Неумението да си баща

  • 150 541
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 17 259
Значи, колкото и пъти да повтаряте, че бизнеса е на Даскалка и Мускул, тя с пари, той с мускули, но иначе партньори, това няма да го направи вярно. Бизнесът е на Даскалка. Точка. Това, че е успяла да овъртоли Мускул със сладки приказки как един ден, ееей там напред, той ще стане съдружник и така го е врътнала да й работи без пари, няма как да ме убедите, че е някаква манна небесна за него. Никога няма да го направи съдружник, хеле пък по документи, че нали така изведнъж ще му лъснат едни високи доходи и хиените МА и баба ще нападнат.

Таис, то много хубаво да ти направят бизнес, ама ако това означава, че няма да можеш да живееш с детето си, защото няма да можеш да го гледаш и ако си единствен родител, честно, не виждам как ще се хванеш.

Може да си ги въртим тия завери до заспиване, но факт, единствен и неоспорим, е, че ако този баща ще става баща на детето си, трябва да е в състояние да работи нормална работа, с нормално работно време и да си го гледа. Това е. Оттам насетне, да търси. Ако трябва ще напусне всичките си работи и ще стане продавач на вестници или магазинер в селския хоремаг. Няма как да отглежда дете със сегашната си заетост, това е, обобщено.

# 361
  • Мнения: X
Само опит за моделиране на детето, за да живее според нейните правила, когато е в нейния дом и да не й разваля добруването.
Отново - това звучи, сякаш нейният начин е лош. Никой не може да обясни кое му е лошото по принцип, а се минава на нападки. Напълно нормално е възпитанието да включва съобразяване с околните. На когото не му харесва, гради живота си сам. Щом мъжът й си наляга парцалите, значи вариантът да е уж изцеден с нея го устройва повече от варианта да е уж спокоен без нея. Защо - не знам. Или не, знам всъщност - коя ще се излъже с мъж на държавна работа с непоносимо дете? Ти ли? 

# 362
  • Мнения: 14 966
tays,зависи дали тя е инвеститор, собственик или съдружник на фирмата. Инвестиции не се избиват от заплати, а от  продажба и печалба на суровини. Коректно би било тя да дели дивиденти със партньора си. Явно той е прост изпълнител. Заплата (хонорар) получавах като малолетна, с баща - мениджър. Робовладелския труд и крепостничеството са отдавна отхвърлени.
Според мен, те си имат уговорка кое и как да е, щом са съгласни  и двамата.
Сега па Муни роб Joy
Муни с 500 лева на месец, няма как да издържа себе си и малкото, помисли откъде храна, дрехи, забавления, чужбини, че и за детето съответно.
Не всичко е пари в семейните отношения, нали така беше ? Който има повече, дава всичко необходимо за семейството. Нормално.
Не стои Муни на синджир, при това, може да си отиде. Значи, няма ескплоатация, има договорки.
Защо се опитвате постоянно да я нахокате ? Че тя отива на м*та си, влага минимум 100 000, къща купува, дете гледа, плаща разходи по бизнеса, данъци, и какво ли още не , и пак нещо на Муни да му се отреже , някакво късче, та да е той овъзмезден. Та техните пари са общи, имат общ дом, общо домакинство. Какво нередно има , не разбирам наистина.

# 363
  • Мнения: 39 248
Бърди, тате получава бонус секс три пъти на ден, безплатна квартира, вероятно топла вечеря и евентуално отново бавачка.

# 364
  • Мнения: 18 477
Как ще са общи, като ЛГ всеки ден натяква в темата как домът (купената къща, за която плаща наем) бил неин, парите били нейни, всичко било нейно.

Някой в темата работи ли на черно и без пари, понеже работодателят му има кредити?
Интересно ми е.

# 365
  • София
  • Мнения: 7 805
Ако трябва ще напусне всичките си работи и ще стане продавач на вестници или магазинер в селския хоремаг. Няма как да отглежда дете със сегашната си заетост, това е, обобщено.
Това за продавача на вестници е добра идея. Със заплатата си ще може да осигури всички забавления за детето, които бяха изброени тук като крайно необходими за него. Как беше там? "Футбол, кино, филми, Европолия, скрабъл, пъзели, баскет, колело, пикник"... и смартфон за 700 лв, разбира се.  Mr. Green
Няма да забравя да си изплаща и борчовете от същата тази заплата - то е ясно.

# 366
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
absurT, аз и съпругът ми издържаме децата ни.  Надявам се, не мислите, че работещ на две работи човек е за издръжка от приятелката си, защото е нелепо.
Та, помисли пак, кой я праща да издържа човека, който й развива бизнеса?

Луна, 3 теми са това и ако още не си се запознала с фактите, в тази е малко късно, но синтезирано ще ти ги напиша
- Даскалка вкарва пари в бизнес, който развиват двамата, а Мускулът участва с ръцете си, поради липса на стотинка в джоба си
- Мускулът работи държавна работа през деня и с парите от там си погасява заемите, които е направил, за да ремонтира и обзаведе апартамента на боклука.
- Даскалка издържа Мускула и детето 3 години изцяло, докато научава това лято, че той се е договорил с боклука да продължи издържането и отглеждането още 5 години.
- Да ти напомня ли, че вие издържате вашите деца с мъжа ти, а Даски издържа баща с детето му?
ПП. Ти развивала си си бизнес с партньор, който няма пари да вложи и участва с труда си?
Не си, явно, щом не знаеш, че получава ли заплата, значи никога да не стане съдружник.....
[/b]
Изводите от това, което си написала, знаеш ли какви са?
Че не си наясно какво означава издръжка. И се оказва, че не "форумът", а ти твърдиш, че авторката издържа мъжа и детето му.
И че не си наясно що е то вложение в бизнес. Възвръщането на капитала по никакъв начин не отменя разходи като заплащане на труда, защото това е неотменен разход. Не можеш да плащаш за труд, не развиваш бизнес, умира ти бизнеса, финито, няма го. Дори за собствения ти труд да тава въпрос, така е. Laughing
Да, изглежда, че четеш, но само онова, което ти пишеш и още някой друг.

