Неумението да си баща

  • 150 621
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 18 498
Пълно е с жени, които се справят с гледането на заварените си деца. Всеки с капацитета си. Но като нямаш капацитет да гледаш чуждото дете, казваш направо на бащата - нямам сили и умения, не мога, не искам. Тук е голямата разлика с ЛГ.

# 286
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Доколкото си спомням, тя каза, че няма да се меси вече. Така, дотук добре. Сега нея какво я интересува, че детето я подминава и не я отразява, къде спи и яде, нея не я касае, тя искаше спокойствие, което й осигури мъжът й, а именно, детето да не стои в къщата Й и да я притеснява. Получи го. Сега къде е проблемът?
Докато детето не изчезне от живота й съвсем, тя няма да миряса. За нея то е пречка за нейното безоблачно бъдеще и евентуалното й дете.
Нещо този път ЛГ не се постара с темата, вяло върви.

# 287
  • Мнения: 1 001
Имаше няколко жени, споделиха как са се справили със заварените деца. Една дама каза, че също е имала проблем с младеж-тийн, НО мъжът й е застанал на нейна страна. Тук виждаме ли нещо подобно?
Тя сама призна, че мъжът й е осигурил комфорт, по нейните изисквания, и детето не живее в къщата. Има поле да бременее на спокойствие и да ражда. Затова питам къде се корени сега драмата? Угаждал на сина си, не му забранявал нищо, бла-бла, окей, това е негов избор, защо нея я дразни? Бягал веднага като му звънне, на нея какво й влиза в работата? Той решава за сина си. Няма как да имаш всичко на този свят. Каквото й да става, това момче ще му е сим за цял живот, независимо дали на нея й харесва или не. Естествено, че той има вина момчето да няма контрол, но очевидно е слабохарактерен в това отношение. Щом обичаш един човек, го приемаш с всичките му негативи. Но аз наистина си мисля, че Даскалка я притеснява, че един ден, дори и с общо дете, мъжът ще зареже всичко при първото звъннване на телефона, и ще бяга в другата къща.

# 288
  • Мнения: 1 432
Хубаво въртите и сучете, но не се усещате как почвате да си противоречите.

Ами много ясно, че ще ходи да го вижда и т.н. Оставаше пък като не е тук, за да нямаме сблъсъци да имам претенции що ходи да го вижда. Ми ще ходи, дете му е.

Иронията е, че сега и аз, и малкият сме по-щастливи от преди, защото не ни се налага да общуваме принудително като досега. Но половинката направо спихна. Не му е никак леко и аз самата не знам колко време ще издържи на този режим. Но... това си беше негово решение.

# 289
  • Мнения: 1 001
Ааа, ти очакваше той да подскача от щастие от създалата се ситуация и да се отдаде на любовта си към теб? Моля те, признай, че не си си мислила това, защото е много елементарно, да не кажа малоумно.

# 290
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Ох, когато темата беше как да накарам МА да обича и отглежда детето си, Даси получи групов шут с отговор- никак.
Сегашната е как да накара бащата да си влезе в роля, пак се отговаря че няма начин, и това е.
Е, хора, наистина ли е толкова безнадеждно ? Нали в други теми татковците , та татковците. Ами тук той има цялата власт, че и две баби  в подкрепа. И пак не става нещо.
Ми дайте градивни идеи, ако може. Стига с това Даски какво избрала, какво я чака.Тя ще се оправи за бъдещето  ИМ. А това е заварено положение, как да реши.За себе си знае жената, има план, бъдеще с този мъж.  Тя си има стратегия. Защо хем я хулите, хем не давате идеи как този бащатко да стане татко.
Не злорадствайте.,Вместо да виждате естествения развой на събтията с любовта на бабите . Къде са поддръжничките на тази теза, м ?
Дете се гледало с любов.
Не - гледа се с любов, дисциплина, правила.
Айде с любовта, та до затвора.
Това е безотговорност.

