти пречат. Наслаждавай се на живота и всичко е точно.

# 259
  • Мнения: 1 432
Не е социологическо проучване 🤣🤣🤣

Просто извън нещата по темата раждате страшни бисери. Аз питам за нещо конкретно, а получавам много "бонус" под формата на някои вечни бисери, които се родиха покрай моята сапунена опера.

# 260
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
За издържането - на запад много мъже, но и жени издържат партньорите си или влагат много повече финансово от тях. Много от младите, яки и здрави чужденци точно по този начин си оправят документите. Издържашите, обаче, си намират хора, които освен привлекателна външност имат и забавен характер и не тежат емоционално с проблемни деца от предишни връзки, болни и стари родители. В случая имаме човек в положение на слабост - баща с ремарке, че и развалено, с дългове. Това не е някое весело, безгрижно момче. Освен това нали работи безплатно в бизнеса на Даскалка? Тогава за каква издръжка става дума? Психолозите, книжките и кръжоците в селските среди не се ценят и колкото и такива да плати Даскалка все ще е крива.

Учудвам се, че жена желае да издържа татка с дете при него. Такива на запад никоя не ги поглежда, освен ако не я спонсорират или поне настанят и хранят.

# 261
  • Мнения: X
Отварям всяка такава тема и не виждам развитие у героинята, а ми идва твърде противоречива и нереалистична. Фертилна, интелигентна, образована, а се хванала с дрисльо и малкия му дрисльо в цигански катун. Впрочем, само тактът ме спира да не ползвам думата за човек без ясен произход, която пасва отлично на манталитета на катуна.
Признавам, не чета темите подробно. Някъде има ли нерационално обяснение за поведението (щото рационално определено няма)?

# 262
  • Мнения: 1 001
Конкретно по въпроса: не можеш. Ако той не намира поведението си за проблемно, никой не може да го накара. Освен ако не му направят мозъчна трансплантация евентуално.
Ти да не се притесняваш, че той няма да поставя общото ви дете на първо място, това все пак беше една от опорните ти точки да го правиш перфектен баща.

# 263
  • Мнения: 14 829
Даски детето още ли е при свеки или и тя изписка.

# 264
  • София
  • Мнения: 7 805
На мен ми е интересно какво стана със сигнала за дете в риск, който бдителни съфорумки подадоха до компетентните органи на основание изнесените тук факти - поне в предишната тема беше обявено, че такъв сигнал е подаден. Сега има нови факти, които следва да се добавят - детето не само е в риск, ами вече и си е изяло шамарите от баба си, че май и го е ритала!  Shocked
Тук и закони ни цитираха - как всички сме виновни, ако знаем за насилие над деца и не сигнализираме. Сега какво става? Или когато виновна за риска можеше да бъде обявена тираничната Даскалка - всички се разтичаха да сигнализират, а иначе бабата да си го пердаши на воля?  Mr. Green

# 265
  • Мнения: 14 966
Ох, когато темата беше как да накарам МА да обича и отглежда детето си, Даси получи групов шут с отговор- никак.
Сегашната е как да накара бащата да си влезе в роля, пак се отговаря че няма начин, и това е.
Е, хора, наистина ли е толкова безнадеждно ? Нали в други теми татковците , та татковците. Ами тук той има цялата власт, че и две баби  в подкрепа. И пак не става нещо.
Ми дайте градивни идеи, ако може. Стига с това Даски какво избрала, какво я чака.Тя ще се оправи за бъдещето  ИМ. А това е заварено положение, как да реши.За себе си знае жената, има план, бъдеще с този мъж.  Тя си има стратегия. Защо хем я хулите, хем не давате идеи как този бащатко да стане татко.
Не злорадствайте.,Вместо да виждате естествения развой на събтията с любовта на бабите . Къде са поддръжничките на тази теза, м ?
Дете се гледало с любов.
Не - гледа се с любов, дисциплина, правила.
Айде с любовта, та до затвора.
Това е безотговорност.

Последна редакция: нд, 25 авг 2019, 18:00 от tays

# 266
  • Мнения: X
Ами аз дадох идея - да му направят един правилник и при първа простъпка да му вземат телефона - за ден, за седмица, за месец според тежестта. Може да последват и други санкции. Малкият лигльо изглежда разполага с доста забавления - чудесен лост за управление.

# 267
  • Мнения: 14 829
Tays, то да дадеш съвет ама аз виждам един баща който не става за нищо. Така както не можеш да накараш МА да си вземе детето, така не можеш да направиш един мъж отговорен и загрижен родител, ако той не иска.И ред и дисциплина трябва да наложи той, ама не му се занимава. Намерил е лесната и така си му е добре.
Това е мъж на 44г.Той досега не е поемал отговорност и инициатива да бъде баща, сега вече няма и да поеме. И към това дете и към евентуално бъдещо. Това ще го мята на бабите, а бъдещото, Даски ще го отглежда сама/в преносен смисъл/.
Какъв съвет да и дадем?

# 268
  • Мнения: 15 619
Тайс, то обикновено така се получава. Човек действа по негов си начин и стига до блатото. Пита после как, що да промени, получава съветите. И съвсем естетвено, те са доста по-различни от онова, което той иска да се случи и още по-естествено са далеч от неговите собствени, завели го в блатото. Ама не ги ще, не са съвети. Ок. Щастливо плаване със същия акъл!

# 269
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами аз дадох идея - да му направят един правилник и при първа простъпка да му вземат телефона - за ден, за седмица, за месец според тежестта. Може да последват и други санкции. Малкият лигльо изглежда разполага с доста забавления - чудесен лост за управление.

Ти помниш ли какъв вой се надигна, когато Даски обяви, че не разрешава ФБ, че иска да има час за лягане и за храна?
Непрекъснато ѝ се набива в главата, че трябвало да бъде по- мека, да не обръща внимание на това и онова, а сега- вземИ му най- милото, купено от мама!?
Как точно го виждаш това престъпление да се извърши?

Общи условия

Активация на акаунт