Няма как да ме предизвикаш дори да те оборвам, защото е ясно, че понятие нямаш как се започва бизнес и как се включва в него човек, който няма пари.
Не само не му/си плащаш труда, ами и още наливаш от странични доходи, докато превъртиш първоначално колелото, после докато подадеш върха на пръстите над водата, а печалбите делиш като изплуваш. Ей такива работи, ама не са за хора, дето цял живот са били на заплата и все им се струва, че работодателят-изедник ги подяжда. Simple Smile

# 367
  • Мнения: X
Как ще са общи, като ЛГ всеки ден натяква в темата как домът бил неин, парите били нейни, всичко било нейно.
Детето не е нейно и не среща подкрепа да го направи възпитан човек, а не горканчо, изоставен от майка си и бит от баба си.
Оценявам, че в тази тема не се дели по полов признак и човекът с кинтите и имота е лошият, нищо, че е жена 😁

# 368
  • Мнения: X

Някой в темата работи ли на черно и без пари, понеже работодателят му има кредити?
Интересно ми е.

Само докато си избият инвестициите. Joy

# 369
  • Мнения: 3 186
Само опит за моделиране на детето, за да живее според нейните правила, когато е в нейния дом и да не й разваля добруването.
Отново - това звучи, сякаш нейният начин е лош. Никой не може да обясни кое му е лошото по принцип, а се минава на нападки. Напълно нормално е възпитанието да включва съобразяване с околните. На когото не му харесва, гради живота си сам. Щом мъжът й си наляга парцалите, значи вариантът да е уж изцеден с нея го устройва повече от варианта да е уж спокоен без нея. Защо - не знам. Или не, знам всъщност - коя ще се излъже с мъж на държавна работа с непоносимо дете? Ти ли? 

То всъщност начинът й е лош и беше говорено доста за адаптивност в предишните теми. Нейният план е бил да да гледа за кратко дете, докато го вземат в Англия, успяла за кратко, после го връща и беснее сега, че не си го взимат. Дали смяташ, че поведението на детето към нея, не е в пряка зависимост от тази обърната фурнаджийска лопата.

# 370
  • Мнения: 15 619
absurT, ти разбираш от всичко и от всеки. Не си и помислям, че не е така. Щом казваш, че авторката издържа мъжа и детето му, така е.
Щом казваш, че разбираш от бизнес, пак е така.

# 371
  • София
  • Мнения: 17 259
Изобщо не са им общи парите, Тайс, как пък го написа ти! Няма общи пари, има нейни пари и негови. Ако парите бяха общи, половината тема нямаше да я има, защото той нямаше да се налага да работи нощни смени, за да си изкарва за кредити и джобни.

# 372
  • Мнения: X
Да, помня го, а ти отчиташ ли, че тя е най-излъганата от всички в ситуацията? Мама е обещала да прибере детето, после се отмята и сагата започва.
Инак, разбирам те, наистина. Но жената е до голяма степен жертва на обстоятелствата, лъжите и изопачаванията на цялата фамилия.
На нейно място шутирам господина. Не съм фен на мъже, които гонят фусти и си хвърлят децата на когото падне.

# 373
  • Мнения: 18 477
Как ще са общи, като ЛГ всеки ден натяква в темата как домът бил неин, парите били нейни, всичко било нейно.
Детето не е нейно и не среща подкрепа да го направи възпитан човек, а не горканчо, изоставен от майка си и бит от баба си.
Оценявам, че в тази тема не се дели по полов признак и човекът с кинтите и имота е лошият, нищо, че е жена 😁

Отговарям на твърдението, че парите, домът и какво още беше са общи. Тук детето не е намесено.


Повтарям си въпроса:

Има ли в темата човек, който да работи от години на черно и без заплащане, понеже собственикът на "бизнеса" има да избива пари?

# 374
  • Мнения: 14 966
Изобщо не са им общи парите, Тайс, как пък го написа ти! Няма общи пари, има нейни пари и негови. Ако парите бяха общи, половината тема нямаше да я има, защото той нямаше да се налага да работи нощни смени, за да си изкарва за кредити и джобни.


Бърди, те като общо домакинство са организирани. Не виждам лошо в това. Ако разменим ролите, и даски е мъж, какво трябваше да направи, според теб.
А той си плаща кредита, с това ощетява новото си семейство.

Как ще са общи, като ЛГ всеки ден натяква в темата как домът (купената къща, за която плаща наем) бил неин, парите били нейни, всичко било нейно.

Някой в темата работи ли на черно и без пари, понеже работодателят му има кредити?
Интересно ми е.
А ти как го виждаш ? Даски да впише в нотариалния акт Муни, плюс да му даде 50 про от фирмата ли ?
Че те мъже, големите паралии, дори да си вземат млада жена, която тепърва ще им ражда, не го правят Flushed
А ти очакваш от жена, събрала се с мъж с тежки задължения, с ненормално семейство, да го възмезди . Е, не.
Наистина се губи здравият разум в темата.

Общи условия

Активация на акаунт