Безнадеждно е, да. Лично аз дадох градивни идеи. Доста сърорумки дадоха много добри, лесно приложими идеи, които във всички случаи щяха да дадат някакъв положителен резултат. Идеите, които съфорумката ТафТаф даде биха действали добре и на дете, което наистина страда от ужасните диагнози, които Даскалка подозира. И двете с ТафТаф сме гледали деца с проблеми в моторика, сенсорно развитие, хранене, захапки, напикаване и писахме от опит. Цели постове написах със съвети за справяне с нарочно напикаване, с примери. Аз писах и от позицията на дъщеря на разведени родители, на гледана от баби, на имала епизодични контакти с родители. Happy също писа за емоционалната част при гледане от баща, други също.

Не винаги нещо е постижимо. Изредихме се 100 души да обясним защо майката няма да се върне и сутринта Даскалка пак писала, че майката не знае английски и не се развива. Ако в Англия изискваха идеален английски Брикстън, Бирмингам и половин Кралство да са се опразнили. Майката няма да се върне. Кралството гъмжи от такива като нея и нито една не се е върнала.

Дисциплина трябва и любов също. А любовта я няма и няма да се появи. Даскалка ходи по англо форуми и би трябвало да е прочела, че мащехата се грижи за детето, но не го възпитава.

След като вижда, че мъжът не става за баща по нейните критерии за чий такъв и дете опитва да има от него? Съвет аз не мога да дам.

Човек не може да промени зрели, възрастни хора, но може да се оттегли.

Някои положения трябва да се приемат, но ако решим да ги приемем не е редно да се връщаме да ги анализираме и да опитваме да ги променяме. Другото е да ги отхвърлим.

абсурТ, не Даскалка, а бащата трябва да отнема телефона при провинение, но това няма как да се случи. Вече е отстъпвано многократно и детето развива ината си знаейки, че ако се запъне става на неговото. Децата не уважават партньор на родител в положение на слабост. Детето чува от бабите, но и вижда с очите си, че всичко нареждано от Даскалка може и да не се изпълнява и че с времето нещата се нареждат - вече не само може да вижда бабите, но и да живее у тях, чати си по Фейсбук като всички останали, получил е подаръци въпреки това, че не е прочел една книга от тези, които е трябвало да прочете, поживял е в Лондон, походил е по заведения. Партньорът на майката заминава за Канада и защо да не си иде и Даскалка, бебе на хоризонта няма и връзката на татко се крепи на изтрити конци. Сега вече всичко е на 5. Малко да се поразболее Даскалка и готово. Няма да ти казвам колко пъти съм чувала провинциални баби да предричат болест или смърт на нежеланата, нова снаха и да се надяват, че няма да роди друго дете, защото и едно им идва много, а там е прието бабите да помагат яко, че и изцяло да гледат малките деца. Нали не мислиш, че мечтата не особено възрастната Даскалка да умре е излязла от детската, 6-7 годишна глава?

# 291
  • София
  • Мнения: 24 839
Пълно е с жени, които се справят с гледането на заварените си деца. Всеки с капацитета си. Но като нямаш капацитет да гледаш чуждото дете, казваш направо на бащата - нямам сили и умения, не мога, не искам. Тук е голямата разлика с ЛГ.

Първо, не е пълно с жени, отглеждащи заварени деца и форумът е една добра представителна извадка за това.
Пълно е с мъже без собствени деца, готови да отглеждат заварените на жените.
Второ- след 3 години напъни да се справи, бащата е уведомен, че не може и са му поставени условия- ако не си чела темите, можеш да наваксаш.

# 292
  • Мнения: X
Абсолютно, Таис. Поучителна е за всички нас. Само не и за нея.

На какво ви научи тази тема?

# 293
  • Paris, France
  • Мнения: 14 018
Ако МА не се прибере тежко им и горко, първо на детето и после на мъжа ми.

Само днес, за втори или трети път вещаеш зло на детето, на майка му и на баща му. Да ти кажа от сега, че нито ще им е тежко, нито ще са горките. На човек му тежи влошаване на положение. Тези хора така си живеят и този живот не им е чужд и нежелан. След 3-4 години детето ще е съзряло и няма да прави и 10% от белите, които прави сега. С влизането в пубертета моите деца станаха критички като агънца, а бяха фурии с баща, който все им угаждаше.

Майката няма да се прибере, не и за да живее в малкото градче, че и да работи. Пишеш, че можело и в България да работи. Може, да, но след първата заплата, която в България се плаща веднъж месечно ще и светне, че не е като в Лондон, където всеки петък може да си купи някой парцал, да иде на заведение и да си покрие разходите. Тя не търси работа, а пари и удобен живот в голям град. Това, че не се развива и не учи си е нейна работа и не те касае. Тя живее както живеят милиони чужденци. С времето ще се прибира все по-рядко, и то само защото има дете там. Докато нямах деца не бях ходила в България 11 години и ми беше през оная. И след децата имам периоди от 4-5 години без ходене в България. Само дето моите деца са си тук. Още снощи G&B ти обясни подробно защо на МА няма да и се наложи да се прибира. Пропускаш и факта, че може отдавна да си има уреден престой, но да не ви казва. Имах познати с британско гражданство, които лъжеха родата, че са нелегално в Англия и не си ходеха, а обиколиха света.

Писа, че никога не си губиш енергията в загубени каузи, но в момента точно това правиш. С wishful thinking не става.

Няма смисъл да мислиш негативно за околните. Мисли позитивно за себе си!

# 294
  • Мнения: 6 930
Ох, когато темата беше как да накарам МА да обича и отглежда детето си, Даси получи групов шут с отговор- никак.
Сегашната е как да накара бащата да си влезе в роля, пак се отговаря че няма начин, и това е.
Е, хора, наистина ли е толкова безнадеждно ? Нали в други теми татковците , та татковците. Ами тук той има цялата власт, че и две баби  в подкрепа. И пак не става нещо.
Ми дайте градивни идеи, ако може. Стига с това Даски какво избрала, какво я чака.Тя ще се оправи за бъдещето  ИМ. А това е заварено положение, как да реши.За себе си знае жената, има план, бъдеще с този мъж.  Тя си има стратегия. Защо хем я хулите, хем не давате идеи как този бащатко да стане татко.
Не злорадствайте.,Вместо да виждате естествения развой на събтията с любовта на бабите . Къде са поддръжничките на тази теза, м ?
Дете се гледало с любов.
Не - гледа се с любов, дисциплина, правила.
Айде с любовта, та до затвора.
Това е безотговорност.

Идеи се дадоха, но отново бяха игнорирани. А и както самата авторка каза по-назад, нищо не пита и съвети не търси, просто споделя и изпуска парата...

# 295
  • Мнения: X
Защо хем я хулите, хем не давате идеи как този бащатко да стане татко.
Защото, Таисче, ако някой ми даде маруля и ми каже да направя от нея сочна пържола, нямам никаква идея как да стане това.

А ти имаш ли конкретна, работеща идея за превръщането на марулята в пържола?

# 296
  • Мнения: X
Аз ако успея да си представя, че марулята и пържолата не са пластмасови, стигам до първото впечатление, което имах по темата. Даскалка около тези хора, включително т.н. й мъж, работа няма. И не защото те са необичайно лошите. С две думи, за мен ЛГ е отвратителен човек по много начини.

# 297
  • Мнения: X
Е, в тази история, и марулята, и пържолата са от особено некачествена и прозрачна пластмаса.

# 298
  • Мнения: 9 694
Опитвам се да рационализирам неумението на мъжа ми да бъде баща за малкия. Влязъл е в някаква роля на клоун, който само да го забавлява, гък не смее да му каже, оставя го да си вее коня навсякъде... Вина ли е, жал ли е, нямам обяснение.

С какво си обяснявате тоталната му абдикация по отношение на елементарни родителски възпитателни реакции?
1. Незрялост
2. Липса на потенциал
3. Природна неинтелигентност да осъзнае очевидното
4. Липса на топки да я приеме
5. Ниско самочувствие
6. Комплекси (всякакви)
6. Страх от отхвърляне дори и от собственото ми дете, което го ката да се държи инфантилно и да приема всичко
6. Зависимост от майката, което го спира да противодейства
7. Подсъзнателно отказване да приеме факта, че детето има СОП, проблеми, диагноза (както искаш го наричай)
8. Нерешителност

Избери си, добави други, отхвърли ги всичките ... Твое право. Докато обаче чакаш Хелуин и майката на летището ще минат месеци, после ще чакаш срина за статус, за да видиш дали ще я натирят. Декември 2020 е далече. Ще се изтъркули повече от година. Колко още теми ще трябват?

# 299
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Психологът кога се връща от отпуска, че да тръгне да се изповядва при него?

Общи условия

Активация на акаунт