Неумението да си баща

  • 150 611
  • 7 483
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 18 497
Пак захапахте Даскалката - че най-лесно. Тя не е на ход в момента.


ЛГ е пуснала поредна тема, вярно, че не върви много, но все пак се предполага, че като автор чете и размишлява върху отговорите. Няма как да бъдат посочени проблеми на отсъстващи от темата бащи, баби, лели и т.н., така че най-продуктивно е да бъде обърнато внимание на ЛГ какви са нейните пропуски. Тя, разбира се, е далеч от мисълта за допуснати грешки от нейна страна, но това само показва, че не е наясно със значението на обективно и субективно, нищо, че ги използва твърде често в постовете си.

# 556
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Като Мунчо пусне тема ще захапем и него. До тогава по-мъжката част от двойката хапем.

# 557
  • Мнения: X
Не мисля, че Мунчо би заявил пред съд, че не си иска детето.

И за Моана не е сигурно. Аз съм За тя да си го вземе в Англия, но сюжетът засега не допуска в тази линия. Може би ако е в Канада...

# 558
  • София
  • Мнения: 24 839
Пак захапахте Даскалката - че най-лесно. Тя не е на ход в момента.
Сега Мунчо е на ред да действа - трябва да решава какво ще прави със сина си, на кого да го пробута поредно за отглеждане. Вече малко варианти останаха...

Накрая, ще вземе всичката рода дружно да се самозахапе за задните части, че толкова упорито е работила по намразването на Даскалка.
Ако си бяха седели мирно, че и по едно рамо да сложат при необходимост, лапето щеше да си е при нея и те да си живуркат необезпокоявани.
Ама то, каквото сам си го направиш и Господ не може. Mr. Green

# 559
  • Мнения: 15 619
Стига сте празнословили, де. Казвайте на Даскалка как да накара майката да вземе детето и темата приключва. Най-върлите поддръжници да го направят, че белким се изчерпи участието им в темата освен с нападки към останалите как не го правели. Понеже сте зачекнали отново тая тема. Grinning
Пародия!  Grinning
В дългия си или пък не дотам дълъг, сравнен с някои други, жизнен опит имам само един, единствен пример за общуване с индивид, който не чува нищо друго освен повтарящите се в главата му мисли. Натрапчиви. Абсурдни и нереални. Никаква чужда мисъл в главата му не влиза, освен собствените му, повтаряни като латерна от някой друг. Само тях разпознава. Няма да уточнявам каква диагноза има.
Тези теми, от първата още, оставят у мен същото впечатление.
 Дано със словоблудстването си да не подхранвате болни мисли!

  

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 17:44 от luna

# 560
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Обаче прави впечатление, че във всички теми се придържа към казаното и не променя фактите. И след първоначалното насмитане пак пусна, после пак и пак. Дали щеше да смее, ако беше такава, каквато бива изкарвана тук? И в нито една не отговори в същия тон на нападки и откровени обиди. Което, за мен поне, говори много, що се отнася до отношенията й с мъжа и детето. В нито една тема няма как да се получат мненията на всички участници в дадено събитие. Заслугата всички нейни теми да се обърнат на панаир, насочен към ровене във финансите им, фирмите им, и изобщо в неща, които тя не е посочвала като проблем, не е нейна.

# 561
  • Мнения: X

В дългия си или пък не дотам дълъг, сравнен с някои други, жизнен опит имам само един, единствен пример за общуване с индивид, който не чува нищо друго освен повтарящите се в главата му мисли. Натрапчиви. Абсурдни и нереални. Никаква чужда мисъл в главата му не влиза, освен собствените му, повтаряни като латерна от някой друг. Само тях разпознава. Няма да уточнявам каква диагноза има.

Аз пък познавам доста такива хора. Без никакви диагнози.

# 562
  • София
  • Мнения: 24 839
Всъщност, кой от списващите в темите, е променил мнението си, ми стана интересно, защото аз не съм забелязала такова нещо?
Пък, дали някой има диагноза също не знам.

# 563
  • Мнения: 19 840
То в случая не е важно дали има някой диагноза или не, или че повтаря едно и също. Много хора живеят с диагнози и никой не им придиря.

Няма значение кой е пуснал темата, а да се погледне на картинката отгоре, за да се обхване сравнително обективно.
Детето си е таралеж в гащите, както и да го погледнат всички любвеобилни майки. Дете, на което липсват основни умения за общуване, понятия за граници, позволено, непозволено и т.н. Тотална лигня и разгащеност, която явно граничи и с предразположение към проблемна личност (то с всички намира начин да се конфронтира). Тук е нужен строг контрол, ред и последователност, няма никаква болест или недъг, за да се жали и толерира поведението му.

Някой беше писал (май Невена) да ходи по него да му попивала урината и да му перяла акитата. И така до откат, докато я приеме. Rolling Eyes Ако е освидетелствано дете с психични проблеми или изоставане – ок. Да си търпелив и всеприемащ. Но живо здраво, право и особено разгащено диване да прави циркове и да им танцува по главите, и то толкова време, си е жив мазохизъм от страна на възрастните и безобразие от страна на младежа. И някой трябва да му постави граница, и то от близките му, ако изобщо го е грижа за хлапето. И най-добре всички, защото то като види зора при някого и започва с цирковете, за да отиде и да се качи на следващата глава.

Изписаха се 1000 страници как нямала подход Даскалка.
Такъв подход ще види да го хвана да пикае или дриска по чаршафите, мебелите, да слага амулети за смърт и отрови, че после ще ме заобикаля не само без да казва "добър ден", а директно ще пали с 200 в противоположната посока.
Но ето, аз нямам подход, защото бих го ошамарила или най-малкото наказала. Но тя е проявила търпение, подход (което е правилното) и нито го е шамарила (няма право, чужд човек е), а просто се е опитала да му създаде режим и постави граници. Както се вижда – 3 г. безуспешно. В случая 1 птичка пролет не прави.

Аз не искам да съм песимист, но моето мнение е, че момчето няма да се промени особено оттук нататък. Затова трябва да се намери начин да му се поставят граници (поне елементарни) или да живее с хора, подобни на него, които то приема (майката). Бащата може да въдвори ред само, ако му вземе страха, но то пък ще го намрази и той усеща това, затова и ходи по допирателната засега.

# 564
  • Варна
  • Мнения: 36 601

 Но живо здраво, право и особено разгащено диване да прави циркове и да им танцува по главите, и то толкова време, си е жив мазохизъм от страна на възрастните и безобразие от страна на младежа. И някой трябва да му постави граница, и то от близките му, ако изобщо го е грижа за хлапето. И най-добре всички, защото то като види зора при някого и започва с цирковете, за да отиде и да се качи на следващата глава.

Такъв подход ще види да го хвана да пикае или дриска по чаршафите, мебелите, да слага амулети за смърт и отрови, че после ще ме заобикаля не само без да казва "добър ден", а директно ще пали с 200 в противоположната посока.
Но ето, аз нямам подход, защото бих го ошамарила или най-малкото наказала.
Аз не искам да съм песимист, но моето мнение е, че момчето няма да се промени особено оттук нататък. Затова трябва да се намери начин да му се поставят граници (поне елементарни) или да живее с хора, подобни на него, които то приема (майката). Бащата може да въдвори ред само, ако му вземе страха, но то пък ще го намрази и той усеща това, затова и ходи по допирателната засега.



Тука съм много съгласна.

# 565
  • Мнения: 1 168
Даскалка,
Препоръчвам ти да направиш списък с грешките, които бащата допуска в отношението си към детето. Напиши му ясни и точни правила, както би следвало да направи, ако детето се държи неуважително, лигаво и т.н. Някои хора се нуждаят от конкретен алгоритъм в ситуации, за които не знаят как да реагират. Накарай го една седмица да следи само и единствено дали детето псува и да му прави забележки изключително и само за това. На следващата седмица да следи дали поздравява познати, да прави забележки само за това....в един момент с опита на мъжа ти ще му се "отворят чакрите" и ще започне сам да усеща, какво в поведението на детето не е наред, за да го коригира. Мисля, че твоя мъж няма развит този усет, който повечето майки и бащи имат.

# 566
  • София
  • Мнения: 7 805
Детето мрази лошата Даскалка - ерго, има право да си дриска на воля в чаршафите й за отмъщение, така то изразява чувствата си.  Mr. Green
Май така излиза от някои коментари.
Наистина ли всички смятат, че едно дете с безобразно поведение може да скача по главите на всички и това да се приема едва ли не като "природно явление" - нищо не може да се направи? Ако проблемите му са медицински - да се търси лекар, ако е до възпитание - значи това трябва да се прави, да се възпита.
Единствената, опитала се да сложи някакви граници на самозабравило се хлапе, макар и може би не по-най-добрия начин, беше обявена тук за тиранин и едва ли не престъпник, мачкащ безжалостно бедното мадърлес детенце.
Излиза, че преобладаващото форумно мнение почти буквално повтаря позицията на бабите и МА - Даскалка да си ходи, Мунчо с детенце - обратно при родАта, а детето - ами всичко си е наред с него, какво да го правиш - дете...

# 567
  • София
  • Мнения: 24 839

Излиза, че преобладаващото форумно мнение почти буквално повтаря позицията на бабите и МА - Даскалка да си ходи, Мунчо с детенце - обратно при родАта, а детето - ами всичко си е наред с него, какво да го правиш - дете...


Да, това им е мнението, плюс н
Невениното и не помня още на коя обяснения, че боклукът бил си изпълнил задълженията, гледайки самоотвержено хлапето цели 3 години и било напълно нормално да го остави на баби и баща, и чуждата Даски, която обаче, била задължена да го гледа, щото била с бащата.

# 568
  • Мнения: X
Начи, ако всички осъзнаят, че детето не е мадърлес и с тези му осъзнати деструктивни решения на 10 не е точно 'бедното детенце' - може и да потръгнат към добро нещата. Разбира се, добро не означава Даскалка да остане с чичкото.
Имам една позната, та тя се хванала на 30 и кусур с някакъв още по-дърт и от тукашния мунчо, защото искала добри гени за общо дете, поне така твърди. Според мене рязко е почувствала, че поостарява, губи атрактивност и е побързала да увисне и бързичко да забременее от почти първия срещнат. Бракът й, освен че е без капка любов, е тотален провал, едва се понасят. На Даскалка историята също нещо такова ми звучи. Само че работата с отговорното осеменяване не става точно така. Средната продължителност на живот в България е 69год за мъже и 76 за жени. Не помня тя на колко е, ама той на 44 е всичко друго, но не и добър материал.

# 569
  • Мнения: 4 577
NumLock и теб да попитам - какъв е реалистичният добър изход за детето?

Общи условия

Активация на акаунт