Неумението да си баща

  • 150 529
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
всеки път, когато е нощна смяна, Муньо трябва да осигурява детето да спи другаде, а когато не е, детето може да спи в това, което се брои за негов, на Муньо дом, но той трябва да стои там да варди да не се скара с жена му.
Това говори отлично за бащата. Ти би ли пуснала отвързано разглезено и тотално безуважително хлапе у вас, докато единственото, което някак си и с много условности ви свързва, е мъж, който е отишъл нощна смяна? Колко пъти си го правила?

Кого не поздравява? Всички? Или само теб?
Значи баба му го  бие, майка му го е зарязала и е хукнала по живота, баща му не може да му купи два анцуга за учебната година, обаче точно авторката не поздравява? Решенирто е шут в задника и да се оправят.

# 406
  • Мнения: 14 966
Аз казах с какво. Ще живеят на едно място, като начало, а няма да го развозва като багаж през вечер.
А когато е нощна смяна ? Няма ли пак да развозва. Кой ще му осигурява на това дете пълноценна храна, прането, помощ за уроците ?

# 407
  • София
  • Мнения: 17 259
Неумението да възпитаваш няма нищо общо с дохода.

Моля някоя от вас да ми обясни рационално какво общо намират между месечния приход на един баща и неумението му да научи детето си на елементарното социално умение да поздравява.

Понеже аз подхванах тази тема, да ти кажа. Не съм го обвързала с дохода, а с работенето в ненормални часове (т.е. нощни смени).
Бащата не възпитава сина си, защото не прекарва никакво време със сина си, съответно а) няма реална представа колко зле е положението и б) няма създадена връзка и доверие между тях двамата.
Нито а), нито б) ще е случат, докато бащата работи нощни смени. Бащата няма да спре да работи нощни смени, докато дневната работа не му донесе доходи. Дневната работа няма да му донесе доходи, докато работи професия роб.

# 408
  • София
  • Мнения: 17 259
Ти не познаваш ли семейства, в които жената работи при мъжа си, само за да и върви стаж ? Или работи, но заплатата и е никаква, а участието и е безценно ?

И какво, в тези семейства мъжът праща ли жената да работи нощни смени, за да си изкарва пари? И през това време да води децата по баби, за да може да ги работи тия нощно смени?
Стига, Тайс, абсурдни примери са това, безкрайно далечни от реалността, която обсъждаме.

# 409
  • Мнения: 3 186
Значи баба му го  бие, майка му го е зарязала и е хукнала по живота, баща му не може да му купи два анцуга за учебната година, обаче точно авторката не поздравява? Решенирто е шут в задника и да се оправят.

Гал, прочети моля те това, което написа. Да кажем, че е напълно вярно. И твоята грижа ще е дали не ти казва "добър ден" този човек (детето), третиран по гореописания начин?  Ти сериозно ли?

Не знам кой е детето в случая.

# 410
  • Мнения: X
Кой ще му осигурява на това дете пълноценна храна, прането, помощ за уроците ?
Даскалка 3 години какво е правила?
А малкият даже не е в пубертета, смятай след още максимум 2 години какви фасони я чакат.

Гал, прочети моля те това, което написа. Да кажем, че е напълно вярно. И твоята грижа ще е дали не ти казва "добър ден" този човек (детето), третиран по гореописания начин?  Ти сериозно ли?

Не знам кой е детето в случая.
Моята позиция е, че детето е изтървано и му се позволява да бъде лайно. Поздравите, возенките и другите глупости са просто проявление на този генерален проблем.
При така представената история Даскалка е положила достатъчно усилия за детето и не смятам, че е редно да се извиква съжаление към бедното детенце. Нито е сирак, нито го спукват от бой, нито проявяват психическо насилие, нито гладува, нищо. Просто един човек се опитва да го възпита, вместо да вдига рамене и да търси оправдания.
А бабата, като бие шамари, не ги бие за да си заякне бицепса, а защото бедното детенце й е извадило нервите, и беднотл детенце веднага е изведено оттам.

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 13:53 от Анонимен

# 411
  • София
  • Мнения: 24 839

Нежеланието, натъртвам, нежеланието, да поздравява детето е съвсем второстепенно в случая, но пък е показателно върху какво се фиксира човека.
Всъщност добре знаеш, че на редичката поздравът е накрая. Преди него са срането в прането, беснеенето и чупенето, псувните от последните дни......
За манипулациите и нежеланието да спазва каквото и да е цивилизовано правило, за което дори няма място за обсъждане в наши дни, не си заслужава да се споменава.

И пак завихте към това, че Даски е длъжна да отглежда детето в къщата си барабар с бащата, щом не иска да им плаща излизането на квартира....

# 412
  • София
  • Мнения: 7 805
Доколкото разбрах, нощните смени са от основната работа на Мунчо - тази, от която си изплаща кредитите и няма как да напусне току-така.

# 413
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
    Ако майката по чудо не се завърне,предвиждам че това много крехко равновесие ще се пропука и таткото ще предпочете да се махне.Какво ли ще стане с уникалния бизнес?Мъжът няма вложени пари там,ще се измъкне по терлици,може да намери и някаква допълнителна работа,а може мама и тата да го дотират.Даскалка как се вижда в подобна ситуация?

# 414
  • Мнения: 3 186


И пак завихте към това, че Даски е длъжна да отглежда детето в къщата си барабар с бащата, щом не иска да им плаща излизането на квартира....


Не, абсурТ, длъжна може да е само към себе си. На други хора не можеш да влияеш както ти искаш. И не е редно дори.

Даскалка трябва да отговори дали преди сделката (преди да осигури работа на Глупчо) какви изисквания е поставила.

Не мога да си представя какво би се случило, ако баща ми си намери жена и тя дойда тепърва да диктува на мен, майка ми, баба ми и дядо ми как да се държим, защото ни давала хляб.

# 415
  • Мнения: 14 966
Ти не познаваш ли семейства, в които жената работи при мъжа си, само за да и върви стаж ? Или работи, но заплатата и е никаква, а участието и е безценно ?

И какво, в тези семейства мъжът праща ли жената да работи нощни смени, за да си изкарва пари? И през това време да води децата по баби, за да може да ги работи тия нощно смени?
Стига, Тайс, абсурдни примери са това, безкрайно далечни от реалността, която обсъждаме.
Нощните му смени не са инициирани от Даски.
Праща ли го Даски да работи нощем ? Наистина ли не виждаш разликата.
Създала му е допълнителна работа , съобразена с нощните му смени, с които си го е взела. Барабар и с кредита.
Или, дай да не работи в бизнеса, че да цъфне и върже . И той, и детето.
Доколкото схващам, при даски е с гъвкаво работно време, а не- на пангара.

# 416
  • София
  • Мнения: 17 259
А, моля, сакън, никъде не съм намеквала дори, че Даски трябва да отглежда детето. Това е катастрофа, тя няма грам емпатия и 'антенки' към чуждо дете и всъщност трите години, в които го е правила, достатъчно са навредили и са наслагали към сегашната ситуация.
Детето трябва да си го гледа бащата. Може да е в един дом с Даскалка, но като съквартирант (дете-Даски). Бащата трябва да си го води и прибира от училище и обгрижва уикендите. Това е единственото, което твърдя и то от тема едно.

# 417
  • Мнения: 21 414
Ама да се оправя, Таис, да не е единствения родител, дето жена му/бившата му е в чужбина. Точно пък тоя ще го жалим...

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 13:59 от Iris04

# 418
  • София
  • Мнения: 17 259
Нощните му смени не са инициирани от Даски.

Не са, но заради работата при нея, той не може да си намери друг вид работа, освен такава с нощни смени. Това го беше написала тя самата някъде назад.

# 419
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Тя няма интерес бащата да усъвършенства родителските си умения
Това пък защо, нали бебе ще правят?

Щото току-виж започнал да се изживява и като баща на сина си, а не само на евентуално тяхно дете. А тя това не го иска, каквото и да пише.

Общи условия

Активация на акаунт