Неумението да си баща

  • 150 534
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 7 805
Значи какво трябва да се случи, за да се отглежда детето в стабилна среда - да няма нощни смени родителя му и да си го отглежда на едно място.
Ей това ми е на мен тезата, без да коментирам Даскалка и робията.
Ще се самоцитирам:
Детето има възможност за избор къде да живее между три къщи.
При Даскалка собственият му баща не смее да го остави без надзор, защото детето е отказало да приеме условията - да се държи възпитано,да не псува и обижда Даскалка, да не чупи мебелите и т.н.
Докато било при едната баба, детето успяло да я напсува два пъти.
При другата баба станал конфликт, в резултат на който си изяло шамара.
Пита се в задачата - каква е причината това дете да няма постоянен дом? И не е ли вариант все пак някой да го научи как да се държи, за да бъде приет във всеки един от тези три къщи, вместо да се умуват сложни комбинации между замесените в историята възрастни?
Какво наистина трябва да стане, за да има това дете дом?
Нощните смени на бащата не са нито единственият, нито най-големият проблем.

# 451
  • София
  • Мнения: 24 839
Абсурт, не съм се изразила правилно, под 'дневната' му работа роб, визирах работата му при Даски. Знам, че ти продължаваш да го наричаш съдружник, но не е, служител е и то служител без заплата.

Хубаво, добре, оставяме бизнеса, заплати, пари, инвестиции и т.н. настрани.

При условие, че имаме едно дете с един родител -е  ли нормално този родител да работи нощни смени и да не може да си гледа детето, а да трябва да го води по баби? А ако детето е много проблемно и с него трябва много работа, много дисципнина и много сигурност да му се даде, нормално ли е да се развозва между три къщи и да няма стабилен дом, защото баща му има нощни смени? Не е нормално.
Значи какво трябва да се случи, за да се отглежда детето в стабилна среда - да няма нощни смени родителя му и да си го отглежда на едно място.
Ей това ми е на мен тезата, без да коментирам Даскалка и робията.

Бърди, "по принцип" е така и никой тук не би оспорил правилността на мисленето ти!
Само че, фактическата обстановка е съвсем друга и няма как да се получат нещата.

Няма как бащата да остане без кредити- има да изплаща още 10 години.
Няма как да не работи тия нощни смени, защото само на държавната работа може спокойно да преструктурира дълговете и да ги изплаща, тъй като плюс сигурността, е осигуряван на истинските си пари.
Няма как да отглежда детето си с оставащите му пари, дори и родителите му да го приемат в детската стая.
Няма как да накараш 44 годишен човек да се откаже от живота и мечтата си, без никаква перспектива.
А, точно това се предлага тук- при мама и тате, на техните пенсии+ остатъка от заплатата и свиване на уши, с надеждата да не го изхвърлят.

ПП. А, какво трябва да стане, за да се отглежда детето в нормална среда, съм написала още в първата тема- боклукът да се прибере в ремонтирания си апартамент и да си вземе детето, което реве за нея и само при нея се държи адекватно.
Нея никой не може да я изгони от жилището ѝ. Тя и кредити няма.

# 452
  • Мнения: 21 414
Той тоя нали е живял и без ЛГ някъде, не е спал под моста. За етаж от къща ставаше дума. Отива си там и си взема и детето, сигурно половината селО, живее на етаж у своите.

# 453
  • Мнения: 18 477
Той тоя нали е живял и без ЛГ някъде, не е спал под моста. За етаж от къща ставаше дума. Отива си там и си взема и детето, сигурно половината селО, живее на етаж у своите.

Така де, преди ЛГ е имал доход от две места, по-добро място за живеене и детето му е било с него.

# 454
  • Мнения: 39 248
Да, но не е бил в бизнеса Joy

# 455
  • София
  • Мнения: 17 259
ПП. А, какво трябва да стане, за да се отглежда детето в нормална среда, съм написала още в първата тема- боклукът да се прибере в ремонтирания си апартамент и да си вземе детето, което реве за нея и само при нея се държи адекватно.
Нея никой не може да я изгони от жилището ѝ. Тя и кредити няма.

Тук си стискаме ръцете, да, това е най-доброто за детето.

NumLock, ами според мен точно нощните смени са проблема. Той заради тях вози детето напред-назад, защото не може да го гледа няколо нощи седмично. Ако си е у дома всяка вечер, детето също ще си е там.

# 456
  • Мнения: 1 858
Муньото няма да предпочете детето си, колкото и пари да имаше. Той 10 години не е станал баща, та сега ли...
Детето е ангажимент, отговорност, не е само до пари. На него не му се занимава, той смята, че децата са женска работа.

Дали ще предпочете да се върне у техните, да му намилат на главата как за нищо не става и да си гледа детето или да остане с даскалка с безплатна квартира (дето той на 45 години не могъл дом да си осигури), безплатен секс, доскоро и детегледачка е била, сега ще го дондурка и на студент да се прави на 50 години...
И на всичкото отгоре нищо не се иска от него, никакви ангажименти няма в това семейство, само да прави секс 3 пъти на ден и да праща нескопосани снимки на залези, които да размекват лирическата героиня. Явно толкова ѝ трябва. Не ѝ пречи, че не става за баща, не ѝ пречи лошия генетичен материал, който ще предаде на общото им дете, не ѝ пречи, че няма пари да се усмихне, нито образование или дом, не се впрягала от физическа изневяра, изобщо намерил той на хляба мекото, да не е луд да тръгне да се прави на баща...
Такива, които първо ги дондурка мама, после една жена, после втора, цял живот такива си остават, еле пък на 50...Ако даскалка си тръгне ще намери следващата...
Та, точно той няма да направи нищо добро за детето, както стана ясно. То не остана и кой да го направи де, всичките един дол дренки около него...изгубена работа...

# 457
  • Мнения: 2 749
Значи предлагате муньо да си зареже жената и бизнеса, който макар и още не платен, му е мечтата на живота, заради лиготиите на детето?

# 458
  • Мнения: 21 414
Детето му не е било с него, понеже е било у бабата по майчина линия, която пък живее във въпросния ремонтиран апартамент на Моана, който се явява роден дом на детето, в който са живели с Моана и Муньо, преди да се разделят и Моана да иде в Англия.
Сега авторката сигурно се хапе горчиво, че въобще са го взели оттам... както каза , искала да го пооправят преди да иде при майка си, защото било зле с фината моторика от игри на компа… хм.

Бидейки прясно разведен ерген, Муньо пак не е гледал дете, а е брулил активно круши, но доходите му явно са стигали да си живее с все кредита, следователно, крайно време е да се стегне и да си гледа детето, защото сега той е отглеждащия родител и да се занимае най накрая с него, а не с разни жени. А да се занимае не може, докато той живее у ЛГ, а детето - неизвестно къде.


Значи предлагате муньо да си зареже жената и бизнеса, който макар и още не платен, му е мечтата на живота, заради лиготиите на детето?

 Да. Първо осигуряваш дом и читаво ежедневие на детето, и после си гледаш мечтите и жените. Така са родителите.

# 459
  • Мнения: X
Значи предлагате муньо да си зареже жената и бизнеса, който макар и още не платен, му е мечтата на живота, заради лиготиите на детето?

Да. Даже стискаме палци.

# 460
  • София
  • Мнения: 17 259
Olia, предполагам, че това не е към мен, аз не съм предлагала такова нещо.

# 461
  • Мнения: 1 858
Значи предлагате муньо да си зареже жената и бизнеса, който макар и още не платен, му е мечтата на живота, заради лиготиите на детето?

Не, разбира се, предлагаме да си зареже детето заради ината, капризите и болните фантазии на новата си жена. Да го прати в интернат и да си живеят щастливо с хубавите, възпитани нови деца, които си направят. Кво ще гледа някакви си бивши деца...

# 462
  • София
  • Мнения: 24 839
Значи предлагате муньо да си зареже жената и бизнеса, който макар и още не платен, му е мечтата на живота, заради лиготиите на детето?

Ми, да! Mr. Green
Нали е на чужд гръб, пък и жена с бизнес, дето сама се оправя и не бяга с 200 е силно недолюбвана от адептките на жената- жертва на лошия мъж......

# 463
  • Мнения: 18 477
Всяка участничка в темата, която е готова да работи без пари на работодател, понеже онзи имал да избива инвестиция, може да се разбере с ЛГ на лични, да измислят нещо. Може пък да замести индийския герой в бизнеса. Все пак този форум е за взаимопомощ.

# 464
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Значи предлагате муньо да си зареже жената и бизнеса, който макар и още не платен, му е мечтата на живота, заради лиготиите на детето?

Да. Даже стискаме палци.
А може да извърти още едно бебе, че съвсем да стане луд Калинко.

Общи условия

Активация на акаунт