Неумението да си баща

  • 150 549
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 315
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Проявява загриженост - таратанци.
По-скоро проявява клюкарщина спрямо детето, след като вече n поред тема дрънка пред куп непознати колко лошо е то.
Това е, ако нещата са реални. По-скоро намирисва на измислица всичко това.

# 316
  • Мнения: 1 001
Проблемът с детето е следствие от проблемите с бащата, които не се виждат на повърхността. И като не може да се справим с бащата, айде, детото е проблем (не казвам, че не е, но до там води родителстката незаинтересованост). Даскалка си мислеше, че бащата ще го зареже и ще си се гушкат по цял ден, но сега той търси между няколко къщи, и не се знае кога и на него ще му писне. Но според мен няма да го отнесе детето, защото така или иначе не смее да му гъкне.

# 317
  • Мнения: X
дрънка пред куп непознати колко лошо е то.
Да не твърдиш, че е добро, възпитано и послушно?
От обясненията запомних, че е разглезен малък дрисльо, от когото всички правоимащи вдигат ръце.

# 318
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
дрънка пред куп непознати колко лошо е то.
Да не твърдиш, че е добро, възпитано и послушно?
От обясненията запомних, че е разглезен малък дрисльо, от когото всички правоимащи вдигат ръце.
Наблягането какво е детето, не може да скрие или оневини действията на ЛГ. Или вече няма нищо лошо някаква леля да обсъжда чуждите деца?
Плюс това дали е дрисльо или не, ние няма как да знаем със сигурност. Имаме някакви измислици на някаква жена, която не може да си сдържи полюциите вече месеци наред.

# 319
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, за съжаление има незадържани навреме полюции, ама след толкова години е безсмислено да се коментира.....

# 320
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Да, за съжаление има незадържани навреме полюции, ама след толкова години е безсмислено да се коментира.....
Това за коментирането при теб е ясно, смисъл рядко има.  Laughing

# 321
  • София
  • Мнения: 17 259
Ако наистина се мисли за детето, бащата е редно да напусне работата си с нощните смени, да вземе детето при себе си и да си го гледа от-до. Това би направил абсолютно всеки нормален самотен родител, който отглежда детето си.
И Даскалка е редно да плаща заплата за неговия труд в бизнеса, както би плащала на абсолютно всеки работник на негово място.
Само че това не влиза в на Даскалка плановете, а както тя вече многократно ни информира, тя планове НЕ променя. (това само по себе си е тотална рецепта за неуспех в живота, но тя очевидно и на 40г не го е разбрала, така че няма и да се опитвам да обяснявам какво и защо).

# 322
  • Варна
  • Мнения: 2 031
За съжаление в този казус липсва отговорен възрастен, който да поеме контрола върху детето. Това дете няма късмета да има поне един адекватен родител. Бащата толкова си може, той няма нито време, нито знания да възпитава, майката..., тя е мома 10 месеца на Албиона и 2 месеца приятел за купон.

# 323
  • Мнения: X
Наблягането какво е детето, не може да скрие или оневини действията на ЛГ. Или вече няма нищо лошо някаква леля да обсъжда чуждите деца?
Плюс това дали е дрисльо или не, ние няма как да знаем със сигурност. Имаме някакви измислици на някаква жена, която не може да си сдържи полюциите вече месеци наред.
Съгласна съм с идеята за нереалистичните части на историята. Само отбелязвам, че вероятността тази история да е измислена не прави дете с такова описание по-малко леке. Създава се впечатлението, че е нормално и приемливо да си лайно в определени ситуации, стига да правиш сечено на правилните гадняри. Поне доколкото аз съм видяла, такава избирателна снизходителност не прави услуга на абсолютно никого, освен да достави временна злобна радост на пряко засегнатите по-тъпички и конфликти хорица.

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 11:01 от Анонимен

# 324
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако наистина се мисли за детето, бащата е редно да напусне работата си с нощните смени, да вземе детето при себе си и да си го гледа от-до. Това би направил абсолютно всеки нормален самотен родител, който отглежда детето си.
И Даскалка е редно да плаща заплата за неговия труд в бизнеса, както би плащала на абсолютно всеки работник на негово място.
Само че това не влиза в на Даскалка плановете, а както тя вече многократно ни информира, тя планове НЕ променя. (това само по себе си е тотална рецепта за неуспех в живота, но тя очевидно и на 40г не го е разбрала, така че няма и да се опитвам да обяснявам какво и защо).

Съжалявам, ама "ако наистина се мисли за детето", е политкоректното на "ако Даскалка мисли за детето", което пак ни връща на стартовата позиция.
Защо да ѝ влиза в плановете да налива още пари в Муньо, след като вече е наляла при старта на проекта им, а сега той си отработва неговата част, за да стане равноправен участник? Много ларж сме тук, когато трябва да се разпоредим с чуждите пари, което е доста некоректно.
Твоето предложение е де факто, бащата да се изнесе с хлапето, а Даскалка да ги издържа........ама от какъв зор, не мога да разбера?
Втора майка Тереза ли, що ли, която трябва да си захвърли живота и бизнеса, за да се издигне в очите на форума?

# 325
  • Мнения: 2 749
Не вярвам, че има дете, което се е родило "лайно". Такова са го направили възрастните около него.

# 326
  • Мнения: X
Да, а тук има ли усилие от страна на възрастните детето да не е лайно?

# 327
  • Мнения: 2 749
Усилията са единствено в посока "само да не е при мен" от всички възрастни.

# 328
  • София
  • Мнения: 17 259
Не, абсурт, не предлагам да се изнесе бащата с детето, а детето да живее с баща си в дома на Даскалка. Но за да не се стига до развозване насам-натам всяка нощна смяна на бащата, той трябва да спре да работи нощни смени и всяка божа вечер да си е у дома, за да си гледа детето.
Пак казвам, нещо, което прави всеки самотен родител.
А че на Даскалка й е по-важно да си върне вложението, отколкото отношенията баща-син, мисля, че вече и на слепите е ясно, така че няма какво пак да ми го обясняваш. Да, знам, не й пука за детето и да, знам, няма по-важно от това да изцеди бащата до дупка, за да си изкара паричките. Не знам каква точно част си отработва той като многократно ни беше наблегнато, че той част няма и изобщо в бизнеса не фигурира.

# 329
  • Мнения: X
Точно. Да намали работата Мускула. Трябва да прекарва максимум време с това дете, ама максимум. Всяка свободна секунда. Само така ще се успокои, футбол, кино, филми, Европолия, скрабъл, пъзели, баскет, колело, пикник - любими на всяко дете занимания, които показват любов от страна на родителя.

Общи условия

Активация на акаунт