Неумението да си баща

  • 150 640
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 001
Майка ми и баща ми почнаха от нулата, но всеки си имаше негова фирма, баща ми беше много чувствителен на тази тема и държеше да се води “управител на фирма”, въпреки че реално майка ми върти всичко. Защо не му даде нещо и на него, ей така за самочувствие, няма какво да ви обяснявам на вас, че за мъжете това е важно.

# 436
  • Мнения: X
Моята позиция е, че детето е изтървано и му се позволява да бъде лайно.

На мен пък ти ми се виждаш изтървана, щом вече няколко пъти наричаш по този начин дете, което даже не познаваш. И да го познаваше все тая, но така възпитанието ти още повече бие на очи.

# 437
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, абсолютно вярно. Особено ако е полицай, пожарникар или нещо такова.
Това обаче не дава право на господарката да го държи на къс повод финансово.

А, тя едва ли би имала нещо против да ви изпрати банковата му сметка, че да помогнете за удължаването на повода.

Хем ще му помогнете да я напусне, сиреч да го скъса направо, хем горкото детенце няма да се налага да бъде превъзпитавано и ще си израсте един завършен маргинал отвсякъде.

# 438
  • Мнения: 14 966
Майка ми и баща ми почнаха от нулата, но всеки си имаше негова фирма, баща ми беше много чувствителен на тази тема и държеше да се води “управител на фирма”, въпреки че реално майка ми върти всичко. Защо не му даде нещо и на него, ей така за самочувствие, няма какво да ви обяснявам на вас, че за мъжете това е важно.
И какво да направи той с това "нещо " ?
Да излезе от дома на Даски и да стане баща на квартира. С нещото.

Николета, той самочувствие си има. Явила се е жена от голям град, купила  е къща, в която той живее, разработва бизнес, в който той е много значим, и дори незаменим. Какво му е на самочувствието сега ?

# 439
  • Мнения: 3 186

Не разбирам защо с такова настървение се чоплят чужди финанси и броят пари в чужди джобове.  newsm78

Чуждите джобове не са от значение, но беше важно за образа на Даски. Жената обича да хитрува в бизнеса, което не е бизнес, а се нарича далаверка.

# 440
  • Мнения: 11 616
Прочетох само първия пост.
Даскалке,  колко още теми ще пуснеш? Започвам да си мисля, че не си съвсем сама...

# 441
  • Мнения: X
Не четете.
ЛГ подробно обясни, че единствената причина да е никакъв в "бизнеса" и да не получава пари е, че можело бившата да поиска издръжка.

Тя може да поиска издръжка със или без фирмите. Даже напълно безработен да е може да я поиска и ще бъде осъден да я плаща. В предната тема с Даскалка даже спорихме за евентуалния й размер. Тя спореше де.

# 442
  • Мнения: X
На мен пък ти ми се виждаш изтървана, щом вече няколко пъти наричаш по този начин дете, което даже не познаваш. И да го познаваше все тая, но така възпитанието ти още повече бие на очи.
Може. Аз не псувам роднините си най-малкото, какво остава и другите красоти, дето е описано, че това дете прави.
Много обичам такова подскачане стил 'ма то е дете', един вид оставете го, то е малко тъпичко и не се осъзнава. Ок, дете е, не се осъзнава. Ти си възпитаваш твоите, не те псуват, това дете от темата няма да има досег с тях и да им предава простотията си, можеш да си ларж в отношението.

# 443
  • Мнения: 39 296
Сори Абсурт, аз муньовци не отглеждам. Нито поколенията им.

# 444
  • Мнения: 1 001
Майка ми и баща ми почнаха от нулата, но всеки си имаше негова фирма, баща ми беше много чувствителен на тази тема и държеше да се води “управител на фирма”, въпреки че реално майка ми върти всичко. Защо не му даде нещо и на него, ей така за самочувствие, няма какво да ви обяснявам на вас, че за мъжете това е важно.
И какво да направи той с това "нещо " ?
Да излезе от дома на Даски и да стане баща на квартира. С нещото.

Николета, той самочувствие си има. Явила се е жена от голям град, купила  е къща, в която той живее, разработва бизнес, в който той е много значим, и дори незаменим. Какво му е на самочувствието сега ?
Никой не знае какво е. Тя си мисли, че му е вдигнала много акциите, а дали е наистина така?

# 445
  • Мнения: 14 966
Седи там, значи е така. Готов е детето да си разкарва по всички къщи, но да остане с Даски.

# 446
  • Мнения: 18 498
Не четете.
ЛГ подробно обясни, че единствената причина да е никакъв в "бизнеса" и да не получава пари е, че можело бившата да поиска издръжка.

Тя може да поиска издръжка със или без фирмите. Даже напълно безработен да е може да я поиска и ще бъде осъден да я плаща. В предната тема с Даскалка даже спорихме за евентуалния й размер. Тя спореше де.

Аргументите й бяха такива - да не може онази да иска издръжка.
----------------------------------------


Чета и пиша в малко теми, та много добре си спомням разните му там изхвърляния и сюжетни несъответствия в тази Simple Smile))

# 447
  • Мнения: 3 186


Аргументите й бяха такива - да не може онази да иска издръжка.





Той нали има доход от държавна работа? Що за аргумент е това?

Тя каза, че докато не се изплати инвестицията, никой пари нямал да види - нито тя, ни той.

# 448
  • София
  • Мнения: 17 281
Абсурт, не съм се изразила правилно, под 'дневната' му работа роб, визирах работата му при Даски. Знам, че ти продължаваш да го наричаш съдружник, но не е, служител е и то служител без заплата.

Хубаво, добре, оставяме бизнеса, заплати, пари, инвестиции и т.н. настрани.

При условие, че имаме едно дете с един родител -е  ли нормално този родител да работи нощни смени и да не може да си гледа детето, а да трябва да го води по баби? А ако детето е много проблемно и с него трябва много работа, много дисципнина и много сигурност да му се даде, нормално ли е да се развозва между три къщи и да няма стабилен дом, защото баща му има нощни смени? Не е нормално.
Значи какво трябва да се случи, за да се отглежда детето в стабилна среда - да няма нощни смени родителя му и да си го отглежда на едно място.
Ей това ми е на мен тезата, без да коментирам Даскалка и робията.

# 449
  • София
  • Мнения: 24 839
Сори Абсурт, аз муньовци не отглеждам. Нито поколенията им.
Ма, даваш съвети другите да ги отглеждат качествено, на дълга каишка. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт