Неумението да си баща

  • 150 643
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 7 805
Детето има възможност за избор къде да живее между три къщи.
При Даскалка собственият му баща не смее да го остави без надзор, защото детето е отказало да приеме условията - да се държи възпитано,да не псува и обижда Даскалка, да не чупи мебелите и т.н.
Докато било при едната баба, детето успяло да я напсува два пъти.
При другата баба станал конфликт, в резултат на който си изяло шамара.
Пита се в задачата - каква е причината това дете да няма постоянен дом? И не е ли вариант все пак някой да го научи как да се държи, за да бъде приет във всеки един от тези три къщи, вместо да се умуват сложни комбинации между замесените в историята възрастни?

# 421
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Някой изобщо представя ли си какво ще е това съжителстване между Даски и детето без грам общуване?Че то със възрастни съквартиранти да се разминават без комуникация,какво остава в някакво сбъркан модел "семейство".Никакво желание и от двете страни за  елементарно напасване без значение са тук причините.Тази няма да я бъде!Че и бебе....само то липсва в картинката,за да е пълна лудница!

# 422
  • Мнения: X
Не са, но заради работата при нея, той не може да си намери друг вид работа, освен такава с нощни смени. 
Ех, тези смени. Много интересно, ако го оставят да лети, дали ще си намери работа, или ще се окаже, че то не било от нощните.
Щото току-виж започнал да се изживява и като баща на сина си, а не само на евентуално тяхно дете. А тя това не го иска, каквото и да пише.
Неприятно би било, ако е така, наистина. Но пък и тя не е длъжна. Детето има двама родители. Щом майката не го ще, бащата да си сяда на задника и да го гледа. А той се чуди към коя фуста да се присламчи.
Да ми припомните, че съм изпуснала някъде - ако не живее с Даски, бащата при майка си ли трябва да се прибере?

# 423
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542

Нежеланието, натъртвам, нежеланието, да поздравява детето е съвсем второстепенно в случая, но пък е показателно върху какво се фиксира човека.
То е показателно и за Даскалка. Всичката нейна работа е Мара втасала, но тя се загрижила защо не я поздравяват, демек не й засвидетелстват необходимото уважение и не я бръснат за слива.
Ако я поздравяваше друго щеше да измисли. Ясно е, че двамата с детето не се дишат. Ясно е, че тя иска да се отърве от детето. Обаче Писев иска да се грижи за потомъка си.

# 424
  • София
  • Мнения: 24 839
Бащата няма да спре да работи нощни смени, докато дневната работа не му донесе доходи. Дневната работа няма да му донесе доходи, докато работи професия роб.

Само не разбрах- в дневната работа бащата също ли работи роб, та не може да му донесе доходи или просто защото изплаща огромен кредит, му остават едни никакви пари?
И друго- за да работи "роб" и на дневната работа, дали има високоплатени длъжности там, където са, ама той просто не желае да ги заеме?

Опитвам се да разбера как, практически, си представяш бащата да си поеме издръжката, че и на детето си?
Дотук, предложенията са три
- да се върне в детската при мама и с двете пенсии+ остатъците след покриване на кредита, да се отдаде на превъзпитание на детето
- да остане при дакси, пак без ангажимент към бизнеса, ама тя да ги издържа срещу креватни удоволствия
- да излезе на квартира, която пак Дакси да плаща + дотации на ръка заради възможността да ѝ се издигне паметник, висок поне колкото на майка Тереза

# 425
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Че аз като гледам, всички роднини искат да се отърват от това дете, та няма какво някой да обвинява Даскалка, която пък е най-малко длъжна да козирува на едно невъзпитано инатливо лигаве.

# 426
  • Мнения: 1 001
tays,  ти сериозно ли го мислиш това? От пърата му заплата, след изплащане на кредитите му остават, по спомен от писанията на авторката - около 500лв., а от втората му работа - всичко изработено отива за авторката.
Вие така ли работите? Бадева!? 
Ако има такава договорка - то, кой кого издържа, наемате ли се да твърдите?
Ако някой ми поднесе допълнителен бизнес, който ми е хоби и мечта, но нямам финанси да си го създам, създаде ми условия и перспектива, и ако съм убедена, че ще проработи и ще ми се върне труда, ще приема, Лун. При такива условия. То да стартираш бизнес в България си е приключение, но който не рискува, така си седи. С 500 лева.
Предполагам, че Патев не  е толкова прост, че да не си дава сметка какво върши там. А и Даски ми се струва коректен парнтьор, едва ли ще го ощети, когато тръгнат парите. Тези хора си имат планове, влагат всичко, за да им се получат нещата. Не виждам нищо ненормално в това.
Николета, те са семейство. И ако дете им се роди, какви по-големи гаранции.
Ти нали не казваш сериозно на “това” семейство? В бизнеса всичко трябва да е документирано, поне за мен, и чувствата нямат нищо общо. Тези неща не се месят. Даскалка му няма доверие, защото ако мъжът види малко пари, като нищо чудно да я разкара, и да си живее живота. А така е зависим, ама не се й знае докога.
Даскалка като е толкова принципна и той е мозъкът в операцията, защо не се води съдружник? Защото никой друг няма да й се навие да работи без пари. Ако бизнесът е толкова тясно специализиран, качествените специалисти са високоплатени, и тя ще трябва да плаща прилична заплата, а тука минава доста тънко, плаща някакви пари за храна, което ако не ядат всеки ден черен хайвер и сьомга, надали е голяма финансова драма.

# 427
  • София
  • Мнения: 7 805
Случайно да се сещате, че може би Мунчо няма право лично да участва във фирми, докато е на държавна работа?
Не твърдя, че е така - но е възможно.

# 428
  • Мнения: 39 296
Да, абсолютно вярно. Особено ако е полицай, пожарникар или нещо такова.
Това обаче не дава право на господарката да го държи на къс повод финансово.

# 429
  • Мнения: X
- да се върне в детската при мама и с двете пенсии+ остатъците след покриване на кредита, да се отдаде на превъзпитание на детето
А, това инфо ми трябваше, мерси. Значи ясна работата - льохман, който не може да намери читава работа, има широки пръсти, чеп не става като родител, отговорност не може да поеме, обаче не иска да живее при дъртите, защото ще остане без секс.
Важното е да има полово равноправие и тези курвенски номера да са достъпни и за мъжете.

# 430
  • Мнения: 18 498
Не четете.
ЛГ подробно обясни, че единствената причина да е никакъв в "бизнеса" и да не получава пари е, че можело бившата да поиска издръжка.

# 431
  • Мнения: 14 966
Скрит текст:
tays,  ти сериозно ли го мислиш това? От пърата му заплата, след изплащане на кредитите му остават, по спомен от писанията на авторката - около 500лв., а от втората му работа - всичко изработено отива за авторката.
Вие така ли работите? Бадева!? 
Ако има такава договорка - то, кой кого издържа, наемате ли се да твърдите?
Ако някой ми поднесе допълнителен бизнес, който ми е хоби и мечта, но нямам финанси да си го създам, създаде ми условия и перспектива, и ако съм убедена, че ще проработи и ще ми се върне труда, ще приема, Лун. При такива условия. То да стартираш бизнес в България си е приключение, но който не рискува, така си седи. С 500 лева.
Предполагам, че Патев не  е толкова прост, че да не си дава сметка какво върши там. А и Даски ми се струва коректен парнтьор, едва ли ще го ощети, когато тръгнат парите. Тези хора си имат планове, влагат всичко, за да им се получат нещата. Не виждам нищо ненормално в това.
Николета, те са семейство. И ако дете им се роди, какви по-големи гаранции.
[/spoiler]
Ти нали не казваш сериозно на “това” семейство? В бизнеса всичко трябва да е документирано, поне за мен,
Скрит текст:
и чувствата нямат нищо общо. Тези неща не се месят. Даскалка му няма доверие, защото ако мъжът види малко пари, като нищо чудно да я разкара, и да си живее живота. А така е зависим, ама не се й знае докога.
Даскалка като е толкова принципна и той е мозъкът в операцията, защо не се води съдружник? Защото никой друг няма да й се навие да работи без пари. Ако бизнесът е толкова тясно специализиран, качествените специалисти са високоплатени, и тя ще трябва да плаща прилична заплата, а тука минава доста тънко, плаща някакви пари за храна, което ако не ядат всеки ден черен хайвер и сьомга, надали е голяма финансова драма
.

За мен хора, които живеят на семейни начала, в общ дом и общо домакнство, обичат се и планират дете, са семейство. Бизнесът им е съвсем законен , тоест "документирано " е. Даски, като омразната софиянка, разиграла се на чужд терен, си е опекла добре нещата, според мен. Документирано.

# 432
  • Мнения: 3 186
Ти нали не казваш сериозно на “това” семейство? В бизнеса всичко трябва да е документирано, поне за мен, и чувствата нямат нищо общо. Тези неща не се месят. Даскалка му няма доверие, защото ако мъжът види малко пари, като нищо чудно да я разкара, и да си живее живота. А така е зависим, ама не се й знае докога.
Даскалка като е толкова принципна и той е мозъкът в операцията, защо не се води съдружник? Защото никой друг няма да й се навие да работи без пари. Ако бизнесът е толкова тясно специализиран, качествените специалисти са високоплатени, и тя ще трябва да плаща прилична заплата, а тука минава доста тънко, плаща някакви пари за храна, което ако не ядат всеки ден черен хайвер и сьомга, надали е голяма финансова драма.

В бизнеса не всичко е документирано и биват прецаквани служители, но точно мъжа си да прецакаш?! Като му няма доверие, какво търси там.

Твоето мнение синтезира хитринките на Даски.

Не четете.
ЛГ подробно обясни, че единствената причина да е никакъв в "бизнеса" и да не получава пари е, че можело бившата да поиска издръжка.
Съвсем не беше така. Единствената причина да не взема пари мъжът й, е че и самата тя не вземала пари, докато не се изплати инвестицията.

# 433
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако бизнесът е толкова тясно специализиран, качествените специалисти са високоплатени, и тя ще трябва да плаща прилична заплата, а тука минава доста тънко, плаща някакви пари за храна, което ако не ядат всеки ден черен хайвер и сьомга, надали е голяма финансова драма.

Аз съм тясно специализирана, ама нямам и стотинка.
Ти ще ме наемеш ли на висока заплата, ама и съдружник да ме направиш в същото време в бизнеса, в който си вложила примерно едни 100 000?

ПП. Виж първо какво се разбира под "съдружник в бизнес", че да говорим на разбираем език.

# 434
  • София
  • Мнения: 7 805
Да, абсолютно вярно. Особено ако е полицай, пожарникар или нещо такова.
Това обаче не дава право на господарката да го държи на къс повод финансово.
Имат си някакво споразумение, предполагам. След като излезе фирмата на печалба - ще делят приходите, той ще си изплати кредитите предсрочно, ще напусне работа и ще се ориентира изцяло към общия им бизнес.
Разбрали са се някак - те си знаят.
Не разбирам защо с такова настървение се чоплят чужди финанси и броят пари в чужди джобове.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт