Неумението да си баща

  • 150 262
  • 7 483
  •   2
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 10 431
Хубаво въртите и сучете, но не се усещате как почвате да си противоречите.

Ами много ясно, че ще ходи да го вижда и т.н. Оставаше пък като не е тук, за да нямаме сблъсъци да имам претенции що ходи да го вижда. Ми ще ходи, дете му е.

Иронията е, че сега и аз, и малкият сме по-щастливи от преди, защото не ни се налага да общуваме принудително като досега. Но половинката направо спихна. Не му е никак леко и аз самата не знам колко време ще издържи на този режим. Но... това си беше негово решение.

Аз не мога да схвана, ти доволна ли ми звучиш? Ти не обичаш този човек, ако въобще има нещо вярно.

# 301
  • Мнения: 39 035
Още не мога да си обясня, как жена с претенции за образование, ценз, възпитание, месторождение се е забила нейде из Делиорамана, за да възпитава наследника на крадлата и чехъла.  Въобще какво прави покрай тия хора?

# 302
  • Мнения: 4 609
Не бях разбрала, че реално детето е натирено при бабата, а мъжът ти е останал с теб. Честито, мъжът ти е п*тка. Питай се после защо е кофти баща, кофти мъж... Никой свестен човек не би го направил това. Никой!

# 303
  • Мнения: 1 107
Момичета, "има ли смисъл, щом няма значение"?

Цитатът е от асансьор в Студентски град. Някои неща се разбират тогава и са валидни доживотно. Тук липсват. И, не, няма как да бъдат набавени, придадени, вменени, колкото и страници да се изпишат.
Всички ние хабим време, емоции, ангажимент, ресурс... а отсреща - ... знаете какво.

# 304
  • Мнения: 6 930
Хубаво въртите и сучете, но не се усещате как почвате да си противоречите.

Ами много ясно, че ще ходи да го вижда и т.н. Оставаше пък като не е тук, за да нямаме сблъсъци да имам претенции що ходи да го вижда. Ми ще ходи, дете му е.

Иронията е, че сега и аз, и малкият сме по-щастливи от преди, защото не ни се налага да общуваме принудително като досега. Но половинката направо спихна. Не му е никак леко и аз самата не знам колко време ще издържи на този режим. Но... това си беше негово решение.

Аз не мога да схвана, ти доволна ли ми звучиш? Ти не обичаш този човек, ако въобще има нещо вярно.

На мен ми прилича на злорадство.. на негов гръб Thinking

Още не мога да си обясня, как жена с претенции за образование, ценз, възпитание, месторождение се е забила нейде из Делиорамана, за да възпитава наследника на крадлата и чехъла.  Въобще какво прави покрай тия хора?

Секс и бизнес интреси, майка. Май друго няма.

# 305
  • Варна
  • Мнения: 10 431
Всичкият гърч, заради единия секс? Е@@@ти секса 😂😂

# 306
  • Варна
  • Мнения: 36 467
Чек, аз на първо място светнах да не вярвам на всичко написано тук. Би трябвало отдавна да съм го проумяла ама ей на, подхождам все още с доверие в началото на първа тема. Дотук вече за мен лъсна, че цялата ситуация не може да е истина. Абе, по-добре късно...

Невена, като цяло съм съгласна с постовете ти, но не виждам защо мислиш, че в пубертета хлапето ще спре зулумите. Нищо подобно. Твоите деца може и да са кротнали, защото живеят в страна с действащи закони, но тук положението е една идея по-зле, а малкия пикльо отсега минава яко между капките. Оттук нататък той ще се забърква само в проблеми.

# 307
  • Paris, France
  • Мнения: 13 877
Невена, като цяло съм съгласна с постовете ти, но не виждам защо мислиш, че в пубертета хлапето ще спре зулумите. Нищо подобно. Твоите деца може и да са кротнали, защото живеят в страна с действащи закони, но тук положението е една идея по-зле, а малкия пикльо отсега минава яко между капките. Оттук нататък той ще се забърква само в проблеми.

Тук на дете под 18г никой нищо не прави. С очите си съм видяла полицията да хваща в 2 през нощта 14-15 годишни гамени с бутилки уиски в чантите. Бяха разбили супермаркета до нас. След 2 часа ги видяхме сами, без родители да се прибират у тях. Счупеното стъкло струва 8000€ и магазинът ще си вземе парите от застрахователите. Те, обаче, няма да могат да ги вземат от крадльовците, защото не са пълнолетни и не носят отговорност за деянията си.

 Имам приятелка, която има магазин до една професионална гимназия, еквивалент на българско СПТУ. Там учат тези, които не са били приети в стандартна гимназия. Трябва да им видиш суратите. В междучасията влизат в магазина и крадат безалкохолни, храна, алкохол. Полицията я съветва да не реагира и да не се конфронтира с крадльовците. Веднъж братовчед и хвана и държа на пода един дебел крадльо докато дойдат ченгетата. Родителите му се оплакали, че му е изкълчен крака и е тероризиран и обиждан. А те просто го попитали момче, момиче или хермафродит е с тези цици и дали е бременен. На седмица имат поне 200-300 евра загуби от кражби.

Оня ден ми се лепнаха две арабчета на видима възраст около 15г. и ръст около 1.65м. Предлагаха ми секс и вървяха от двете ми страни. Добре, че минаха двама двуметрови негри, които работят наблизо, та им обясних, че момченцата искат секс. Яките канари веднага им предложиха да потеглят към градския кенеф, намигайки. Ако не бяха минали те трябваше да се влача с торбите до близкото полицейско управление с надеждата лекенцата да се оттеглят, което не винаги се случва, защото полицаите нищо не могат да им направят извън задържане около 10 минути колкото да мога да си ида необезпокоявана.

В училищата след побой се изслушват страните, викат родителите и толкоз. Така май вече е и в България. Най много да пратят побойника на психолог колкото да отбият номер. Мъжът ми смята, че това са нормални, момчешки работи, хили се и нищо не казва. Аз нвмам никакъв шанс да възпитаваме при неговото нехайство, но и това на другите родители. Затова си трайкам. Имам късмет, че децата ми не са криминогенна, но те са задоволени и сравнително свободни. Не ми се мисли какво щях да правя ако някое от тях беше тръгнало по лош път.

Част от проблема на Даскалка е новото, свободно родителство и лаксизма в училище. Ако това дете беше наказано след побоя на съученичката нещата щяха да са други.

Вещоманията и материализма също се насаждат от отношение от съученици. Това обяснява непрекъснатите искания за маркови дрехи, нови Айфони, игри. Не е само детето на мъжа на Даскалка такова.

В пубертета много от зулумите спират, защото децата вече изграждат независим образ и искат да се харесат на наборите си, което няма как да стане ако ядат с отворена уста, серат и пърдят по чаршафите и са на дъното академично. Тогава се променя и храненето, особено ако им се появят черни точки или пъпки. 9-10 годишното като не ще да яде супа и спанак просто не ще да ги яде. Съученик на сина ми ядеше само тесто, но сега си траква въглехидратите и си яде зеленчуците за да няма акне.

# 308
  • Варна
  • Мнения: 36 467
Да де, не серат и не пърдят ама за да се харесат на другите или да се правят на виж ме кой съм започват други изцепки - цигари, алкохол, дроги, състезания с коли/мотори, бройкане на жени и прочие благини. Изтърваното леке баш натам ще тръгне. И през ум няма да му мине дори да се хареса на другите с дисциплина, спорт и академични успехи.

# 309
  • Paris, France
  • Мнения: 13 877
Сегашното младо поколение във Франция не се интересува от цигари, алкохол, връзки с противоположен пол и даже секс. Преди 10 години учениците от близката гимназия винаги ме питаха имам ли цигари като минавах, а сега почти не се случва и няма групи пушещи ученици в близкия парк.

Моите деца и съучениците им  са разумни, пресметливи, едни такива, абсолютно незаинтересувани от хората около тях. Синът ми откакто влезе в пубертета не е довел нито един приятел и ако някой дойде докато го няма бърза да го отпрати. Не кани момичета. Били грозни. Иска нещо по така, като холивудска актриса. Казва ми, че не ще да се охарчва. Иска да прави пари, да иде в Америка.

Бичът на днешната младеж са мобилните телефони, в които зариват глава сутрин и така докато заспят и видео игрите. Децата ми не могат да четат книга във влака, нито да разговарят с непознати, примерно.

Децата ми не искат коли. Не било екологично и птиците мрели. Накараха ни да махнем колата.

Дъщеря ми иска да ходи като доброволка в детски домове в Естония. Питах я няма ли да и е неприятно, че някои от децата са с увреждания, изоставане в развитието и тук тя с такива не ще да дружи. Каза, че тук не иска такива в личния си живот, но иска да помогне с нещо през някоя ваканция. Плаща си пътни и спане и работи с децата безплатно. Не искаме да я пуснем от страх от расизъм и дрога, но ако приятелките и отидат ще иде и тя. Ние не бяхме алтруистични.

Синът ми си праща джобните на организация за защита на животните. Иска да стане богат и да им праща още повече пари.

# 310
  • Мнения: X
Накратко, възпитава се едно поколение, в което част от хората не искат да се размножават, но бачкат до откат, за да хрантутят с песен на уста и блеснал поглед една друга част, която за благодарност ги краде, изнасилва и коли. Не се учудвам на това, което се случва в Европа и към днешна дата. То това промиване на детските мозъци не е от днес и вчера. Но и на тия моди ще им дойде краят. Никоя утопия не трае вечно.

# 311
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Nevena, в Б-я е друго поколението. Има драстични разлики за възгледи и цели, в зависимост от семейната среда. А конкретното дете трябва да се назидава, поощрява и възпитава от родителите. Бащата обаче е задължен да бачка, с основна цел - разплод. Какви  са реалните проблеми и дефицити на детето не е ясно. Липсват средства и желание, за да се диагностицира и работи с терапевт.

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 10:13 от Viviana91

# 312
  • При семейството си
  • Мнения: 6 507
Колко трябва да си неуверен в себе си и във връзката си – 4 години, 4 теми във форума, няколко по 400 стр. обсесия от МА и борба с едно 6-10 годишно. Имането на общо, ваше дете/деца като самоцел, няма да ти помогне особено, но успех, нали си „искърско говедо“ упорито.

# 313
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
По-скоро е обсесия от детето, защото то пряко й пречи на безоблачното бъдеще.

# 314
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Само чета темите и не пиша от доста време, но пък виждам, че предположението ми е било вярно.
Майката продължава да нехае, бащата не знае как да се справи и не иска на всичкото отгоре. На детето изобщо не му е ясно, че връзката родител - дете е вертикала, че има правила и то точно защото и двамата му родители не са му показали това.
Смятам, че Даскалка е решила проблема за себе си по добър начин. Сега или бащата е се научи да възпитава или просто гърча мама - татко - син ще продължи докато това дете не получи първата условна или ефективна след някоя година. И после ще се чудят къде били сгрешили.

На дамите, които смятат, че авторката вижда пречка в детето и едва ли не е обсесия някаква: тази жена проявява поне загриженост. Ако детето и пречеше щеше да си седи при баба си и татко му щеше да го вижда рядко. Ако вярвате в утопията със супер загрижения татко и детето му, които са жертва на злата мащеха сте във велика грешка. Злата мащеха, можеше да разкара чадото още в началото на връзката.

Общи условия

Активация на акаунт